Jak přežít prázdniny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
lucenka
Hvězda diskuse 37706 příspěvků 23.07.19 08:57

Díky naší práci pokryjeme s chlapem celé prázdniny, s mírnou pomocí babiček. Takže kluk má zážitků víc než dost a nemá čas se nudit. Kdybychom neměli tolik volna, tak bych to řešila tábory.

Kelsey
Hvězda diskuse 46769 příspěvků 23.07.19 08:57

Nastesti tohle nemusim a nebudu muset resit. Mam cele prazdniny dovolenou.
Praci beru nanejvys dva tydny tabor.
Bud hledej tabory nebo si najdi pani, ktera bude za uplatu hlidat v lete tve deti.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21605 příspěvků 23.07.19 08:58

Určitě tábory. Pro mě to bylo za poslední dobu nejlíp investovaných pět tisíc ;)
Syn byl letos prvně a přijel dokonale nadšený. Co si budem povídat, zažije tam to, co doma ne. Partu kamarádů a partu vedoucích, co nemají celé dva týdny „nic jinýho na práci“, než bavit děcka :lol:
A příští týden jede na týdenní soustředění od juda.

Jinak mám dva týdny dovolenou já, dva týdny chlap, zbytek (pár dní někde v mezidobí) vykreje babička ;)
Příměstské tábory jsou pro mě bohužel passé kvůli pracovní době…

bartsch
Kelišová 5199 příspěvků 23.07.19 09:28

Děti (14 a 10 let) doma o prázdninách moc nejsou - 2 týdny máme společnou dovolenou, 4 týdny jsou děti s našima na chalupě na Vysočině (domů jezdí vždy na víkend :pankac: a to něco podnikáme společně). Letos má slíbené dcera (14 let), že v srpnu bude 10 dní doma místo na chalupě ;) To má domluvené kamarádky. První a poslední týden už jsou doma i naši, tak děti případně i obslouží. Nějakou organizovanou zábavu o prázdninách pro děti nemáme (příměstský tábor apod.) a ani nemusíme - obě děti se věnují svým koníčkům závodně a tak máme přes rok dost šrumec s tréninky a závody, v létě si pak odpočineme všichni :D

krtek93
Neúnavná pisatelka 18848 příspěvků 23.07.19 09:30

Máme jedno školní dítě. Dva příměstké tábory (každý na týden), dva týdny společná rodinná dovolená, týden jsme si podělili s manželem - on byl půlku na home oficu, já zbytek dovolená, čtyři týdny vykrývá můj táta, první týden i s mamkou (ona má ten týden dovolenou, on už je v důchodu) a já se jen modlim, aby mu vydrželo zdraví (ochota naštěstí nechybí, dcerku myslim hlídá rád), protože bez něj jsme prostě docela v háji :oops: Strašně nepříjemnej pocit. Už aby to dítě bylo větší a vydrželo doma samo - i když i tak se budu snažit ten čas nějak vyplnit. Ale na klasickej tábor zatim nechce ani zaboha. těch 9 týdnů prázdnin je šíleně dlouhá doba, když jsme až na tátu všichni pracující. Na jednu stranu si odpočinu (nedělám svačiny do školy, většinu prázdnin odpadává i nějaký vodění a vyzvedávání), na druhou nekonečnej stres, aby nevypadlo hlídání :? Příští rok chci řešit příměstský tábory výrazně dřív - začala jsem někdy v průběhu nebo spíš koncem února a vlastně do značný míry zjišťovala, co by bývalo bylo možný, kdybych se koukla tak minimálně o měsíc dřív. U nás (Praha východ) jsme se ještě nějak chytli, ale Praha jako taková (oba s mužem v Praze pracujeme) už nic.

ugluk
Hvězda diskuse 47591 příspěvků 23.07.19 09:35

Přemýšlím, jestli moje školní dítě letos o prázdninách vůbec viděla zapnutou televizi :lol: Ale asi jo, těch pár dnů, co bylo u babičky. Jinak dovolená s náma, příměšťák, 14 dní na pobytovém táboře, do konce prázdnin pak bude ještě jedna týdenní rodinná dovolená a jeden přímešťák. Letos mám ten luxus, že jsem na mateřské, takže by starší nikam nemuselo, ale asi by se se mnou a miminem unudilo, tak na většinu doby hledám program jinak. Když jsem chodila do práce, byly to naše dovolené (např. dva týdny s rodinou, jeden se mnou a kamarádkami s dětmi), příměšťáky, vzájemné hlídání mezi sousedkami a kamarádkami. Jedna babička není hlídací vůbec, druhá v případě nutnosti ten týden dá, ale že by to bylo na půl prázdnin, to ani náhodou.

Kakachna
Extra třída :D 12001 příspěvků 23.07.19 10:41

Tak my na tento týden zaplatili dětem krásný příměšťák. Když se to sečte za děti, tak by z toho mohla být rodinná dovolená… a starší dítě onemocnělo, mladší (školkové) brečelo, ze bez staršího nepůjde a já mám ošetřovačku. :mrgreen:

Kakachna
Extra třída :D 12001 příspěvků 23.07.19 10:42
@Kriss Tina píše:
Tábory, příměstské tábory, to vám nic neříká?? Většina pracujicich tím řeší, tu dobu kdy nemají dovolenou :nevim:

Proč tak hnusně?

Kriss Tina
Extra třída :D 12192 příspěvků 23.07.19 11:26

@Kakachna co je na tom hnusnýho? Prostě otázka. To je problém psané formy, že to může každému vyznit jinak.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 23.07.19 11:31

@Kriss Tina Možná by stačil jeden otazník.. Pak by to hnusně nevyznelo ;-)

Ornwen
Kelišová 5491 příspěvků 23.07.19 11:53

Mame nastesti jeste skolkace, takze nakonec 4 tydny pro jednoho funguji statni skolky a pro druhe se nasla soukroma. Tyden snad zvladnou s babickou. Zbytek si delime s manželem a tyden mame spolecny. Nam jeste zasahuje prvni tyden v zari, kdy skolka pro maleho ma jen do obeda.
Ale na víkendy dobu, co jsme doma plánujeme vylety-zoo, nova hriste, do lesa, par dni a chalupu.
Kdyz ja byla mala, byla jsem 5 tydnu na táboře, tyden az dva spolecna dovolena a zbytek se vselijak flikoval. Babicka moc nefungovala.

j.borufka
Echt Kelišová 7776 příspěvků 23.07.19 12:04

Taky nejak funguji, primestske tabory jsem berisila, poněvadž jsem v lednu byla bez prace. A jeste sem nemela papiry od byvale prace. Takze penize i kdybyby vyresene tabory nebyli. Nekdy to zkratka nejde zaridit do predu. A pak se situace tezko resi. Takze pro nektere rypali. Nekdy se to v zivote stane tak ze je rad ze najde praci a neresi nic jiného. Kdyz jsou potreba penize. S detma kdyz je volno tak jezdine na levne vylety kolo a tak, k babicce jdou raky, ale ten čas kdy babicky nesou se tezko resi.

j.borufka
Echt Kelišová 7776 příspěvků 23.07.19 12:06

Zatim mam babicky, ale i tam se deti nudi, respektivne nejsou tak financne zajistene aby s nima mohli vsude na vylety zkratka jsou doma na dvoře. Totez plati pro me, zaplatit tabor bych si v lednu nemohla vibec dovolit, ted je drahej.

Kakachna
Extra třída :D 12001 příspěvků 23.07.19 12:33

@Kriss Tina „Tábory, příměstské tábory, to vám nic neříká?? “ Upřímně nevím, jak se dá „to vám nic neříká?“ myslet slušně a bez urážky. Ale třeba mám jen málo fantazie. :nevim:

Kakachna
Extra třída :D 12001 příspěvků 23.07.19 12:42

Jinak prázdniny jsou pro pracující rodiče obrovský problém. Pokud nemají fungující prarodiče obzvlášť. Pamatuju si, jak tu jedna učitelka v jedné diskuzi nedávno vykládala, že by s radostí vyměnila celé prázdniny za normální dovolenou. :mrgreen: Kdo nemusel řešit, jak pokrýt hlídání 13 týdnů prázdnin malých dětí, tak to asi sotva pochopí, jaké nervy to jsou.

Zakladatelko, nešlo by třeba dát babičce peníze, aby vnoučata někam vzala? Byla by ochotná jít někam ven? Nebo dát dítě na střídačku třeba ke kamarádovi?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama