Dcera pije malé dávky UM

6
13.1.20 07:39

Dcera pije malé dávky UM

Ahojky. Dcera 7mesicu, uz déle stavkuje s pitím UM. Je na něho zvyklá už dyl, vyzkoušené vše možné, značkou to není. Máme problém, že pije strašně malé dávky, místo té své cca 150-200ml, to cuca po troskách, třeba jen 60,za hodinu zas třeba 35ml, obcas u toho zuří, kroutí se. A to je takto až do večera. Večer si vypije těch 150 a v noci 200ml. Prikrm zeleninový v poledne ok, to dá 120,navecer kaše, tak 100.Ale co to crcani mlika. Má někdo zkušenosti, prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1143
13.1.20 07:45

No a neboli ji z toho brisko, kdyz do ni cpete UM po hodine? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8739
13.1.20 07:46

@Pje2 nevyhovující savička?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12267
13.1.20 07:58

@Pje2 proč jí dáváš UM po hodině? vždyť ji z toho musí bolet bříško, tak se nediv, že pak nepije, nemá strávené to minulé mléko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
13.1.20 07:58

S bříškem problém asi nebude, vždy si vezme, savicku jsme taky zkoušeli. Už byla na své dávce a takto nám pada. Za týden nepribrala nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
13.1.20 08:08

Umělé mlíko se má dávat nejdřív po hodině a půl a to už riskujete břichabol. Prostě jí dejte další dávku až za dvě hodiny a možná si ji vypije celou. U nás teda dávám mlíko po 3 hodinách a v pohodě, malému stihne vytrávit a svoji dávku si vždycky žáhne. Ale pokud vaše dcera nemá hlad, tak logicky ani nebude pít.
Zkuste jí do něj dávat probiotika, ty pomůžou s trávením.
Taky jí můžou začínat zlobit zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
13.1.20 08:13

@LilyJane ano zuby rostou, ale trápí nás to crcani malých dávek už dyl. Teď prostě nevím, jak to rozložit během dne i s příkrmy. Probiotika dostává. Mám strach, že po třech hodinách zase cucne jen 35 třeba… Pije prostě málo, bojím se, že přestane prospivat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
13.1.20 08:24

Podle mě pije dost. Moje dcera je drobná a víc jak 120ml naráz do ní nedostanu. Ráno 120, večer 120 a než jdu spát ještě jednou jí dám 120. Takže v součtu si myslím, že tvá dcerka vypije mléka dost. To poslední mléko jsem zavedla protože odpolední odmítala. Pije to ve spánku a ani se neprobudí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
13.1.20 08:25

@Pje2 Chápu, je to naprd. Ale zkuste to třeba jeden den. Že jí dáte opravdu dávku nejdřív za dvě/tři hoďky. Prostě bych jí nechala trochu vyhládnout a uvidíte jestli to pomůže. Důležité je, že nehubne a že má 5-6 počůraných plín denně.
Může se taky vytahovat do délky, to taky hodně udělá s vahou. Dítě nepřibírá ale táhne se do délky.
U nás je to tak, že dostane v 8 ráno mlíko, v 11 oběd, ve 2 ovoce + mlíko, v 5 mlíko, v 8 kaši + mlíko. A kyne si zvesela dál a dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
13.1.20 08:27

@LilyJane děkuji, vyzkouším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
13.1.20 08:30

@aknadar když to do ní vyložene cpu, tak okolo 450mlika za den má, plus příkrmy, plus se naucila konečně i caj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
13.1.20 08:38
@Pje2 píše:
@aknadar když to do ní vyložene cpu, tak okolo 450mlika za den má, plus příkrmy, plus se naucila konečně i caj

Moje doktorka mi řekla, že každý je jiný, drobné dítě nevypijetolik co třeba větší. Myslím že 450ml denně je úplně v pohodě, však se také zeptej doktorky. U nás začal ten odpolední bojkot mléka, tak dávám něco jiného a zavedla jsem to noční mléko kolem 23,00, prostě než jdu spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12267
13.1.20 08:47
@Pje2 píše:

z jakého důvodu čaj? pak má plné břicho vody bez přidané hodnoty, tak se nediv, že mléko nechce - děláš to celé špatně prostě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
13.1.20 08:47

@aknadar dobře, já bych to neřešila tady, kdybych neměla doktorku na baterky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
13.1.20 08:48

Syn byl taky takový, v době, kdy ostatní pili 200 ml+, tak on si cucal svoje 60-90 ml. Ale necpala jsem to do něj po hodině…V těch 7 měsících už jedl pěkně příkrmy, takže něco málo přibíral. Dodnes (2,5 roku) to není žádný velký jedlík, k obědu sní třeba 5 kousků masa a 3 kousky brambor, za hodinu si pak dá třeba zas. Prostě jí na etapy :) Ale u vás to může být třeba i to bolení břicha z nestráveného mléka, nebo možná i zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama