Jak naučit spát kotě samotné

Anonymní
9.6.21 06:59

Jak naučit spát kotě samotné

Přeji hezký den.
Mám takový problém.
Mám nové koťátko, britku, je mu zhruba 2 měsíce, potřebujeme ho naučit, aby byl o samotě přes noc, popřípadě někdy přes den, když budeme oba v práci. Momentálně mám dovolenou, aby si tady trošku zvykl.
Ale nenechá nás moc vyspat, tak chceme, aby se naučil spát odděleně, proto jsme mu „nechali“ pokoj, kde má hračky, pelíšek, záchod, atd. A my jsme prostě v ložnici, jedná se o noční hodiny.
Problém nastává v tom, že kocourek hrozně nahlas mnouka, teskni. Rozumím tomu, je maly, nebyl zvyklý být sám, ale musí se začít trochu vychovávat a navíc jsme v pronajmu a nechci u dveří naštvane sousedy. Je jinak moc šikovný, ale tohle nás trápí. :?
Jak ho naučit, aby si zvykl být sám a aby byl v noci ve svém a nemnoukal přes celý byt?
Děkuji moc za odpovědi. :srdce: :hug:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
770
9.6.21 07:10

Tak je to miminko viď. Ještě pořád se mu možná stýská po mámě.
Pro ten stesk atd, kočky se nemají držet samo, potřebují druhého vrstevníka k sobě.

Ještě jsem takhle neoddělovala zvíře odemně na noc, ale přes den když jsem v práci tak bylo vždy vše ok ale prostě nejsou sami, mají sami sebe.

• Nahlásit
20773
9.6.21 07:11

Vzala sis dvouměsíční kotě, tak trp a starej se! Ještě měsíc mělo být u mámy. Máš doma malý mimino a nechávat ho spát o samotě je týrání. Ne, nemusí se vychovávat, potřebuje mámu, kterou jste mu vzali, tak to budete muset vydržet. Proč si berou zvíře lidi, co si o něm nejsou schopní zjistit základní informace a navíc si ho berou z nějaké množírny. Normální člověk by vám dvouměsíční koťe nedal.

• Nahlásit
10733
9.6.21 07:18

Vzala sis ho od mámy o měsíc dříve, tak mu ji laskavě nahraď. Máš doma rádoby britku u množírny, protože žádný chovatel by to kotě nedal v osmi týdnech. Nechápu, proč si pořizuješ zvíře, když o něm nic nevíš a ještě nejsi schopna mu nic obětovat. Není to hračka, ale živý tvor :pocitac:

• Nahlásit
14952
9.6.21 07:19

Ty sis toho asi fakt moc nepřečetla dopředu. Kotě se dává od mámy nejdříve ve 12 týdnech. Je na to i veterinární vyhláška. Navíc kočky jsou nejvíce aktivní v noci a nad ránem. V tento okamžik bych vzala kotě k sobě a snažila se mu nahradit kontakt s mámou a sourozenci. Je to jako bys měla doma novorozeně. Dítě taky nedáš do samostatného pokoje a nebudeš ho tam nechávat bez péče celou noc.

• Nahlásit
1520
9.6.21 07:30

Za prve nemas britku, ale bezpapiroveho krizence, protoze zadny chovatel z radne chovatelske stanice by ti kote driv jak v 12.tydnu veku (spis ale od 16.tydne) nedal!!!
Dle zakona ma jit kote od maminky az ve 3 mesicich a je to prave proto, aby se socializovalo, naucilo fungovat samostatne a tak!!
Takze gratuluju k podporeni ocividne mnozirny!
Za druhe je to miminko a je u vas samo, tak chce byt s vami.
Kdybyste si vzali kotata dve, tak by to bylo o necem jinem a trochu by to pomohlo, vyhraly by si se sebou, unavily by se.
Nicmene nevim, jak si to predstavujes, ze proste kote na lusknuti prstu bude samostatne a necha vas spat.
Kocka je nocni tvor, aktivni hlavne v noci, takze ano, bude vas budit k ranu a bude si chtit hrat.
je potreba se ji radne venovat, vecer ji unavit hranim, ale pocitejte s tim, ze proste ted moc spat nebude, cim bude starsi, tim to bude lepsi a da se navyknout na rezim.

• Nahlásit
1519
9.6.21 07:53

Kotě není hračka ani výbava bytu, ma své potřeby a nejde jen zavřít do pokoje, když se ti nehodí. To že sis vzala mimino od množky radši ani nekomentuju :cert:
Jediné spasení pro tebe teď asi je kotě předat někomu s jinýma kočkama, prip. pořídit sourozence, staršího!, kotě taky potřebuje nějaký sociální kontakt, ne 4 holé stěny

• Nahlásit
88
9.6.21 07:55

Je to ještě mimino - musíš s ním podle toho zacházet a rozhodně mu pořiď kámoše - za mě je tohle týrání - pokud kotě nemůže ven a je de facto přes den i noc pořád samo 8o Dvě kočky nejsou zase takový náklad navíc a Ty tím jenom získáš - spokojení budete všichni. Kočka není pes - potřebuje společnost, navíc pokud ho budete nechávat takto samotné je otázkou času, kdy si začne Vaši pozornost, kterou si zaslouží, vynucovat jinak a to je pak těžké srovnat. Naše kočky s námi také nespí - prostě jdeme spát, zavře se do ložnice a hotovo - ale jsou tři a mají k dispozici celý dům a balkon, takže jedny zavřené dveře vydýchají :mrgreen:

• Nahlásit
Anonymní
9.6.21 08:02

Dobře, děkuji za informace, že ho mám příliš brzo, majitelka je zkušená paní, co takhle koťátka má normálně. Věřila jsem ji v tom. Mrzí mě tedy teď ta situace, ale momentálně už s tím nic nenadelam. Viděla jsem maminku i tatínka, oba britaci s papirama. Mám k němu smlouvu, vyjádření veterináře. Většinu času jsem tu pro něj, snažím se mu tu „mámu“ nahradit, ale zároveň je to zvíře.
To, že se kočky nevychovavaji není pravda.. Učení na toaletu a věci tomu podobné jsou už jedny z prvních věci.
Chtěla jsem akorát radu, ne soudy. Pokud neumíte poradit, tak prosím diskuzi prehlizejte.

• Nahlásit
Anonymní
9.6.21 08:05

@pajinaa Děkuji za odpověď :)
Kocourek většinu času není sám, momentálně s ním jsem téměř celé dny, snažím se až na tu noc ho dát mimo. :D Asi jsem to špatně vyjádřila, bylo to myšleno v rámci budoucího času, když budu v práci, aby to tu sám zvládl. :)

• Nahlásit
1520
9.6.21 08:10
@Anonymní píše:
Dobře, děkuji za informace, že ho mám příliš brzo, majitelka je zkušená paní, co takhle koťátka má normálně. Věřila jsem ji v tom. Mrzí mě tedy teď ta situace, ale momentálně už s tím nic nenadelam. Viděla jsem maminku i tatínka, oba britaci s papirama. Mám k němu smlouvu, vyjádření veterináře. Většinu času jsem tu pro něj, snažím se mu tu „mámu“ nahradit, ale zároveň je to zvíře.
To, že se kočky nevychovavaji není pravda.. Učení na toaletu a věci tomu podobné jsou už jedny z prvních věci.
Chtěla jsem akorát radu, ne soudy. Pokud neumíte poradit, tak prosím diskuzi prehlizejte.

Pokud jsou rodice s prukazem puvodu, musi ho mit i kote a tedy nechapu, jak to ze Vam ho chovatelka dala tak brzy???
Podle me rodice zadne papiry nemaji, jen Vam to tvrdila.
Jinak kocky se vychovat moc nedaji, to neni pes!
Na zachod chodi sami instinktivne, staci jim ho jen ukazat (dat kotatko na novy zachod, aby videlo, ze muze hrabat v podestylce atd.)..
Asi o kockach moc nevite, to jste ale mela nacist dopredu a trochu se pripravit.
Poridte miminku jeste jednu kocku (ale starsi tri mesicu), aby nebylo tak samo, takhle se fakt bude trapit :zed:

• Nahlásit
1409
9.6.21 08:14

Bože kdy lidi dostanou rozum…to je furt dokola, kotě z množky a ještě navíc takto brzo odstavené. Už ho máte doma, tak se starejte a halt se chvíli nevyspíte, je to mimino, co mělo být ještě měsíc u mámy. Máme doma skoro měsíc 7-8 týdenní, ale zachráněné, mámu nemělo a fakt by nás nenapadlo jí nemít přes noc u sebe. Potřebuje kontakt je maličká, jo skáče po hlavě, je super, když se rozhodne ve tri ráno lovit palec u nohy, ale to k tomu patří.

• Nahlásit
1519
9.6.21 08:17
@Anonymní píše:

Majitelka je zkušená mnozka, která ví, jak tě oblafnout. Strčí ti do ruky papír, který je totálně bezcenny, ukáže dve dospělé kočky a řekne, že její kotata to takto zvládají… Leda houby, potřebuje se jich co nejdříve zbavit, aby je nemusela živit, neprekazeli dalšímu vrhu a co hůř, než se jim projeví vady a nemoci. Teď se modlí, ať ti kotě neonemocni a nedáš ušetřené prachy do veterináře.
Když už jsi to takto zkonila, tak alespoň uznej svoji chybu a snaž se ted vše aspon napravit, jak ti tady všichni radíme…

• Nahlásit
1409
9.6.21 08:17
@Anonymní píše:

Ono nepotřebuje výchovu, ale kontakt, ono i na ten kočkolit by ho naučila máma. A ta mnozitelka není žádná zkušená paní, ale pěkná kráva a pokud má zvířata s pp a koťata pp nemají, tak je to na udání klubu, určitě to není polehčující okolnost, ale právě naopak.

• Nahlásit
10733
9.6.21 08:18
@Anonymní píše:

A jakou jsi chtěla radu. Prostě mu musíš nahradit to, o co ho ta super chovatelka a tvoje nevědomost připravili. Mámu, sourozence a socializaci. A věř, že to fakt není jen o chození na kočičí záchod, to je pro ně snad ta nejjednodušší věc. Ve smečce má kotě zpětnou vazbu, zjistí, že když kousne či škrábne, tak ho sourozenec či máma utnou a kousnou taky. Učí se stejně, jako děti, formou hry. To mu ty nikdy plně nenahradíš. Od mámy se má naučit základní věci, jako je používání škrabadla. To, že má paní dvě kočky s papíry, které dal množí, z ní nedělá dobrou chovatelku. Zjistila sis, jestli je na oficiálním seznamu chovatelů? Nebo je to podvodnice, která jen vydělává na neznalosti lidí? Sama mám zkušenost s výchovou kotěte Norské lesní kočky od 6 týdnu a k němu jsme po čase pořídili kočičku s papíry z opravdu prověřené chovné stanice. Starší kocour byl mazel, ale zmetek. Když se mu něco nelíbilo, kousl, škrábnul. Naproti tomu, kočička z chovné stanice byla opravdová kočičí dáma. Nenechala si nic líbit, ale vše řešila diplomaticky a byla strašně klidná. Byli téměř stejně staří, chovali jsme se k nim stejně a rozdíl mezi nimi byl obrovský.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat