Pes kousl bratra

Anonymní
30.5.21 12:54

P

Ahoj, stala se nám taková nepříjemnost. Bratr(13 let) jedl salám a pes ho během toho údajně kousl jen tak z ničeho nic do rtu. Jenže od štěněte si psa nevšímal, na procházku s ním jde i chodil třeba na 6 minut, během psovo dospívání si s ním spíše nehrál a byl zalezlej u počítače. Psa si dodnes všímá jen když je večer a má jít spát. Samozřejmě pes už má svůj klid a nemá rád, když ho někdo večer otravuje. Nikdy nic takového pes neudělal, ale zároveň na bráchu vrčí když ho chce pochovat, nenechá se od něj jen tak podrbat a celkově k němu vybudovaný vztah moc nemá, se zbytkem rodiny pes problémy nemá vůbec. Může to být tím, že se mu bratr nikdy nevěnoval dostatečně, ten pes k němu nemá respekt a proto si k němu více dovolí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8682
30.5.21 13:02

Pes bráchu kousl do rtu? :mrgreen: To máte dogu? :think:
Jinak si úplně nedovedu představit, že by to ten pes zvládl…
Neotravuje ho náhodou brácha? Neubližuje, nebo ho schválně neprovokuje? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9923
30.5.21 13:02

Z ničeho nic ho určitě nekousl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1573
30.5.21 13:05

Pokud pes neni problémovej tak zničehonic nekousne, buď ho brácha provokoval, nebo je na něj ošklivej když jsou spolu sami… ve 13 letech by snad už měl vědět jak se k němu chovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
30.5.21 13:08

Tak jestli ho kousnul ve chvíli když jedl salám tak asi loudil a kousnul protože nic nedostal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
30.5.21 13:08

Tak mohl taky chtít ten salám, že… pokud pes není vychovanej, tak klidně chnapne po jídle, co má zrovna někdo v ruce. A když se trefil do chvíle, kdy si to člověk dává do pusy, může ho klidně skrabnout do rtu. Buď mate nevychovanyho psa nebo nevychovanyho bratra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31879
30.5.21 13:11

Pes má respektovat všechny členy rodiny, a to u vás edivdentě nefunguje. Kluk očividně taky neví, jak se chovat ke zvířeti, to je pak těžký. To je nějaký malý plemeno, ne?
Pes chtěl spíš ten salám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33109
30.5.21 13:12

Když mu to sebral přímo „od tlamy“, prostě ho bere jako podřadné zvíře smečky. Dovolit by si to neměl. Ale bratr asi u jídla ležel nebo pustil psa blízko sebe, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
30.5.21 13:13

@Šmoulice Máme naštěstí jen 6ti kilového špice, takže to zas tak hrozný není, ale krev tekla no. Kolikrát ho přistihnu, jak se na psa snaží sahat ikdyž dává najevo, že se mu to nelíbí. Upozorňovala jsem ho několikrát, že pokud ten pes vrčí s tím, že se mu něco nelíbí, ať se ho ani nevšímá. Celou pravdu se každopádně zřejmě nedozvíme. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
30.5.21 13:16

@Midaku Pejsek je vychovaný, poslechne, ale bratra nerespektuje a tím pádem ani jeho neposlechne. Je naučený, že žebrat nesmí a když už, tak si kousek čehokoliv musí zasloužit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33109
30.5.21 13:21
@Voyona píše:
@Midaku Pejsek je vychovaný, poslechne, ale bratra nerespektuje a tím pádem ani jeho neposlechne. Je naučený, že žebrat nesmí a když už, tak si kousek čehokoliv musí zasloužit.

Nejspíš měl bratr kolečki v puse a dráždil ho tím. Rty krvácejí hodně, jsou prokrvené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33109
30.5.21 13:22
@Voyona píše:
@Šmoulice Máme naštěstí jen 6ti kilového špice, takže to zas tak hrozný není, ale krev tekla no. Kolikrát ho přistihnu, jak se na psa snaží sahat ikdyž dává najevo, že se mu to nelíbí. Upozorňovala jsem ho několikrát, že pokud ten pes vrčí s tím, že se mu něco nelíbí, ať se ho ani nevšímá. Celou pravdu se každopádně zřejmě nedozvíme. :nevim:

Ale jestli na někoho z rodiny vrčí, měl by páníček snad dát najevo, že je jeho chování nevhodné. Protože jestli na něj jen chce sáhnout a pes startuje, vychovaný není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
30.5.21 13:24

Špic je vzteklý nesnášenlivý plemeno. Zatím všecky špicové, co jsem měla možnost poznat, neváhali klidně rafnout.
Jestli kluka nemá rád, tak se to podle mě moc nezmění.
Dala bych přednost bratrovi před špicem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
30.5.21 13:25
@Russet píše:
Ale jestli na někoho z rodiny vrčí, měl by páníček snad dát najevo, že je jeho chování nevhodné. Protože jestli na něj jen chce sáhnout a pes startuje, vychovaný není

Přesně tak. Pes je člen smečky, ale až na posledním místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33109
30.5.21 13:26
@eva valoi píše: Špic je vzteklý nesnášenlivý plemeno. Zatím všecky špicové, co jsem měla možnost poznat, neváhali klidně rafnout.
Jestli kluka nemá rád, tak se to podle mě moc nezmění.
Dala bych přednost bratrovi před špicem.

Zažila jsem špice od štěněte a nebyl s ním problém. Sousedka měla toho mini a to byl úplný mazlík :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat