Reklama

Jak přežili rodiče vaše stěhování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 12:40
Jak přežili rodiče vaše stěhování?

Prosím o zachování anonymu, je to pro mě docela citlivé.

Jak začít… Je mi 22, letos v květnu (snad úspěšně) dokončím vysokou školu. S přítelem jsem třetí rok. Z toho pochopitelně vyplývá, že bych s ním ráda bydlela. ALE mám jeden obrovský problém a tím je moje všetečná matka. Docela dost mi dusí život, pokud není po jejím a nedělá se to co ona chce, je zle, stačí když chci někam jít a jí se to zrovna nelíbí, tak mi začne předhazovat věci o vydědění, neschopnosti, blbosti, že jsem nevděčná a podobně. To jen tak pro začátek. Největší kámen úrazu nastal, když jsem naznačila že se chci přestěhovat za přítelem. Málem s ní švihlo zem, jak si to já nevděčná dcera představuju, že nebudu sedět doma na prdeli, makat na zahradě od nevidím do nevidím, starat se o barák a podobně, že tohle ode mě nečekala že ji takhle podrazím a odstěhuju se, ještě za tím blbcem (nemá nejmenší důvod ho nemít ráda, prostě jen chce aby jsme se rozešli protože bych byla zavřená doma a dělala to co ona chce). Od té dby je to peklo, neustálé předhazování jak jsem blbá, tupá, naivní, že si ymslím že mě má rád, že se mnou zůstane, jestli si myslím že mě nepodvádí tak jsem pěkná kráva, atd. Vadí jí že mě má jeho rodina ráda, že mi občas dají nějakou maličkost pro radost, že si se mnou důvěrně povídají, podle ní mě hned využívají, budou se mnou zametat všichni včetně přítelové 6leté sestry, všichni v jeho rodině jsou divní, (ostatně jako všichni lidi na planetě, taky proto se s mou máti nikdo nebaví, navíc neznám člověka který by se jí nezdál divný a nepomlouvala ho). Neustále se mě vyptává kolik mám peněz na účtu (asi proto že se bojí že bych měla za co žít a že bych bez ní byla šťastná), předhazuje mi že se na mě stejně všichni vyserou a že se mnou všichni zametou a vrátím se k ní a budu ji prositna kolenou aby mě vzala zpátky, a že stejně budu bydlet pod mostem, a TOPovka je že mi vždycky řekne, že jestli se odstěhuju tak už mě nechce v životě vidět a že ať se „doma“ už ani neukazuju. Holky vím že to je trochu zmatená slohovka ale já jsem fakt zoufalá :( Zažily jste to některá? A jak se to vyřešilo? :nevim:

Hejterky prosím vás odpusťte si jedy, nejsem na to zvědavá :pocitac:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18927 příspěvků 18.02.17 12:46

Odstehuj se, bude ti nadavat at tam budes bydlet nebo ne, psychycky te vydira. Tatu mas?

berry4
Nadpozemská drbna 28328 příspěvků 18.02.17 12:46

…vůbec nechápu nadpis, nemá nic společného s tím, co je v článku.
Každopádně odpovím na nadpis. ještě jsem nezažila, že by se rodiče po odchodu svých dětí z domu třeba věšeli apod.
Ono se to vyřeší časem. Bud´chceš odejít, nebo se necháš zviklat.

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 18.02.17 12:51

Ráda bych ti pomohla, ale u nás doma se nic takového nekonalo, a to jsem se stěhovala v 19ti. Každopádně, jsi dospělá ženská, a tohle citový vydírání bych si nenechala líbit od nikoho…Ani od svojí mámy. Vím, že je to určitě těžké, ale já bych se odstěhovala za přítelem, ať si o tom myslí svoje. Nemůže ti do 40 kecat do života a myslet si, že s ní budeš doma a nikam se nehneš. Každopádně ti přeju pevné nervy a snad to mamce časem docvakne :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 12:51

Zakladatelka
@pikola mam, bojí se matky tak přikyvuje na všechno

@berry4 mě nenapadlo jak to nazvat, pardon. Spíš mě tak zajímaly zkušenosti ostatních

ospalámyš
Závislačka 4823 příspěvků 18.02.17 12:51

Tak na to je jediná rada - odstěhovat se a to klidně i do větší vzdálenosti ;) Jakmile budeš mít dostudováno a práci, tak pryč.
Matka bude asi manipulativní a negativní osoba, která tě bude dusit dokud jí to dovolíš. Nejspíš je to nešťastný člověk, který závidí i vlastní dceři…
Takže žádné výčitky, osamostatnit se nenechat se dohnat k nějakým špatným pocitům.
Normální rodič chce, aby děti v pravou chvíli odešly, postavily se na vlastní nohy, přejí jim úspěch, vztah a to, že se dokáží samy o sebe postarat. patologický rodič rozpoutá peklo…

S takovými lidmi vyjdeš jedině tak, že je budeš vídat jen občas a nenecháš se zahnat do kouta výčitkami a manipulacemi. Bohužel rodiče si nevybíráme…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 12:53

@ospalámyš Moc děkuju za to co jste napsala. Máte pravdu v tom že je to negativní osoba, chce jen aby všichni dělali to co ona chce, jakmile nedělají je zle… A ve chvíli kdy jsme jí začala odporovat je to ještě horší, v podstatě mi dává najevo jak se mě zřekla, jak mě vydědí a že jsem svině že odejdu a ona chcípne sama… :nevim:

pistamonta
Kecalka 385 příspěvků 18.02.17 12:54

Ahoj ja mela s mamkou to stejne, ale rozhodlo se samo pri hadce kdyz mi rekla at teda vypadnu vzala jsem to vazne sbalila se když nebyla doma a šla. Vecer mi volala kdy prijdu a ja ze uz bohužel ne ( to ji nastvalo jeste vic) ale stalo se pres rok sem s moji rodinou nevychazela komunikace zadna a spis jenom naschvaly a podrazy…je to tak nemuzes se zavděčit všem mas i svuj život. Ted uz s mojim bydlíme spolu skoro 4roky a rodinne vztahy se taky daly do pořádku, s mamkou jsme kamaradky pomáháme si navzájem a rada k nam přijde na kafco (trvalo i nez přijala partnera - taky neměla důvod) myslím ze rozhodnuti bude pouze na tobe a hlavně mit silu na to všechno jelikoz si to vyzere svou daň na psychice nez to aspoň u me začalo fungovat :potlesk: :palec:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 30 inzerátů 18.02.17 12:54

Jen se divím, že ses neodstěhovala už dávno (chápu, ještě studuješ, ale i tak, tohle bych nesnesla). Jak se k tobě může takhle chovat vlastní matka? Neměj žádné výčitky a jak to půjde, tak se odstěhuj.

Kecalka 240 příspěvků 18.02.17 12:55

Nikde ses nezmínila o sourozencích a ani o otcovi, takže zřejmě budeš jedináček a s maminkou bydlíte sami..? Pokud je to takhle, tak má maminka strach. Bojí se třeba toho, že jednou skončí sama, že tě už nebude vídat, že se odstěhuješ a ona už NIKOHO nebude mít. Víš, všechny tyhle ošklivá slova jsou zbytečná, ale ona to tak nemyslí. Řekni jí, že jí máš ráda, a že tvým odstěhováním se to nezmění. Zkuste si popovídat. Zeptej se jí co jí trápí. Myslím si, že zlá není, jen nešťastná…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 12:55

@Patie Děkuju :( závidím ti, že si to doma tak neměla, já jsem hlídaná na každém kroku, proto jí už nic neříkám, vždycky se šíleně rozčiluje a má záchvaty z toho že jsem jí třeba nedala přečíst dopis nebo tak… Nevím jestli to je i tím, že jsem jedináček…

AnastazieB
Echt Kelišová 8298 příspěvků 18.02.17 12:56

Tohle se nevyřeší nikdy nijak, jestli chceš mít od ní klid tak se odstehuj co nejdřív. Bohužel jiná ráda není :(.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 13:01

@pistamonta Děkuju moc :) Jako psychicky už jsem z toho byla jednou tak v háji že sjem šla za obvoďačkou a tak asi hodinu brečela ať mi dá prášky :lol: fakt se za to stydím… ale co jsem měla dělat. Jiné řešení než fakt zdrhnout fakt nevidím, jen je mi líto táty.
@xstrasilka no, zjevně může :D chci to doklepat do toho května, ať mi pak nevyčítá ještě věci kvůli školy..
@Online nemám sourozence, taťka je ovlivněný matkou… Ona je jako robot, stroj… nemá city, vše se točí jen okolo práce a okolo toho aby jsme dělali to co ona chce. Mluvit jsem s ní zkoušela nesčetněkrát, bohužel to fakt nejde, mrzí mě to ale bohužel..Sama by nezůstala, to jsem jí řekla, ale ona mě chce mít připoutanou

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 18.02.17 13:01
@Anonymní píše:
@Patie Děkuju :( závidím ti, že si to doma tak neměla, já jsem hlídaná na každém kroku, proto jí už nic neříkám, vždycky se šíleně rozčiluje a má záchvaty z toho že jsem jí třeba nedala přečíst dopis nebo tak… Nevím jestli to je i tím, že jsem jedináček…

Já myslím, že to může mít velký podíl, obzvláště, jestli bydlíte s maminkou samy…Na stranu druhou, třeba se bojí, že bude sama - nemusí to nutně myslet zle, ale je zoufalá…Zkus si s ní ještě jednou rozumně popovídat, ale jestli si bude stát za svou, myslím, že je nejlepší řešením se odstěhovat :roll:

el.leanor21
Kecalka 205 příspěvků 18.02.17 13:03

.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama