Prodej auta v exekuci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7.12.21 03:45

Prodej auta v exekuci

Dobrý den, mám dotaz. Byla na mě udělena před půl rokem exekuce a chtěla jsem jet prodat auto. V autobazaru mi řekli že to není možné, z důvodu exekuce. Nevíte někdo, co dělat popřípadě jako řešit situaci abych auto mohla prodat? Exekuci řádně splácím a nebylo vydáno žádné zabavení majetku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12829
7.12.21 05:09

Musí jej prodat exekutor v dražbě a co za něj dostane, tak půjde na umoření dluhů.

Druhá varianta je doplatit exekuci a pak můžeš s majetkem zase nakládat jak chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
7.12.21 07:16

Pokud máš splátkový kalendář mohla by si se s exekutorem domluvit na uvolnění resp. zastavení exekučního titulu na automobil., Ale neradi to dělají, neb jsou lidi pěkně vyčůraní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24955
7.12.21 07:18

Exekuce rovna se zabavení majetku. ;) I když splacis muže kdykoliv exekutor zároveň prodat auto nebo obstavi účet či mzdu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
7.12.21 07:26
@jahuhudka píše:
Exekuce rovna se zabavení majetku. ;) I když splacis muže kdykoliv exekutor zároveň prodat auto nebo obstavi účet či mzdu

Mzdu sotva, ze mzdy se vypočítá nezabavitelné minimum.
Pokud tomu nerozumíš, tak se nevyjadřuj. Chápu, že mnohým tady jde o kvantitu než kvalitu příspěvků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24955
7.12.21 07:49
@EFKA1 píše:
Mzdu sotva, ze mzdy se vypočítá nezabavitelné minimum.
Pokud tomu nerozumíš, tak se nevyjadřuj. Chápu, že mnohým tady jde o kvantitu než kvalitu příspěvků.

Ty asi neumíš číst? Já nepsala, ze bude zabavena celá mzda :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3445
7.12.21 08:15

Pokud prodáš auto v exekuci, tak vlastně spácháš trestný čin. My takhle naletěli a koupili auto od člověka v exekuci. A hned se nám ozval exekutor, auto chtěl zpátky a my měli peníze vymáhat po prodejci. Šli jsme na policii a za právníkem. Nakonec to dopadlo dobře, ale další problémy jistě nechceš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
7.12.21 08:54

Auto můžeš prodat pouze se souhlasem exekutora a výtěžek půjde na dluh

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.12.21 11:40

@martina.se

S exekutorem jsem mluvila a prej na auto není udělena exekuce, prý s ním můžu normálně nakládat a ještě se divil jak to že jsem ho nemohla prodat. Se souhlasem se prý setkal poprvé, mám domluvený splátkový kalendář, z prodeje auta bych zaplatila dluh, tak nevím jak to řešit 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat