Jak naucit spat s perinou

13496
26.9.09 20:43

Jak naucit spat s perinou

Ahoj
jeste jeden dotaz ohledne spani.
Mala nemela nikdy na spani jakoukoliv deku,perinu atd..Nikdy znamena opravdu nikdy.
Jako miminko mela spaci pytel a tento rok od cca dubna uz spavala jen v overalku.
Problem je ze ma velkou postylku a rada v ni cestuje,takze usne v jednom rohu a kdyz ji jdu dat za pul hodky dopit mlicko tak je v druhem a nejradeji spinka na brisku s dupkou nahore.
Premyslim ze za par dni nebo tydnu uz se v noci dost ochladi a asi by mela byt prikryta..No ale jak ji na to naucit kdyz cestuje?

Dekuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

168
26.9.09 21:03

ahoj,naucit spis nejde..pokud ti nejak moc nemarodi,tak oblekni teple pyzamko a perinu neres.Moje mala(17mes.) ani prikrita bejt nechce,zatim nemarodila,tak ji nechavam bez,at to neni stejnej zmrzlik jako ja(ja musim teply ponozky i v lete:)
tahle diskuze uz tu nekde je,a fakt tam vyznelo ze pokud deti nechteji,proste je nedonutis:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
26.9.09 22:05

My jsme to nijak neučili, bylo by to zbytečné. Kluk se začal kolem dvou let přikrývat sám. Do té doby spal na peřině, celou noc cestoval, přikrýt prostě nechtěl.

• Citovat
  • Upravit
290
26.9.09 23:30

Stejně se odkope a putuje po postýlce. Rešili jsme to ponožkama a vestičkou :wink: . A časem se začne přikrývat sama, nebo řvát, že chce přikrýt, jak náš nejmenší :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
27.9.09 09:01

malej taky absolutně bez a když ho přikryju, po pěti minutách se budí a odkope… je fakt, že je hodně horkokrevný, takže vychladne až tak po půlnoci, ale občas na něho šahám, že už je studený, tak se bojím, že prochladne. Jenže kdybych ho dala spát víc oblečeného, tak vedrem neusne, z něj to opravdu sálá na dálku. Tak se modlím, aby nebyl nemocný :? doufám, že časem se s tou peřinkou smíří a bude přikrytý :D
tak hodně zdaru, na zimu holt víc oblékat, Vojta je zatím v overálku, občas má ten s „uříznutýma“ nožičkama :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8949
27.9.09 10:35

Tak jí pořiď zase ten spací pytel, jako když byla malá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.9.09 12:20

Tami náš malej bude pát v pytli asi do18 :lol: .Deku na sobě prostě nesnese. :wink: .Jestli chceš písni sz a pošlu odkaz na spací pytel i pro větší děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
27.9.09 19:35

Taminko, taky teď řešíme to samé. A vyhrál zase spací pytel. Terka ho měla asi do 8-9 měsíců. Teď jsem jí ho kupovala znovu. Pokud nechceš žádný speciální a drahý tak zajdi do KIK, tam jsem nový (100 cm) kupovala asi za 240,– což je myslím super cena. A nebude mně tolik mrzet, když ho moc neužijeme, protože i tomu se Terka trošku brání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
992
27.9.09 21:46

Můj maličký taky cestuje po postýlce a když ho přikryju, tak je za chvilku odkopaný. Vycestuje mi ze všeho, vykope se, takže to řeším tak, že dám bodíčko s dl. rukávem, nejlépe nějaké teplejší a punčocháče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
27.9.09 21:53

chichi :lol: vy taky???
tak naše dítko spávalo zkrátka bez peřiny nevím jak dlouho. Prostě se jí VŽDYCKY zbavila, a když jsem se to pokusila zařídit tak, aby prostě zůstala přikrytá, tak prostě řvala tak, že jsem jí to radši sundala. pak si spokojeně usnula.

Moje mamka mi to vždycky vyčítala, pořád „přikryj ji, přikryj ji!“ - ale ona jí prostě NEBYLA zima, tu peřinu nepotřebovala, měla naprosto teplé ručičky, teplý nosánek, a člověče najednou se to zlomilo ale už ani nevím jak, myslím že asitak v roce a půl. určitě už ale spala na té velké posteli.
Snad jsem myslím koupila extra pro ni velký „dospělácký“ povlečení a velkou peřinu. Pod tím pak spala.
teď by jí byla už bez peřiny zima.
zajímavý… skoro jsem na to i zapomněla!

ale kamarádky holka to měla taky, kámoška se ji prej snažila přikrýt v noci ve spaní, ale že prej holka i v tom tvrdym spánku už ZVEDALA NOHU, jakmile se ona k ní s tou peřinou blížila…

(teda… dneska mám nějak co říct k vícero problémům - ale nějak se to sešlo! zrovna u tebe Taminko - s tím ujížděcím očičkem…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
27.9.09 21:54

JO a na zimu jsem jí dávala pod overálek bodýčko.
Ale peřinu prostě nesnesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama