K moři se psy

27
4.6.21 11:06

k moři se psy

Dobrý den, Ahoj :)
Chtěla bych se zeptat, nastala nám taková situace. Původně jsme letos neměli jet na dovolenou, proto řeším až teď. Jde o to, že bysme zas chtěli HR - Chorvatsko, ale vypadlo nám hlídání. Hotel prosím nepřichází v úvahu :)
Má někdo zkušenost, jet do HR se dvěma psy? střední plemena - pitbulka, labradorka..
Co je nutné zařídít, jestli se dá vůbec nějaké místo, kde bysme nikoho neotravovaly a dala se užit dovča u moře i s holkama? Vodu milujou, teplo taky, cestovani davaj v pohode..
Popřípadě možná i Polsko by šlo vzít v úvahu.. Jde mi o zkušenosti, rady, kdo musel s většími psy, nebo s nimi takto jezdí. Případně i místa v HR nebo PL, kde je se psy pohodička a dá se to považovat za dovču, nebo jestli se poohédnout po nějakém kempu v ČR..
Děkuju za Vaše příspěvky :) :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
850
4.6.21 11:19

Nejezdime se psem, ale už jsem jich pár viděla, v první řadě si najděte apartmán tak, aby tam byla „psí pláž“ nejsou tak udržovaný ale jsou použitelný 🙂 a taky si zjistěte - hlavně na pitbulla jaký doklady a očkování k němu musíte mít, v některých zemích to není úplně tolerovaný plemeno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1694
4.6.21 11:20

Příbuzná jezdí do Xhorvatska každý rok l, vždy se dvěma nebo tremi velkými psy. Do kempu buď do karavanů nebo stanu, chatky..jezdí jich celá parta, psů je tam asi víc než lidi… takže určitě to jde. Najdete si nějaký konkrétní kemp a ptejte se přímo tam. Dopravu oni mají vlastní, což je a nutnost, protože do autobusu vás asi nevezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
4.6.21 11:22

@Midaku děkuji za příspěvek. Jezdíme jedině autem, takže tam není co řešit :)

@Nickjmeno Myslím, že v HR pitbul nevadí. Pasy máme, kdyžtak bych se zeptala veterinářky, kdybychom nakonec zvolili variantu jet i s holkama k moři :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
4.6.21 11:31

Jeli jsme s barzojkou, do Chorvatska. Nebyl ani jeden problem, chodili jsme na vetsinu plazi a v pohode, jen jednou jsme meli problem s mistnimi a to, ze ji pry tyrame a umre, kdyz se koupe v mori (neumrela ani se ji nic nestalo, naopak to miluje ;) ). Pamatuju si jedinou plaz, kterou jsme kvuli ni neabsolvovali a to byla plaz s atrakcemi pro deti, my tedy i normalne vyhledavame spis mista s malo lidmi. Jeli jsme trasu do Splitu, tam trajektem na Lastovo (mimochodem uzasnej mini ostrov), pak Korcula a Orebic. Bylo to super a nikde nebyl problem ani s apartmany, rezervovala jsem tedy radsi dopredu, i kdyz normalne vsude hledame ubytovani az na miste. S sebou jsme meli ockovaci prukaz, nikdo nekontroloval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11440
4.6.21 11:33

Taky bych spis pozjistovala podminky k pitbulovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
4.6.21 11:42

@Lucie_Sx Děkuji za radu, to samozřejmě vím. Pitbul není zabiják ani bojové plemeno, jak všichni slyší na Nově… Mě osobně pokousal jezevčík, a moje pitbulka se nechala napadnout Yorksirem a měla pokousanej čumák… VRáda bych dostala odpovědi na otázky, položené v příspěvku, děkuji za pochopení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
4.6.21 11:54

Nutný je pet pas, očkování, čip. Doporučuji pořešit s veterinářem odčervení (je vyšší riziko třeba dirofilariozy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6548
4.6.21 11:55
@Luca2021 píše:
@Lucie_Sx Děkuji za radu, to samozřejmě vím. Pitbul není zabiják ani bojové plemeno, jak všichni slyší na Nově… Mě osobně pokousal jezevčík, a moje pitbulka se nechala napadnout Yorksirem a měla pokousanej čumák… VRáda bych dostala odpovědi na otázky, položené v příspěvku, děkuji za pochopení

Nejde o to zda je to bojové plemeno, ale v některých zemích je zakázané. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11440
4.6.21 11:59
@Luca2021 píše:

Je úplně jedno, jakej tvůj pitbul je.

Jde o to, že v některých zemích na ně mají velmi přísné podmínky a při sebemenším incidentu nebo nedohodě s orgány hrozí odebrání a utracení psa. Tak toho bych se bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
4.6.21 12:02
@Luca2021 píše:

Není třeba se rozčilovat, paní to nemyslela jako útok, v některých zemích jsou prostě bull psi zakázáni. V Chorvatsku ani v Polsku ne. Máme křížence cane corso a přítelkyně má stafordku a jedou s námi letos k moři do Itálie. Jedou poprvé, ale náš předchozí pes, kříženec staforda, rptvajlera a fily s námi byl několikrát u moře a vždy bez problémů. Musí mít platná očkování, čip a pet pas a samozřejmě sehnat ubytování, kde pes nevadí, ale to není dnes už problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
4.6.21 12:24
@Luca2021 píše:
Dobrý den, Ahoj :)
Chtěla bych se zeptat, nastala nám taková situace. Původně jsme letos neměli jet na dovolenou, proto řeším až teď. Jde o to, že bysme zas chtěli HR - Chorvatsko, ale vypadlo nám hlídání. Hotel prosím nepřichází v úvahu :)
Má někdo zkušenost, jet do HR se dvěma psy? střední plemena - pitbulka, labradorka..
Co je nutné zařídít, jestli se dá vůbec nějaké místo, kde bysme nikoho neotravovaly a dala se užit dovča u moře i s holkama? Vodu milujou, teplo taky, cestovani davaj v pohode..
Popřípadě možná i Polsko by šlo vzít v úvahu.. Jde mi o zkušenosti, rady, kdo musel s většími psy, nebo s nimi takto jezdí. Případně i místa v HR nebo PL, kde je se psy pohodička a dá se to považovat za dovču, nebo jestli se poohédnout po nějakém kempu v ČR..
Děkuju za Vaše příspěvky :) :) :)

My jezdíme s jedním velkým Cane Corso, jezdí s náma na člunu, plave v moři a pohoda. Třeba skvělý je v Chorvatsku Drvenik, je tam velká pláž pro psi, krásný tůry, procházky, lesopark, naprosto krásný místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
4.6.21 12:26

@Matt 02 Já se nerozčiluji, jen nechápu, proč komentuje něco, na co se neptám. Píši jasně, že HR, PL, nebo CZ a tam aktuálně pit zakázaný není. Jasně jsem napsala, které země připadají v úvahu, abychom podobné věci mohli vypustit, ale stejně zbytečně :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.6.21 12:43

Do chorvatska jsme se psy jezdivali (ridgeback, belgičák, velký knírač). Dopredu si domluvte ubytko, kde to lze. Psi nesmi na kazdou pláž (pod pokutou), jsou pro ně speciálně vyhrazené, ale nebylo tam moc lidí takže i my jsme si tyto pláže užili víc. Místí tuláci jsou většinou bezproblémoví, čichnou si a jdou si po svým. Do restaurací nikdy nebyl problém, my chodili hodně i do přírody takže psí lékarničku vždy s sebou (spousta zmijí takže i kortikoidy a antihistaminika). Užijte si dovolenou, je to super :kytka:

Edit: teď jezdíváme na dovču i do řecka, ale to už je zdlouhavá cesta. Přes den je to někde na vycházky a koupačky s tím že řidič spí a jedeme v noci, kdy to psi prochrápou v autě. Ale když jedete na 14 dní tak už se to vyplatí. Nás tam táhnou písečné pláže a zádní ježci narozdíl od chorvatska a potom hory, Půlku dovolené lozíme po Olympu i se psama samozřejmě.

Příspěvek upraven 04.06.21 v 12:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5014
4.6.21 12:52
@Luca2021 píše:

Jasne, jezevcik te kousne maxim do nohy, a ano jsou plemena vyslechtena primarne k boji at se ti to libi nebo ne, a kdyz se takovy bobanek nase e tak ti muze prokousnout krk, to jezevcik tezko. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat