Jak naučit roční dítě pít?

135
17.1.20 18:13

Jak naučit roční dítě pít?

Nazdar ženy,
můj syn je od narození na UM a ještě v těch šesti měsících mi pravidelně pil z lahvičky čaje, zhruba od dvou měsíců. Ale úderem osmého měsíce mi jakékoli tekutiny (jiné, než UM) bojkotuje. Z lahvičky, stejně jako po lžičkách nebo z učícího hrnečku všechno zkrátka odstrčí, odmítá. Zkoušela jsem spoustu čajů (které mi tenkrát neodmítal), bez úspěchu. Pak různý šťávičky, mošt-nic nechce prostě. A já se bojim, aby nebyl dehydrovanej, často z něj úplně leje, jak je pořád v pohybu.
Pokud mi některá poradíte nebo se podělíte o svou podobnou zkušenost a následné řešení, budu ráda. Podle mě i doktorky je důležité, aby pil, ale jak toho docílit, to už mi neřekla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1024
17.1.20 18:23

Kolik cura?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 18:24

Zkus naucit pit ze sklenicky. Nase rocni pije vodu i z lahve uz od 9-ti mesicu. A tak pije nejradeji. Asi si uz pak prijde jako velka holka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
17.1.20 18:27
@Kaci89 píše:
Kolik cura?

Dost. I stolice je min. dva až třikrát denně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
744
17.1.20 18:27

Nabizet, zkusit z ruznych lahvicek, brcka, jestli mu to pujde, pripadne ředit Um

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
17.1.20 18:28

Nas pije jen z lahve se silikonovym brckem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1024
17.1.20 18:30

@Tinaaaaaa ja mam syna skoro rok a pul a taky tomu piti moc neda.ale vypije tak 500ml um a taky prikrmy mas redeny vodou. nekdy vypije flasku caj(260ml) a nekdy nic, sam si rekne kdyz ma zizen(mlaska),ale cura a kadi takze ja to prestala resit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
17.1.20 18:31
@nezna_margarita píše:
Zkus naucit pit ze sklenicky. Nase rocni pije vodu i z lahve uz od 9-ti mesicu. A tak pije nejradeji. Asi si uz pak prijde jako velka holka :mrgreen:

To jsem taky zkoušela, bez úspěchu. Kamarádčin syn pil taky už od těch cca osmi měsíců, ale ten náš to ani teď nedává. Nedává teda ani větší sousta, co jsem koukala tady na miminu+zkušenosti kamarádek, tak jejich děti jedly v roce už namazanej chleba 8o A to u nás nehrozí, i když mi ho dám na pidi kousíčky, tak se dáví. A tak je to se vším. Jsem ráda, že začal v roce bez problémů ( a dávení se) jíst takový ty dětský křupky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6154
17.1.20 18:41

Mám ročního syna a taky moc nepil. Teď celkem začal, ale vypije tak 150 ml čaje ( má nejraději takové ty na dobrý spánek). Šťávy a pod mi přijde zbytečné zkoušet, jen se pak dítě učí na sladké. Nám teď hodně pomohlo mít dvě lahvičky. Jednu má na stole k jídlu a druhou má na konferenčním stolku a nebo tam kde si zrovna hraje a napije se tak i sám od sebe ;) pije že silikonového pítka. Tuhle druhou láhev si vybral sám v obchodě, hrozně moc se na ni smál. Možná se mu líbí barva nevím, ale má ji rád. Tak to taky zkus. Tahle je žlutá, ty první hlavičky má bílé. Vem ho do obchodu a ukaž mi tam pár lahviček třeba si vybere. Je to třeba blbost, ale mě přijde, že nám to pomohlo. Když dost čůrá tak bych to nehrotila. Jen nabízet a nabízet ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
17.1.20 22:33

Budeme zkoušet teda dál…třeba to chce jen trpělivost, nevim…děkuju všem za zkušenosti a rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama