Těhotenství a konec smlouvy na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 10:43
Jak postupovat - práce

Ahoj.. Prosím o radu, v tomto se moc nevyznám, neboť jsem nikdy nepobírala nemocenskou atd..
31.7.2019 mi končí smlouva na dobu určitou..
Momentálně jsem na konci 4. měsíce a do práce chci chodit cca do půlky července, abych po té mohla nastoupit na nemocenskou, aby měla hrazených prvních 14 dní..
Má otázka zní… Když nastoupím ještě za zaměstnaneckého pomětu na nemocenskou, lístek nosím do 31.7.19 do práce? Co po té? Je nutné někde hlásit, že od 31.7.19 nejsem zaměstnaná a kam se pak donáší nemocenské lístky?
Dále by mě zajímalo.. dle ochranné lhůty mám nárok na mateřskou.. Kdy a kde a jak zažádat? Zaslat přímo požadavek na mzdové?
Omlouvám se za tolik otázek.. U prvního těhu jsem měla smlouvu na neurčito a pracovala jsem až do porodu, takže jsem tyto věci neřešila..
 děkuji

Příspěvek upraven 21.05.19 v 11:24

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 21.05.19 10:54

Neni zbytecne nastoupit na nemocenskou, kdyz k tomu nemas duvod? Ja bych byt Tebou sla radeji po skonceni smlouvy na urad prace, sice Te tehotnou asi nikde nezmastnaji, ale je to lepsi, nez jit na neschopenku a byt omezovana vychazkami ;) jinak materska se pocita z posledniho zamestnani, takze az dostanes ten papir od doktora, tak ho odnes na mzdovku do toho posledniho zamestnani, kde ho vyplni a poslou na OSSZ :kytka:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14757 příspěvků 21.05.19 11:02

Lístek na peníze budeš posílat rovnou na ČSSZ, kam patříš. Nahlásit to na pojišťovně. O mateřskou zazadas přes bývalého zaměstnavatele podle toho, kdy na ní budeš nastupovat. Dr ti dá potvrzení

Kriss Tina
Extra třída :D 10719 příspěvků 21.05.19 11:05

Lístek na peníze i žádost na mateřskou odevzdáváš stále bývalému zaměstnavateli. Jinak když jsi na nemocneske tak se nikde hlásit nemusíš, prostě jí pobíráš dal stejně jako kdyby trval pracovní poměr.

zrcadlo
Kelišová 7466 příspěvků 21.05.19 11:08
@Tazvesnice píše:
Neni zbytecne nastoupit na nemocenskou, kdyz k tomu nemas duvod? Ja bych byt Tebou sla radeji po skonceni smlouvy na urad prace, sice Te tehotnou asi nikde nezmastnaji, ale je to lepsi, nez jit na neschopenku a byt omezovana vychazkami ;) jinak materska se pocita z posledniho zamestnani, takze az dostanes ten papir od doktora, tak ho odnes na mzdovku do toho posledniho zamestnani, kde ho vyplni a poslou na OSSZ :kytka:

Tak na konci 6.měsíce už bych přivřela oko nad tím, že není medicínský důvod, a pokud se jí to vyplatí finančně, na nemocenskou bych šla taky. U mě třeba rozdíl podpora z ÚP nebo nemocenská byl skoro 10tis. měsíčně, udělala jsem to stejně jako zakladatelka zamýšlí (na nemocenskou 14 dní před koncem doby určité, pak jsem byla jen cca 5 týdnů na nemocenské (to se ty vycházky daly vydržet) a pak hned nástup na PPM.
Zakladatelko, mně přišel dopis z pojišťovny, kam zaměstnavatel dal vědět ukončení pracovního poměru, ale už ne trvání neschopnosti, takže mě vyzvali k zaplacení pojistného. Stačilo jen vyžádat si potvrzení z OSSZ a poslat na pojišťovnu (paní byla tak hodná, že na základě telefonátu mi ho poslala poštou, já to nascanovala a poslala scan do pojišťovny, takže se to obešlo bez osobní návštěvy). Všechny lístky na peníze, ukončení neschopnosti a žádost o PPM bývalému zaměstnavateli.

aneta0911
Nováček 10 příspěvků 21.05.19 11:22

Co se týká nemocenské x úřadu, tak právě řeším co se mi více vyplatí finančně.. Pokud vím, tak nemocenská je 70% a podpora na dva měsíce 65%?
Termín mám 7.11.19 a chtěla bych na MD nastoupit 6-týdnů před porodem, to je cca kdy? Nějak se v tom ztrácím..
A pokud bych místo nemocenské zvolila ÚP tak se mi MD bude i tak vypočítávat jen z platu?

Příspěvek upraven 21.05.19 v 11:26

aneta0911
Nováček 10 příspěvků 21.05.19 11:25

Jinak se omlouvám, příspěvek byl omylem založen jako anonym.

P4ja
Echt Kelišová 9470 příspěvků 21.05.19 11:39
@aneta0911 píše:
Co se týká nemocenské x úřadu, tak právě řeším co se mi více vyplatí finančně.. Pokud vím, tak nemocenská je 70% a podpora na dva měsíce 65%?
Termín mám 7.11.19 a chtěla bych na MD nastoupit 6-týdnů před porodem, to je cca kdy? Nějak se v tom ztrácím..
A pokud bych místo nemocenské zvolila ÚP tak se mi MD bude i tak vypočítávat jen z platu?Příspěvek upraven 21.05.19 v 11:26

To s tou nemocenskou není pravda. Je to odstupňované podle dnů. 70% dostaneš až později. Začíná se na 60% myslím.

zrcadlo
Kelišová 7466 příspěvků 21.05.19 11:56
@aneta0911 píše:
Termín mám 7.11.19 a chtěla bych na MD nastoupit 6-týdnů před porodem, to je cca kdy?Nějak se v tom ztrácím..
A pokud bych místo nemocenské zvolila ÚP tak se mi MD bude i tak vypočítávat jen z platu?Příspěvek upraven 21.05.19 v 11:26

Promiň, ale odpočítat od data porodu šest týdnů dozadu snad není takový problém? Vezmi si kalendář a určitě to zvládneš :zed:
Na nemocenskou i podporu máš na netu spoustu kalkulaček, tak si to tam zadej.

aneta0911
Nováček 10 příspěvků 21.05.19 12:57

Tak jsem se dívala a opravdu je nemocenská 1. měsíc 60% a druhý a třetí měsíc 66%, podpora by měla být 65% první dva měsíce…
Jenomže každé procenta jsou vypočítáváné z něčeho jiného. Jednou je to z čisté mzdy a pak z vyměřovacího základu, ale už jsem nenašla za jaké období, takže úplně nevím jak zjistit, co mě vyjde lépe..
Kalkulačky na internetu jsou, ale právě od 1.7.19 má dojít ke změně vyplácení té nemocenské - bude placená od prvního dne..

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 109 inzerátů 21.05.19 13:15

@aneta0911 26.9. :-), 8 týdnů 12.9.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 109 inzerátů 21.05.19 13:17

@aneta0911 a myslím, že z úřadu práce musíš jít 8 týdnů před, ale třeba se mýlím…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 21.05.19 15:07
@welovefashion píše:
@aneta0911 a myslím, že z úřadu práce musíš jít 8 týdnů před, ale třeba se mýlím…

Nemusí.

P4ja
Echt Kelišová 9470 příspěvků 21.05.19 18:47
@welovefashion píše:
@aneta0911 a myslím, že z úřadu práce musíš jít 8 týdnů před, ale třeba se mýlím…

Nemusí, stejně tak ani z nemocenské ne.

aneta0911
Nováček 10 příspěvků 22.05.19 10:51

Víte prosím někdo, jak si přibližně vypočítám kolik bych dostávala nemocenskou a kolik podporu?

Jedná se mi o dva měsíce a našla jsem, že
Nemocenská je 1. měsíc 60% a druhý měsíc 66%, ale je to z průměrné čisté mzdy? Nebo z hrubé mzdy a za jaké období?

Podpora by měla být 65% na první dva měsíce, ale opět nevím z čeho se počítá?

děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama