Jak odstavit závisláka?

356
1.1.08 00:49

Jak odstavit závisláka?

Mám téměř 22 měsíčního syna, MM je mu ale nade vše nechce o UM a to ani o ochucené ani slyšet, stále se budí ještě tak jednou, až dvakrát v noci aby se napil, ale spíš je to jen ze sportu párkrát cucne a zase usne, přes den to vyžaduje jako rituál před odpoledním spaním a večer než ho uložím. Odmítnu li „poslušnost“ začne se vztekat a hrneček s UM který mu nabízím ignoruje. Jak jste to udělali Vy? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1455
1.1.08 07:04

Já jsem pořád nevěděla jak na to.
Syn prostě kojení miloval, ráno, po obědě na spaní, večer, v noci. Mimo to, když ho něco bolelo nebo tak. Skončili jsme před vánoci. Nejsem typ, co by nechal dítě řvát, ale už jsem byla strašně utahaná. Takže jednou po obědě jsem řekla, že už nedám a nedala. Pak jsme měli nabitý program a večer jsem řekla, že prostě není. A světe div se, závisláček to respektoval. Nekojíme už tři týdny. Prsa ok, syn ok - jen víc mazlivý. UM nikdy nepil, teď nechce mléko vůbec žádné. Po obědě přestal spát. Na druhou stranu spí celou noc, což bylo doteď jen scifi.

V době odstavení (ze dne na den) mu bylo 32 měsíců. V podstatě jsme se „domluvili“ a jsem za to moc ráda. Scény, pláč a vydírání bych asi nezvládla.

Tak hodně štěstí.
Et

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.08 12:45

Ahoj, muj musketyr ma 18 mesicu a stale je rovnez kojen. Mi to kojeni az tak nevadi, kdyby se to ted nevyhrotilo do podoby kojiciho nocniho maratonu, protoze Theo ma exem a ten ho obtezuje a svedi hlavne v noci, kdy mu kojeni slouzi jako mentalni berlicka na uklidneni. Nemyslim si, ze by mel zizen nebo hlad. Resila jsem taky moznost odstaveni, ale asi budu muset jeste nejakou dobu pockat, nez se jeho exem zklidni. Ale k tvemu problemu.........slysela jsem, ze je uzasne homeopatikum Riccinus Communis v potenci C30. Bere si ho maminka, ne dite. Presne davkovani by sis ale musela zjistit, je spousta homeopatickych poraden pres net. Da se to volne koupit v lekarne, stoji to par kacek, a i kdyz homeopatii neholdujes, nebo primo neveris, tak to kazdopadne neublizi a za pokus to stoji. Ma to jakoby detatko samovolne odpuzovat od tveho mleka. Je to zajimave, protoze ja jsem uzivala zase Riccinus Communis ovsem v potenci C5 na zvyseni produkce meho mlika, kdyz jsem dochripkovala a jakoby vyschla. Moc to pomohlo. Tak snad by to stalo za pokus. Zdravi Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
1.1.08 14:02

Ahojky, my jsme přestali kojit v 17. měsících a bylo to kupodivu v klidu. kojili jsme jen před spaním večer a v noci. Asi týden chodil večer s malou manžel a bylo to. Vzala to naprosto v klidu a vysvětlení, že mami a později mlíčko není vzala v relativním klidu. U nás to bylo o tom, že jsem se tak rozhodla já a Anička to pochopila , že fakt nebude. Je teda fakt, že mi to bylo i líto, divný co? Ale ty závisláci až tak závislý nejsou..... Máme s kamarádkama 3 stejně starý děti a u všech to proběhlo v pohodě. Držím pěsti . Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
1.1.08 15:14

Taky se přidávám. Malá má 20 měsíců a jako novoroční předsevzetí jsem si dala ukončit kojení.
Malá pije ráno a večer před spaním. Jenže teď měla pár dní teplotu tak pila i přes den.
Budu to zkoušet postupně odbourávat abychom zůstaly na jedno kojení denně.
Jsem zvědavá jak to půjde. :roll:
Když tak sem budu chodit za Váma na radu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
1.1.08 15:33

Přesně, jak psala Eterka, u nás to šlo už „rozumem“ Eli byla taky závislák, problém s kojením měli příbuzní a okolí my ne. I když to bylo někdy na prášky, když se v noci budila třeba 8-12×, jen si cucla a spala, bylo to ale o kontaktu, ne o jídle nebo pití. Elinka je dodnes ráda, když si jdu před spaním k ní lehnout a chvilinku se mazlí a povídáme si a to je jí 5let. Jo a kdy jsem ji odstavila, ve třech letech, měla v červenci a v září šla do školky, tak jsem ji vysvětlila, že nikdo z dětí, které chodí do školky se už nekojí a bez protestu to pochopila, žáden kravál, křik apod. Je pravda, že je dodnes s pitím mléka na štíru, mléko prostě nemusí, tak se snažíme to vynahradit alespoň jogurty apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25224
1.1.08 16:19

Taky jsem měla závisláčka. Postupně jsem odbourávala denní kojení, až zústalo jen jedno nebo dvě v noci. Buď jsem mu řekla, že mlíčko musí natéct, aby měl večer, nebo jsem mu dala malinko a pak řekla, že mě to bolí (dost mi to totiž začalo najednou být nepříjemné). No a když třeba 3× dostal jen málo, tak jesm mi pak místo toho četla před spaním pohádky. Chce to trpělivost a nekompromisnost.
UM nepije dodnes, vždycky vypil cca 10-20ml a zbytek jsem vylívala, mnohdy nechtěl vůbec, tak jsem se ptala doktorky co s tím a prý stačí jogurty, ze kterých se živiny stejně vstřebávají lépe než z mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
1.1.08 17:07

Já nedokázala utnouut kojení doo 26ti měsíců. Pak to měl chudák Vítek ale všechno najednou. Kvůli vellkému ekzémuu koem pusy musel přijí o dudlík a ttím se hrozně rozkkojil. Fakt mě to už obtěžovala a po pár dnech jsem řekla dost. A to to zkoušel několikrát za den. Pokaždé když se chtěl uklinit, potulit. Trvallo to pár dní , ani ne týden.
Ale nám se spaní zhoršilo. Do té doby se kojil kolem páté ráno a spal třeba ještě do 6:30h , ale pak začal nadlouho vstávat v těch pět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
4.1.08 23:31

holky dřív než dneska jsem se nedostala za rady moc děkuji a budu podávat raport jak to vypadá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
10.1.08 19:40

Ahoj,
já Anitku kojila asi do 18. měsíců. Pak jsme chtěli další mimi a Anitka nechtěla nic jinýho, než moje mlíčko, tzn. že jedla z 90 % jen moje mlíčko a zbytek normální jídlo. Nakonec nám pomohli naši. Já s manželem jsme odjeli na víkend na Slovensko a naši se starali o Anulí. Musím říct, že jsem za víkend odstříkala neuvěřitelné množství mlíka. Když jsme potom přijeli, Anitka na mě byla naštvaná, že jsem jí takhle utekla, tak za mnou ani nešla. Potom si uvědomila, že já jsem ta mlékárna, tak se začala sápat po prsu. Já jí nedala. Prostě jsme to 2 dny vydrželi, 3 den jsem jí dala odsát zbytek mléka, protože mi začaly tvrdnout prsa, ale už jí to moc nejelo, takže už ani moc nechtěla.

Erika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
10.1.08 21:06

Eriko tak to ti závidím, já byla v záři čtyři dny v nemocnici, moc mlíka jsem si sice neodstříkala, ale Vítek mě přivítal hned mezi dveřma (málem mě porazil, protože jsem měla berle) a po řádném potulení a pomezlení se mi taky sápal na prsa a tady jsem udělala chybu já mu dala :roll:
jinak podávám hlášení, přes den už nekojit docela zvládáme, odvedu pozornost hrou, čajem sušenkou jogurtem, horší je to v noci, řvát ho nechat nemůžu, budil by bráchy, kteří jsou vedle a jdou ráno do školy :cry:
mějte se fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
10.1.08 22:35

Ahoj, my jsme přestali kojit ve 26m.Rozřízla jsem stroužek česneku, pomazala bradavky a řekla jsem,že se mlíčko skazilo. Syn to odzkoušel a pak už nechtěl, prsa jsem česnekem mazala ještě 3dny na noc, protože v noci se mlíka stále dožadoval. Po 14dnech už se ani v noci nebudil. Měla jsem strach jak zvládnem přestat, ale byla to pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.08 13:33

Kacka": to jsi me teda pobavila s tim cesnekem na bradavky, to by me ani ve snu nenapadlo. A nepalilo te to? Moje znama si mela cesnekem potrit berce, protoze ji to melo pomoct na zanet a pak to zabalit igelitem. Rano se probudila s desnym palenim, kdyz sundala ten igelit, mela kuzi spalenou az na maso. Ale asi to bylo tim igelitem, nevim. No kazdopadne ti to pomohlo a to je hlavni :lol:
Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
13.1.08 00:35

kacko mě by to tedy taky nenapadlo :lol: , ale asi to vyzkouším, děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
29.1.08 11:49

čauky, otevírám ještě toto téma.
Chci přestat kojit v noci. Můj syn (1rok staryý) je jak hodinky, probouzí se po třech hodinách na kojení.
Večer vypadá následovně 20hod Kojení na usnutí (neumí totiž sám usnout, ale kojim cca 7min. a je tuhej), 23 hod. kojení, 2 hod kojení, 5 hod kojení, 8 hod to už je snídaně kojení. Už jsem s toho zničená.
Zkoušeli jsme zapojit i tatínka, týden to fungovalo báječně. Tatínek došel k postýlce, Honzík zjistil že mlíkárny nejsou. Tak za chvilku usnul. Manža mi ho přinesl jen jednou za noc okolo 3 hodiny (podle toho kdy se probudil).
Po týdnu jsme se vrátila já, a bylo to při starém, zkoušeli jsme mu nedat, ale řve jak pavián. (Dostane úplný hysterák a vydrží i několik hodin, než padne vyčerpáním).
Poraďte - jak na to?

S tím česnekem je to dobrý, můžu to aplikovat taky??? S tím tedy, že mu to nevysvětlím.
Díky Monča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama