Jak postupně přikrmovat UM?

15.9.07 21:34

Jak postupně přikrmovat UM?

Ahojky, prosím o radu zkušenější matičky :)
mám 4měs dcerku a asi něco přes týden jí dávámě UM,protože moje mlíčko jí nestačí. Zatím jen tak 2krát denně lahvičku 100ml a pak dokrmím ode mne. Zajímalo by mě, jestli je lepší (podle staré školy) nahradit celé jedno krmení UM a zbytek dne kojit nebo (podle nových studií) něco UM a zbytek dokrmit. Navíc mám šíleně rozpraskaná prsa a skoro nemůžu kojit.Prý mám odstříkávat a dát to malé z lahvičky ale já odstříkám max 20ml a i to děsně bolí :( I proto bych jí radši dávala víc UM, abych si odpočala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3496
15.9.07 22:03

Ahoj, pokud nechces mimco uplne odstavit, tak doporučuji nejdřív nakojit a pak až dokrmit UM. Mě to tak radil mudr. Alespon do 6m bych to praktikovala tak, pak pokud by ti to delalo problemy, tak pomalu odstavovat, nahrazovaz MM za UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
16.9.07 00:12

Ahoj,
asi je to individuální - ale mně se nahrazování celé jedné „kojící“ dávky pomocí UM nedařilo, protože malá si prostě během jednoho kojení nikdy nevycucla tolik, kolik potřebovala.

A tak já jen ze své zkušenosti - my to dokrmování museli provozovat opačně, než doporučovala doktorka.
Protože když jsem napřed kojila, a potom nechala malou dopít z lahvičky, tak už potom z té lahve jaksi neodhadla množství, šíleně se napucla a následně poblinkala, protože se přejedla.
Takže jsem jí dala nejdřív lahev, a pak jsem ji dokojila - no možná to takhle teoreticky zní divně, jako že jsem nemohla odhadnout, kolik tak asi vypije, ale prostě jsem to vždycky nějak odhadla. Když začínala z lahve pít pomalejc, tak jsem jí láhev utrhla a dala ode mě.
Ona se tak i zbavila pocitu žízně, který jí zezačátku způsobovalo UM. Takže kojila jsem fakt už jen na žízeň.
Postupně jsme pak teda kojit přestaly, protože já jsem toho měla strašně málo. A ono se to pak takhle postupně i ztrácelo.
Měla jsem to mlíko pak i nějaký divný, jak vodu. Říká se, že slabý mlíko není, ale já ho teda měla stopro. Protože to očividně časem měnilo kvalitu i na pohled. pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.07 12:20

Zkouším to právě systémem nejdřív flašku-malou a pak ať si docucá.Jenže ona večer vycucne 220ml a ještě si chce dát ode mne a vydrží mi stejně jen od 9h do 3h, jako malé mimi vydržela i do 5h. Tak nevím, ráda bych jí ještě nějaký čas dokojovala ale ona je po UM klidnější a má snad i delší pauzy a to si vezme přes den jen 120ml z flašky. Ale má za to 6.5kg což není málo.
Díky za odpovědi E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama