Jak oplácet příteli

11.3.21 15:27

Jak oplácet příteli

Ahoj, mám přítele, co je moc šikovný a zručný a se spoustou věcí mi pomáhá. Mám pocit, že mu to dost neoplácím. On je dost vybíravý v jídle, tak je těžké strefit se mu do vkusu domácím jídlem a pečením. na uklízení je větší machr než já. v posteli nám to víc než klape, tam je to prostě vzájemné :-) umím dobře anglicky, ale to zatím odmítl. Jde o to, že on sám občas řekne, že by za to něco mohl dostat. a já se tomu nebráním. vymaloval třeba celý pokoj, složil sedačku a tak. řemeslníkovi bych zaplatila, ale on peníze nechce. Navíc mám peněz tak nějak v pohodě, on je na tom hůř. bere špatně, když ho na něco pozvu :-( Nějak mi dochází fantazie… dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8183
11.3.21 15:38

Jak jako něco dostat? Peníze?
Jsem si myslela, že u přátel je pomáhání normal.
Pokud je vybíravý v jídle, tak se ho na přímo zeptej a uvař co si řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7447
11.3.21 15:41

Partnerství není výměnný obchod. :mrgreen: Jak jste spolu dlouho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
11.3.21 15:48

Já teda mému příteli za to, že mi pomáhá neplatím.. 8o :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
11.3.21 15:49

Platit příteli za to, že vymaluje nebo něco složí? To je snad normální ve vztahu. Nevím proč bys mu to měla oplácet. Ty pro něj taky něco děláš a nic za to nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16288
11.3.21 15:50

Sám ti říká, že by za to měl něco dostat?? Děláš si srandu? Mě teda přijde naprosto normální, že si partneři pomáhají nezištně :think: Bych se ho zeptala, co by si tak představoval. Ale trochu bych zbystřila, tenhle pán dokonalý, co všechno umí a říká si o odměnu, je mi z popisu krajně nesympatický.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
11.3.21 15:53

Nejak nechapu, proc bych mela příteli neco platit, kdyz mi pomáhá v domácnosti, ano kdyz mu chci udelat radost jen tak, tak mu neco dobreho uvarim, nebo koupim, ale to je vse..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7874
11.3.21 15:56

To je zlaticko, ti reknu:). Ja nevim, ale revansovat se partnerovi za pomoc? Jiste, neco dobreho uvarit, pomoci mu na oplatku. A on si o to jeste rekne??? Prijde ti tohle uplne v pohode?
No nic, dnes jsem vyprala, vyzehlila, vytrela a pokud udelam i veceri, musim si jit nahazet do kosiku nejake ty baksise na Sephore. Prece tomu Ontarovi nebudu otrocit zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
11.3.21 15:58

A jinak je na tom s chováním a povahou jak? Pomoct přítelkyni s takovými věcmi je snad normální. Že chce něco na oplátku ještě půl bídy, vymalovat pokoj je dost práce, tak fajn. Ale že pak všechno buď odmítne nebo mu to není dost dobré, to už by mě akorát naštval. Tak ať si řekne co, když už mu není blbé říct, že něco by chtěl. Takhle to na mě akorát působí, že potřebuje zdůraznit, jaký je dobrák. Ale můžu se plést :nevim: pokud mu i tak chceš něčím radost udělat, co nějaký dárkový koš, láhev oblíbeného alkoholu, nebo jestli má nějaký koníček, něco k tomu? Těžko vybírat, co někomu, o kom víme jen to, že je zručný a trochu neohrabaný ve vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16288
11.3.21 16:04

@Bebeluska8 Přesně. „Zlatíčko, tady jsem ti uvařila svíčkovou a moc děkuju za pomoc s malováním. " "No to si ze mě střílíš ne? Víš, že knedlíky zásadně nejim!“ :mrgreen: :mrgreen: Miláček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2241
11.3.21 16:05
@ontarova.stara píše:
Prece tomu Ontarovi nebudu otrocit zadarmo.

Otročit, to je to správné slovo. V USA, když je jeden z partnerů Afroameričan (černý), tak nesmí doma nic dělat, jinak se to považuje za novodobé otroctví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 16:10

Tu pomoc snad dela pro oba oba v te mistnosti atd. zijete
Zadne oplaceni je to chlap
Jeste by si zvykl dostavat odmeny a ani se nenadejes a budes vse tahnout ty
Nerozmazluj si ho moc pal na to doplatis

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 16:21

Mám podobný problém. Ať nedopadnes stejně. Už jsem teda s přítelem delší dobu 5 let a dost mi doma pomáhal, nebydlíme spolu. Ted poslouchám jen výčitky že udělal tohle a tamhleto a co z toho měl 8o přitom já ho do ničeho nenutila. Vždy jsem uvařila to je pro mě samozřejmost. Často mu peru oblečení. Jsme spolu pořád, ale poslouchám to často je jako kolovrátek a mě to leze Krkem.
Ted už si raději zaplatím řemeslníka než abych to pak poslouchala jakej není borec a že mi tu třeba smontoval skříň nebo mi pomohl se přestěhovat do jiného města. Mrzí mě to fakt moc. Peníze po mě teda nechce, nebo aspoň si to myslím ty jsem mu nikdy nenabídla, bylo by mi to blbý za něj :oops: Hlavně kdybych to udělala a on by přijmul, tak bych si ho úplně přestala vážit. Jo teď mi došlo, že po mě jednou chtěl za práci zaplatit útratu za něj v hospodě :lol: nevím jestli je tohle ještě v pořádku, ale jinak ho mám ráda je hodnej, nehadame se, jen mě tímto vždy zaskočí a já jen koukám z kým že to jsem?

• Citovat
  • Nahlásit
7339
11.3.21 16:21

Jestli svym chovanim v tobe vytvari pocit, ze mu musis oplacet, tak to opravdu neni pekny vztah.
Bud s tebou manipuluje on a nebo ty sama mas male sebevedomi. Oboji vede k tpoxickemu vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3780
11.3.21 16:23

Kup mu kindervajíčko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu