Jak ochránit rodinu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.12.21 00:18

Jak ochránit rodinu ?

Prosím nechat anonymitu. Někteří zde by mě mohli poznat. A prosím bez předsudků, jdu si pro radu.

Jak ochráním rodiče před vlastní blbostí?
Mám nějaké menší dluhy. Bydlím v Anglii trvale, na základě toho jsem si rušila trvalý pobyt na území České republiky.
K rodičům již několik let nepřišel nějaký dopis, ale v době zakládání půjček jsem tam trvalý pobyt měla.
Nebydlím tam už asi 10 let ( počítám i kolej na vysoké a vlastní bydlení ještě v ČR) trvalý pobyt tam nemám přibližně přes dva roky, nyní možná i tři. V evidenci obyvatel je psána adresa v Anglii jako dosilaci, ale u místa bydliště je prázdno- již žádné není.
Já postupně vše platím, ale určitě ne tak rychle, jak by si pani exekutoři představovali.

Kdo máte zkušenosti? Jak je ještě můžu ochránit a pojistit si, že nepřijdou k nim domů, nepolepi věci a neprodaji?
Všude kde jsem dostala nějaký dopis přes datovou, byla ta adresa na ně, i když jsem několikrát upozornila, že tam nebydlím.

Většinou se to odhlášenim pobytu vyřeší, ale slyšela jsem i jiné horší případy. Díky za rady. Případně znáte nějakého dobrého právníka pro tuto oblast?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2096
8.12.21 00:26
@Anonymní píše:
Prosím nechat anonymitu. Někteří zde by mě mohli poznat. A prosím bez předsudků, jdu si pro radu.

Jak ochráním rodiče před vlastní blbostí?
Mám nějaké menší dluhy. Bydlím v Anglii trvale, na základě toho jsem si rušila trvalý pobyt na území České republiky.
K rodičům již několik let nepřišel nějaký dopis, ale v době zakládání půjček jsem tam trvalý pobyt měla.
Nebydlím tam už asi 10 let ( počítám i kolej na vysoké a vlastní bydlení ještě v ČR) trvalý pobyt tam nemám přibližně přes dva roky, nyní možná i tři. V evidenci obyvatel je psána adresa v Anglii jako dosilaci, ale u místa bydliště je prázdno- již žádné není.
Já postupně vše platím, ale určitě ne tak rychle, jak by si pani exekutoři představovali.

Kdo máte zkušenosti? Jak je ještě můžu ochránit a pojistit si, že nepřijdou k nim domů, nepolepi věci a neprodaji?
Všude kde jsem dostala nějaký dopis přes datovou, byla ta adresa na ně, i když jsem několikrát upozornila, že tam nebydlím.

Většinou se to odhlášenim pobytu vyřeší, ale slyšela jsem i jiné horší případy. Díky za rady. Případně znáte nějakého dobrého právníka pro tuto oblast?

Buď máš špatně to „vlastní“ nebo se špatně ptáš. Jestli myslíš vlastní blbost rodičů, že vychovali neplatiče, na to je už pozdě.
Jen by mě zajímalo, jestli jsi při tom upozorňování, kde nebydlíš, taky doložila, kde tedy bydlíš skutečně. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
8.12.21 00:54

V první řadě platit, platit, platit. Mobiliární exekuce není u exekutorů oblíbená (přestože je mediální obraz jiný) a exekutor k ní nepřistoupí, pokud vidí, že vymožení pohledávky jiným způsobem je reálné.

Jak to myslíš, že neplatíš tak rychle, jak by si exekutoři představovali?

Jinak ať si rodiče dají dohromady doklady týkající se alespoň větších a dražších věcí (faktury, účtenky), při samotném „olepování“ by jim to asi nepomohlo, ale hodilo by se to pro návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu nebo případnou vylučovací žalobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.21 00:57
@catch-22 píše:
Buď máš špatně to „vlastní“ nebo se špatně ptáš. Jestli myslíš vlastní blbost rodičů, že vychovali neplatiče, na to je už pozdě.
Jen by mě zajímalo, jestli jsi při tom upozorňování, kde nebydlíš, taky doložila, kde tedy bydlíš skutečně. :P

Nechápu, proč rypes. Ano, mají mou adresu v Anglii. Ale co je jim to platné? Exekuce do země mimo EU se kvůli malým částkám nevyplatí. Každopádně já tam šla, abych to postupně zaplatila.

Každopádně když nemáš radu, nemyslím že je vhodné rýpat. Byly situace, které mě k tomu dohnaly a nebylo to z rozmaru, kvůli blbostem. Neznáš to celé. Věděla jsem, že nemám šanci s platem v ČR nic zaplatit, šla jsem tedy pryč. Jedná exekuce je už doplacena, spíše mě zajímá, jak ochránit rodiče, kteří v životě nedlužili, aby jim vzali majetek, který mě nepatří. Ani na jedno jsi neodpověděla, jen jsi si přišla rypnout… Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.21 00:58
@blobfish píše:
V první řadě platit, platit, platit. Mobiliární exekuce není u exekutorů oblíbená (přestože je mediální obraz jiný) a exekutor k ní nepřistoupí, pokud vidí, že vymožení pohledávky jiným způsobem je reálné.

Jak to myslíš, že neplatíš tak rychle, jak by si exekutoři představovali?

Jinak ať si rodiče dají dohromady doklady týkající se alespoň větších a dražších věcí (faktury, účtenky), při samotném „olepování“ by jim to asi nepomohlo, ale hodilo by se to pro návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu nebo případnou vylučovací žalobu.

Takže je reálné, že i po tolika letech, co tam nejsem ani hlášena, můžou přijít a zabavovat? To je tak nefér…

• Citovat
  • Nahlásit
532
8.12.21 01:05

Nerušila jsi to bydliště spíš kvůli dluhům? Taky žiji v zahraničí, mám v ČR odhlášené pojištění. Ale i tak jsem stále registrovaná v ČR na adrese rodičů. Ještě jsem se nesetkala s tím, že by úřady a instituce zasílaly poštu lidem do zahraničí, proto je potřeba nějaká adresa v ČR. I partner to tak má, je taky cizinec. Páni exekutoři byli povoláni, protože jsi dlouho neplatila své pohledávky, proč sis nepůjčila v Anglii když tam žiješ? Já chápu, že se člověk může dostat do problémů třeba díky manželovi, pro to mám pochopení, ale tady to bude jinak, že?

Ideálně plať tak, jak si páni exekutoři představují, žiješ v Anglii, platy jsou tam vyšší. Případně si zařiď konzultace s někým, kdo tomu rozumí, někdo, kdo tě naučí větší finanční gramotnosti, není to ostuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
8.12.21 01:08
@Anonymní píše:
Takže je reálné, že i po tolika letech, co tam nejsem ani hlášena, můžou přijít a zabavovat? To je tak nefér…

Jo nefér to je, ale stejně tak nefér, jako nesplácet dluhy. Jsou vysoké? U banky, nebo nebankovky? Opravdu bych se snažila najít pomoc v nějaké dluhové poradně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
8.12.21 01:30
@Anonymní píše:
Takže je reálné, že i po tolika letech, co tam nejsem ani hlášena, můžou přijít a zabavovat? To je tak nefér…

Přihlášení na to vlastně ani nemá vliv, pokud se bude exekutor domnívat, že tam máš věci. Spousta dlužníků se odhlásí a stejně to neznamená, že jsou nedostižní.

A jak to teda máš, máš splátkový kalendář?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
8.12.21 07:38
@catch-22 píše:
Jen by mě zajímalo, jestli jsi při tom upozorňování, kde nebydlíš, taky doložila, kde tedy bydlíš skutečně. :P

Proč hned startuješ netaktně po rodičích?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
8.12.21 07:42

Slyšela jsi o akci milostivè léto? Podívej se na net dohledej si informace a využij této příležitosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.21 07:50

@bmimino přesně, oni za ti nemůžou, já k tomu měla vážne důvody. Můj pes potřeboval několik operaci, byla starší a každá operace byla za víc, než 10 tisíc. Když jsem platila operaci zlomeniny, stalo mě to 28 tisíc. Nikdy toho nebudu litovat a i když to došlo takto daleko, v té situaci bych to udělala sama. Nazývám to blbost, protože jsem nedomyslela v tu chvíli následky a mohla jsem to ještě nechat sloučit. Ale potom už jsem byla ve fázi, kdy jsem byla psychicky na dně a vibec jsem tyto věci neřešila. Milostive léto znám, ale už bude končit a to nevim zda mi bude stačit tato doba. Neco ale zaplatit můžu, jen ne vše.

• Citovat
  • Nahlásit
2096
8.12.21 08:01
@bmimino píše:
Proč hned startuješ netaktně po rodičích?

Zjevně mám hodně nízkou toleranci pro neplatiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2096
8.12.21 08:03
@Anonymní píše:
přesně, oni za ti nemůžou, já k tomu měla vážne důvody. Můj pes potřeboval několik operaci, byla starší a každá operace byla za víc, než 10 tisíc. Když jsem platila operaci zlomeniny, stalo mě to 28 tisíc. Nikdy toho nebudu litovat a i když to došlo takto daleko, v té situaci bych to udělala sama. Nazývám to blbost, protože jsem nedomyslela v tu chvíli následky a mohla jsem to ještě nechat sloučit. Ale potom už jsem byla ve fázi, kdy jsem byla psychicky na dně a vibec jsem tyto věci neřešila. Milostive léto znám, ale už bude končit a to nevim zda mi bude stačit tato doba. Neco ale zaplatit můžu, jen ne vše.

Milostivé léto se v základu vztahuje na pohledávky veřejných rozpočtů. Jestli máš nabrané půjčky, tak si prověř, jestli ten konkrétní věřitel se toho účastní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3227
8.12.21 08:09

Tak mas trvale bydliste na urade? Neni mozne nemit trvale bydliste, resp ho ani zrusit, pokud nemas jine, byt treba na urade…tak kam si prevedla bydliste od rodicu? Dalsi dulezita vec..rodice to vedi? Jedina ochrana je, aby to vedeli, meli v zaloze advoktata a schovacali si doklady…ono to neni jak ve filmech, ze k vam vtrhnou se samolepkama a uplakani stari rodice koukaji, jak jim odvazi almaru po babicce… nejdriv ti obstavi ucet, potom vyplatu a hlidaji pripadne financni akce, kdyby ti treba melo byt vyplaceno sporeni, nekdo vratil dluh, pojistka apod…kdybys mela auto, motorku…to by taky asi vzali…ale televize, pracka apod…to uz je spis posledni moznost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.21 08:13
@Melodie91 píše:
Tak mas trvale bydliste na urade? Neni mozne nemit trvale bydliste, resp ho ani zrusit, pokud nemas jine, byt treba na urade…tak kam si prevedla bydliste od rodicu? Dalsi dulezita vec..rodice to vedi? Jedina ochrana je, aby to vedeli, meli v zaloze advoktata a schovacali si doklady…ono to neni jak ve filmech, ze k vam vtrhnou se samolepkama a uplakani stari rodice koukaji, jak jim odvazi almaru po babicce… nejdriv ti obstavi ucet, potom vyplatu a hlidaji pripadne financni akce, kdyby ti treba melo byt vyplaceno sporeni, nekdo vratil dluh, pojistka apod…kdybys mela auto, motorku…to by taky asi vzali…ale televize, pracka apod…to uz je spis posledni moznost…

No, tohle ale není pravda. Je to možné. Zkus si zjistit na internetu. Trvalý pobyt na uzemi české republiky lze zrušit, když bydlíš trvale v cizině. Je to jednoduché. Nesmíš se v ČR nějakou dobu zdržovat. Zařídila jsem si to přes datovku, mám vypis z evidence obyvatel. Normálně to jde.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat