Jak postupovat? Ohrožení dítěte...

20
23.3.21 13:18

Jak postupovat? Ohrožení dítěte

Dobrý den. Mám dotaz jak postupovat. Můj bratr (krade, je drogově závislý - pervitin nitrožíně) čeká dítě se svojí přítelkyní (ta je v podmínce za krádeže, před těhotenstvím brala taky pervitin nitrožilně- od ní vím že i v těhotenství si už vzala, a do toho i v 6 měsíci těhotenství děla eskortní služby )je to už její 3 dítě ( 2 předchozí nemá v péči). Bude jí automaticky už v porodnici hlídat OSPOD? Nebo je potřeba to někde nahlásit? Když jí miminko odeberou co s ním bude? Popřípadě jaká je šance že jí miminko vezmou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
90
23.3.21 13:26

OSPOD může řešit pouze existující dítě. Takže v těhotenství bohužel nemůže nic. A ne, preventivně zasahovat velmi pravděpodobně nebude. Nemají přístup na matriku že by věděli kdo kdy porodil dítě. Takže je určitě po porodu informuj a oni zahájí šetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
23.3.21 13:30
@EvaEpic píše:
OSPOD může řešit pouze existující dítě. Takže v těhotenství bohužel nemůže nic. A ne, preventivně zasahovat velmi pravděpodobně nebude. Nemají přístup na matriku že by věděli kdo kdy porodil dítě. Takže je určitě po porodu informuj a oni zahájí šetření.

Děkuji. Určitě se budu snažit informovat ospod co nejdříve po narození. A mohu kterýkoliv nebo musím někde v Praze když jsou z Prahy (já bydlím mimo Prahu )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
23.3.21 13:55

Chudák dítě. Jsi hodná, že se snažíš dítě zachránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
23.3.21 14:45
@Kipa22 píše:
Chudák dítě. Jsi hodná, že se snažíš dítě zachránit.

Děkuji. Mám teď hlavně plnou hlavu toho jestli když by bylo nakonec dítě odebráno, zda si ho vzít k sobě. :think: A jelikož to bude malé miminko, jak to pak je? Šla bych na mateřskou? Nebo jak to je? Já teď mám práci takovou že bych nemohla chodit do práce a starat se o miminko zároveň :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
23.3.21 15:55

@MamkaTatka
Když budeš pěstounka, dítě ti bude oficiálně svěřeno do péče, pak ano, budeš mít nárok na mateřskou i rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
23.3.21 16:26
@Myška321 píše:
@MamkaTatka
Když budeš pěstounka, dítě ti bude oficiálně svěřeno do péče, pak ano, budeš mít nárok na mateřskou i rodičák.

Děkuji. Moc bych si přála aby to bylo jinak ale oba rodiče jsou na pervitinu takže že by se něco změnilo není moc pravděpodobné. :,( :,( Teď ještě aby ona uvedla mého bratra do rodného listu. Jinak by musela asi malinká jít pak do kojeneckého ústavu když by jsem nebyla rodinný příslušník. Z druhé strany nikoho nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
23.3.21 20:38

Už teď můžeš dát echo na OSPOD a případně i do porodnice. I v nemocnicích mívají sociální pracovnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
23.3.21 20:48
@pipa.k píše:
Už teď můžeš dát echo na OSPOD a případně i do porodnice. I v nemocnicích mívají sociální pracovnice.

A mužů dát podnět na ospod kdekoliv nebo v místě bydliště (matky a dítěte)? Mohla bych to podat i u nás když jsme úplně jiné město a kraj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
23.3.21 20:55
@MamkaTatka píše:
Teď ještě aby ona uvedla mého bratra do rodného listu.

Může si uvádět co chce, matrikářka žádného otce nezapíše (pokud není vdaná, nebo „čerstvá“ vdova, nebo rozvedená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
23.3.21 20:56

@MamkaTatka Asi lépe na OSPOD podle bydliště matky, ti to budou pak mít na šetření nejblíže. Můžou udělat i šetření před porodem. Stačí tam zavolat a dát přesné údaje. Měli by si to pak pohlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
23.3.21 21:15
@Luboš P píše:
Může si uvádět co chce, matrikářka žádného otce nezapíše (pokud není vdaná, nebo „čerstvá“ vdova, nebo rozvedená.

Tak to není pravda. Já jsem nebyla vdaná a jen jsem na matrice společně s otcem dítěte podepsala papír že on souhlasí s tím že je otec dítěte. A normálně ji zapsali do RL

Každopádně když nebude mít malá v RL napsaného otce. Tak bohužel skončí někde v kojeneckém ústavu :,( protože o naši rodině ospod nebude vědět :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
23.3.21 21:17
@pipa.k píše:
@MamkaTatka Asi lépe na OSPOD podle bydliště matky, ti to budou pak mít na šetření nejblíže. Můžou udělat i šetření před porodem. Stačí tam zavolat a dát přesné údaje. Měli by si to pak pohlídat.

Adresu naštěstí znám alespoň tu současnou. Ale během půl roku se už asi 8× stěhovali :( teď je v 6 měsíci tak počkám a na ospod dám podnět těsně před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
23.3.21 21:46
@MamkaTatka píše:
Tak to není pravda. Já jsem nebyla vdaná a jen jsem na matrice společně s otcem dítěte podepsala papír že on souhlasí s tím že je otec dítěte. A normálně ji zapsali do RL

Rozdíl je souhlasné prohlášení rodičů a uvedení otce matkou, natolik zákon znám a nejde jen o slovíčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
23.3.21 22:17
@Luboš P píše:
Rozdíl je souhlasné prohlášení rodičů a uvedení otce matkou, natolik zákon znám a nejde jen o slovíčka.

No to máte pravdu. Ale pokud ho uvede jako otce tak minimálně by někoho z nás ospod kontaktoval alespoň v to chci věřit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat