Jak odnaučit psa štěkat?

995
19.6.13 13:25

Jak odnaučit psa štěkat?

Prosím moc o radu. Mám 3letého voříška, kříženec jezevčíka. Rok vyrůstal v bytě na sídlišti, nebyl s ním žádný problém, nevydal ani hlásku. Potom jsem potkala manžela, nastěhovali jsme se do domečku, narodilo se nám miminko. A pes s příchodem do domu začal hrozně štěkat, čím dál tím víc se to stupňuje a já už jsem úplně zoufalá. Nejdřív začal štěkat venku, pak na zvonek, teď už štěká na každé šustnutí, když mi zazvoní telefon, když se jdu podívat z okna, když manžel prochází za dveřmi… Mám už totálně nervy na dranc, není dne, kdy by mi neprobudil dceru. Čekáme za chvilku druhé miminko a já už jen při pomyšlení, jak jsem vyčerpaná z péče o děti a on mi je spící probudí, šílím.

Navíc manžel není psí milovník, toleruje, že je to můj pes a že s ním sdílí domácnost, ale pracuje z domova, potřebuje přemýšlet a do toho mu pořád štěká pes, takže je akorát vzteklý a pořád se kvůli tomu hádáme. Už jsem načetla kde co, zkoušela na něj jít slovně či výrazem tváře, že je mi jeho chování nelibé, vytahala jsem ho za kůži, vyloučila ze smečky. Nezabírá absolutně nic. Chodím s ním dvakrát denně s kočárkem na procházky, je vedle nás 24h, beru ho na zahradu, hraje si v pokojíčku s dcerou… Jsou dny, kdy se mu nemám tolik čas věnovat, ale znuděný si myslím není, dcerka ho miluje. Navíc má doma ještě kocoura, se kterým se taky zabaví.

Proč to dělá a máte někdo tip, jak tomu zabránit? Už jsem úplně zoufalá, někdy mám dojem, že už ho snad začínám nenávidět a že bych byla radši, kdyby tu nebyl. Uspím třeba ve 22h dcerku, pak mi něco upadne v koupelně a on okamžitě běží a štěká jak pominutý :pocitac: Trošku doufám, že by se to porodem mohlo zlepšit, je vcelku vychovaný, poslušný, ale v obou těhotenstvích pozoruju, že má ze mě menší respekt 8o Ale co když se to nezmění? Nechci ho dávat pryč, jenže už teď jsem z něj denně ve stresu a děsím se toho, co nastane se dvěma dětma :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1220
19.6.13 13:32

Možná z manžela cítí že ho nemá rád, vynucuje sio pozornost, žárl že už není středem vesmíru a nebo prostě jen hlídá

možná by to chtělo se mu víc věnovat pohrát si s nim pomazlit se
když nemá důvod ke štěkání a štěká tak ho pokárat
pokud zaštěká že někdo zvoní nechala bych ho naší hafani to taky dělaji prostě je to pes a hlídá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434
19.6.13 13:34

@Anushka Pochybuju, že se to narozením miminka zlepší, spíš naopak. Miminko bude brečet = pes pravděpodobně bude štěkat. Možná jestli jsi ho dřív měla jako miláčka, po narození dítěte pochopil, že už nemá výsadní postavení :nevim: Jak ho to odnaučit netuším, je to pes, projevuje se štěkotem. Co ho vystěhovat na zahradu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
19.6.13 13:34

Já teda nemám vlastní zkušenost, náš psík štěká jen když je opravdu šrumec na chodbě - hlídá. Ale někde jsem četla o obojku s el. výboji, tak pokud nic nezabírá, možná by tohle pomohlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
19.6.13 13:36

Hlavně ne elektriku proboha jen proto že štěká a projevuje se
pes nemá jak jinak se projevit
myslím si že žárlí už tě nemá jen pro sebe v tom bych viděla problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
19.6.13 13:37
@banánice píše:
Možná z manžela cítí že ho nemá rád, vynucuje sio pozornost, žárl že už není středem vesmíru a nebo prostě jen hlídámožná by to chtělo se mu víc věnovat pohrát si s nim pomazlit se
když nemá důvod ke štěkání a štěká tak ho pokárat
pokud zaštěká že někdo zvoní nechala bych ho naší hafani to taky dělaji prostě je to pes a hlídá
:mrgreen: tak nad touhle formulací jsem se upřímně zasmála :lol: Ještě jsem si představila, jak se pes zastydí a zamyslí nad svým chováním :jazyk: (nic ve zlém, jen mě to pobavilo)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
19.6.13 13:37
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
19.6.13 13:39

Ježiši ženský, asi je z toho opravdu unavená, chce radu a elektrický výboje jsou nadnesený výraz, jde o vibrace, které psovi neublíží. Tak prosím, než začnete cokoli odsuzovat, pozorně si přečtěte informace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
19.6.13 13:40

@Gladys
možná blbě napsané ale pes není blbec mám doma dva a prcka vím to jak se změní když domů dojde dítě a taky jsme si štěkotem prošli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
19.6.13 13:42

@Kamijjka
jasně pokud už selžou všechny možné rady tak proč ne ale já osobně bych tohle brala jako poslední možnou variantu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5458
19.6.13 13:44

Zkus MVDr. Žertovou, zabývá se přímo psychologií psů a koček
http://www.hanazertova.cz/poradna/
mám sní osobní zkušenost a můžu doporučit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
19.6.13 13:44

Mě by zajímalo jak se ted chová zakladatelka k pejskovi jak se mu věnuje co společně dělají jestli je jen na zahradě nebo chodí na procházky mazlí se s nim a podobně
píše že v bytě byl super pak si našla přítele první novinka pro psa stěhování na barák další a pak mimčo to se hafanovi komplet změnil život

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
19.6.13 13:51

@Kamijjka
Fuj, jdi se vycpat! Pustila bych ty vibrace nejraději tobě!!! TOTO může použít jen ubožák! :pocitac:

Na tyto elektrický nesmysly se vykašlete, známá to použila na psa, co ji neposlouchal a pak ho našli v bezvědomí. Dostal takovou prdu, že se z toho nemůže vzpamatovat. Navíc je to totálně k prdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
19.6.13 13:55

Jestli začal štěkat víc po narození dítěte, tak se vás snaží jako by chránit a nebo má pocit, že je přehlíženej. Já mám dva psy a po narození dítěte hlídají ostřeji, prostě nás chrání. Nežádoucí štěkání bych okamžitě řešila - taky nechci, aby mi vzbudili dítě. Okamžitě je okřiknu a je klid. Nemáme s tím problémy. Prostě, když řeknu ticho, je ticho. Teď jsem dala dítě kupříkladu spát, tak jsem psy vyhnala na místo, pohrozila „zlým výrazem“ a chrní a jsou v klidu. šla bych na to touto cestou, hlavně probůh žádný ubožácký elektrický obojky… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
995
19.6.13 13:59

Holky, já si nemyslím, že žárlí. Naopak má možná ted víc pozornosti, než když jsem ještě chodila do práce a byl celý den sám doma, nebo když jsem v těhotenství celodenně ležela. Teď je s námi pořád, na malou nikdy žárlivě nereagoval, když vidí, že ji dávám do postele a budu ji uspávat, tak sám odejde z místnosti, od miminka ji toleruje, je k ní opatrný a já ho taky nechávám, třeba když dcera jí, tak vedle ní sedí a nechá si od ní dávat jídlo, venku jí nosí kamínky a ona mu je „hází“… Nikdy nereagoval třeba na její pláč negativně, naopak vždy za mnou běží a pak pobíhá směrem k pokoji, že je něco špatně, před cizími lidmi si ji hlídá. V tomhle si myslím, že vše proběhlo správně a on si uvědomuje, kde je jeho postavení ve smečce.

Problém možná bych viděla u toho manžela, někdy si říkám, že ho třeba napodobuje, manžel je takový hlasitější, má prudší pohyby, takže je fakt, že do telefonu začne hulákat, někdo zazvoní a on letí k oknu :think: A manžela teda nebere za páníčka, bojí se ho, ale nemá k němu respekt, neposlechne ho ani na sedni, venku když ho pustí z vodítka, tak mu zdrhne :think: Ale jak s tímto pracovat? Manžel se psem „komunikovat“ neumí, pořád se mu snažím říkat, jak na to, ale on to prostě v krvi nemá. Nemyslím si, že by ho nějak vyloženě nenáviděl, to ne, v noci s ním třeba spí v posteli, jen ho prostě rozčiluje psí chování, je zvyklý na život s kočkou, která nic nepotřebuje, chodí si po domě, občas se otře mezi nohama, takže ho znervozňuje to, že pes je pořád v patách a nějak se projevuje.

a k obojkům - máte někdo osobní zkušenost? Pro mě je taková věc celkem nepředstavitelná a neznám nikoho, kdo ho využíval, takže z toho mám strach - strach, že pes třeba přestane štěkat, ale naopak začne být nevrlý, když se mu někdo dotkne krku, nebo v případě těch sprejových, že pak bude nepatřičně reagovat na zvuk spreje :think: obojek mi přijde nedůstojný, ale zase mám-li si vybrat mezi tím, dát psa pryč nebo obojkem, tak bych možná radši zkusila ten obojek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat