Operátor a upomínka po 3 letech...

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
62
6.12.21 17:37

Operátor a upomínka po 3 letech

Nevěděla jsem, kam to zařadit.
Jsem v šoku. :-D bydlím už 2,5 roku v cizině. Rušila jsem tarif od Vodafonu a nic jineho jsem neměla. Do odjezdu jsem jela na sazkamobile, poté přešla k T-Mobile v cizině.

Dnes na trvalou adresu, na které uz nejsem hlášena asi 2 roky + se tam nezdržuji asi 5 let.. přišel dopis od O2, které mělo být dávno rušené, že první upomínka za nedoplatek asi 27 tisíc… Jako první upomínka po třech Letech co jsem tarif rušila? Vždyť kdybych nějaký měla, davno jsem po roce v exekuci, nebo něco… Jako co oni zkouší? :-D je krize, tak se snaží zastrašit a podvadi? Já tam muzu volat az zitra, ale stalo se to někomu, nebo teď vsem snad jen jebe? :-DD pardon. ale co to ma byt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62
6.12.21 17:39

Dodám, že o2 bylo rušené tak rok před vodafonem… Přecházela jsem k nim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
6.12.21 17:58

Stalo se, týkalo se to plateb, dotyčný měl naštěstí schovaný ustrizek složenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
6.12.21 17:58

Zavolat na linku o2, sama musíš tušit jestli jsi platila vše v čas a jestli když jsi odchazela k vodafone jsi neměla žádný závazek, nebo nečerpala nějakou zvýhodněnou cenu na telefon třeba - to si často operátoři zpětně doúčtují. Dají ti slevu třeba 10 tisíc na telefon, ale když člověk zrušil paušál dříve, tak tím porušil podmínky te slevy a už ho ženou a času na to ozvat se mají dost. To, že se ozvali po letech mě nepřekvapuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
6.12.21 17:59

Nezarizoval Ti přechod náhodou nový operátor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27487
6.12.21 18:02

Tak že se ozvou po letech je normální, čekají, ono nabíhají úroky a víc z tebe pak vytlucou, určitě by to málokdo dával po roce na exekuci. A jestli jsi tam něco nedlužila musíš vědět ty, stačí jedna splátka, nebo pokud jsi rušila tarif tak tam bývaly nějaké pokuty za předčasné ukončení smlouvy apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4448
6.12.21 18:11

Tak ono třeba stačí, když máš s nimi smlouvu na 2 roky a předčasně s nimi ukončíš, tak musíš ty zbylé měsíce doplatit. Pak nabíhají i úroky. Ale to musíš vědět ty, jak to máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3072
6.12.21 18:28

Tchyne kdysi podepsala smlouvu za nezletile vnouce, pry ze po dosazeni zletilosti bude odpovidat za zavazky ze smlouvy to vnouce - nevim, smlouvu jsem nevidela, tchyne ji vyhodila uz davno. Plnolete vnouce na placeni kaslalo, dluh chteli po tchyni, resila to na prodejne, vysledek byl, ze po ni nic nechteji, dluzi vnouce. Po par letech si zrizovala internet, dvakrat si overovala, jestli u ni neeviduji dluh. Za dalsich par let dopis, dluh, penale, hrozba exekuce, tchyne pred zhroucenim. Tak jsem si nastudovala predpisy a zjistila, ze i kdyby tchyne byla dluznik, dluh je uz promlceny. Stalo me to jen tri telefonaty a par emailu, ale operator mi nakonec dal pisemne vyjadreni, ze teda nic nechce. Taky z nich vylezlo, ze dluh mezitim vymahali neuspesne po vnouceti, tak to asi zkusili na tchyni…
A bylo to O2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11039
6.12.21 18:32

Jak stará je ta pohledávka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2283
6.12.21 19:45

Já myslím, že po dvou letech je to promlčené. Ale je třeba to ověřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66493
6.12.21 19:46
@Kupcovka píše:
Nevěděla jsem, kam to zařadit.
Jsem v šoku. :-D bydlím už 2,5 roku v cizině. Rušila jsem tarif od Vodafonu a nic jineho jsem neměla. Do odjezdu jsem jela na sazkamobile, poté přešla k T-Mobile v cizině.Dnes na trvalou adresu, na které uz nejsem hlášena asi 2 roky + se tam nezdržuji asi 5 let.. přišel dopis od O2, které mělo být dávno rušené, že první upomínka za nedoplatek asi 27 tisíc… Jako první upomínka po třech Letech co jsem tarif rušila? Vždyť kdybych nějaký měla, davno jsem po roce v exekuci, nebo něco… Jako co oni zkouší? :-D je krize, tak se snaží zastrašit a podvadi? Já tam muzu volat az zitra, ale stalo se to někomu, nebo teď vsem snad jen jebe? :-DD pardon. ale co to ma byt?

Nezkouší, máš starý dluh, na který upozorňovali a ty jsi evidentně nereagovala.. vamahat lze 10 let zpětně, je to zcela ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66493
6.12.21 19:48
@LilyJane píše:
Já myslím, že po dvou letech je to promlčené. Ale je třeba to ověřit.

10 let lze.. stačí zahájit exekuci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3072
6.12.21 20:50
@martina.se píše:
10 let lze.. stačí zahájit exekuci

Tady to budou tri roky? Na tech deset let musis mit soudni rozhodnuti nebo uznani dluhu, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66493
6.12.21 22:33
@větvička1 píše:
Tady to budou tri roky? Na tech deset let musis mit soudni rozhodnuti nebo uznani dluhu, ne?
3 roky je nic, státní správa čeká obvykle 5 let 😂 jinak dluh je promlčen po 10 letech, pokud nebylo započato vymáhání..stačí exekuční titul
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2283
7.12.21 09:38

Ono to není zase tak jednoduché:
„Doba promlčení dluhu se určuje dle konkrétní situace ve vztahu mezi dlužníkem a věřitelem. Na základě § 629 občanského zákoníku je standardem promlčení dluhu po 3 letech. Jiná promlčecí lhůta je ovšem stanovena u majetkového práva, které se promlčí nejpozději uplynutím 10 let ode dne, kdy dospělo, ledaže zákon stanovuje jinou promlčecí lhůtu. Jednotlivé strany si pak mohou mezi sebou ujednat kratší nebo delší promlčecí dobu počítanou ode dne, kdy právo mohlo být uplatněno poprvé.“

Hodně záleží na typu dluhu. Ale tipuju že u operátora to můžou být ty 3 roky - je třeba aby se autorka podívala do podmínek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat