Komerční banka — problém s účtem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
154
5.12.21 15:13

Komerční banka — problém s účtem

Zdravím maminky, prosím, podělte se, kdo má podobnou zkušenost.

Založila jsem si účet u komerční banky jako podnikatel. Moje podnikání ale určitě nemá statisícové obraty. Mám e shop, a mluvím tu o minimálních částkách - 300 Kč, 500 Kč, apod.

A co se nestane?!?! 8o Volají mi z komerční banky z Prahy a oznamují, že jsem podezřelá z praní špinavých peněz 8o 8o 8o prý tuto informaci dostali z USA. A není to žádný blaf, už mám ohledně tohoto problému domluvenou schůzku i v místní bance.

Dokonce můj účetní volal do Prahy, chtěl zjistit, co se děje, zda je potřeba doložit nějaké doklady navíc (i když si je jistý, že mám vše v úplném pořádku - daně mé rodině dělá přes 20 let, je to zkušený účetní). Ale ani on nemohl pochopit, co se děje. Paní z pražské KB mluvila jako zhypnotizovaná, opakovala, že mají tuto zprávu z USA. 8o :oops: 8o

Co má společného USA s mojí bankou a s mým účtem, který má směšné obraty?! Nechápu! :oops:

Má někdo podobnou zkušenost?

Předem díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14304
5.12.21 15:33

Na účet ti pravděpodobně přišly peníze pocházející z trestné činnosti.

Co máš společného s USA? Pravděpodobně se tam stal trestný čin, jehož výnos se snaží pachatel legalizovat přes cizí účty (např. nákupem zboží apod.). A jedna z jeho plateb šla, ať už přímo, nebo přes jiné účty, na tvůj účet. Určitě to není žádná legrace a nepodceňoval bych to, protože ti banka může zablokovat účet a může to řešit policie ČR. Nejlepší je poskytnout bance co největší součinnost, co nejvíc informací o tom, co se dělo apod. Banka ti řekne o jakou platbu jde a pokud hodnověrně vysvětlíš o co šlo, budeš jen další z „obětí“, které s tím nemají nic společného.

Příspěvek upraven 05.12.21 v 15:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12856
5.12.21 15:35

@Lelya_Ley tak ty musíš vědět, od koho ti chodí peníze ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21471
5.12.21 15:39

@Lelya_Ley Nejaky rok zpatky se proverovaly podnikatelske ucty, na ktere chodi casto male castky. To byla ale akce financaku, zda je vse zdaneno :nevim:
Proc by se USA zajimaly o drobne podnikatele. To je nesmysl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1737
5.12.21 15:41

A jsi si jistá, že to není bouda? To by pak řešila policie a ne tvoje banka, ne? neblbni, zajdi do své pobočky neohlášeně a zeptej se osobně. Vždyť banky neustále varují, abys nepodávala žádné informace ani nic neřešila po telefonu.
Byl i případ, kdy podvodníci napodobili celou pobočku (malou). Ale zase teda nechápu, že by jim to za těch tvých pár stovek stálo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
5.12.21 15:48
@Prof. Farnsworth píše:
Na účet ti pravděpodobně přišly peníze pocházející z trestné činnosti.

Co máš společného s USA? Pravděpodobně se tam stal trestný čin, jehož výnos se snaží pachatel legalizovat přes cizí účty (např. nákupem zboží apod.). A jedna z jeho plateb šla, ať už přímo, nebo přes jiné účty, na tvůj účet. Určitě to není žádná legrace a nepodceňoval bych to, protože ti banka může zablokovat účet a může to řešit policie ČR. Nejlepší je poskytnout bance co největší součinnost, co nejvíc informací o tom, co se dělo apod. Banka ti řekne o jakou platbu jde a pokud hodnověrně vysvětlíš o co šlo, budeš jen další z „obětí“, které s tím nemají nic společného.

Příspěvek upraven 05.12.21 v 15:37

To sice může být, ale v takovém případě by patrně Komerčka nedostala zprávu z USA, ale dožádačku z českého FAU.
Navíc pokud banka takto volá svým klientům, tak jim neříká, že jsou podezřelí z praní peněz, ale požaduje vysvětlení a zdokumentování konkrétní/ch platby/plateb.
Takže možná zde zaúřadovala tichá pošta a informace jsou zkreslené, každopádně zakladatelko nešil a poskytni požadovanou součinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
5.12.21 15:57

@Prof. Farnsworth

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Sama bych si to takto vysvětlit nedokázala.

Samozřejmě to řešíme. Schůzku mám domluvenou v místní KB, ale nedalo mi to se nezeptat široké veřejnosti.

Zaráží mě to, že prodávám levné ruční práce, vše mám vždy včas a v pořádku ohledně daňových přiznání, a mám povolený prodej pouze po ČR. Plus tento účet mám založený pouze rok.

Nedokážu si představit, že nějaký podvodník, co provedl podvod v USA, se přemístil do Čech a objednal si nějakou kravinku z mého e-shopu. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8593
5.12.21 16:01

FAÚ má automatický systém, který „vyplivne“ podezřelé transakce a řeší se to pak právě s bankami, příp. PČR, v bance doložíš povahu transakce.. je možné, že jedna z plateb pochází z podezřelé transkace/účtu a ty máš jen smůlu, že jsi koncový článek.. zajdi si osobně do banky, ať se to co nejrychleji vysvětlí… žádná „blbost“ to není, prostě máš zřejmě na účtu určitý pohyb, který pochází z nelegální transakce, na e-miminu to opravdu nevyřešíš a ani tvůj účetní není žádný bankovní guru a neměl by od banky žádnou konkrétní informaci týkající se tvého účtu dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
5.12.21 16:36

Díky všem za zkušenosti. :hug:

Určitě se to vyřeší, já mám štít čistý! Ale setkávám se s tím poprvé, ani jsem o ničem podobném dříve neslyšela. :oops: Proto mě zajímalo, zda o tom někdy někdo něco slyšel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
5.12.21 16:52

@Lelya_Ley bude nějaká kravina, spíš jsi někomu naletla :think:.. zavolala bych na ofiko linku banky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat