Jak přežít prázdniny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
j.borufka
Echt Kelišová 7775 příspěvků 23.07.19 08:05
Jak přežít prazdniny

Ahoj vsem, chci se zeptat maminek, co, matedeti skol iho veku predskolniho a musite do práce. :) Mam dva syny 8 ten ma prazdniny, obcas je doma sam, diva se na televizi, bydlime v dvogeneracnim domku, babicka dohlidne, vezme ho vsude jindy nechce.Pak mam ja dovolenou manžel. Ale kdyz se zeptam co delal celej den rekne nic je protivnej. Mladsi je jeste ve skolce 4,ale az bude doma nedovexu si to predstavit, tyden ja dovcu tyden manžel pak u babicky druhe tam moc nevydrží ten tyden. Jenze co delat? doma nyt nemůžu, hypoteka splaceni.Jak to mate vy? prosim ne zadnw rypalky, prazdniny jsou krasne, ale obcas p preziti a strachu. Nyli jsme taky tak kdyz jsme byli menší :think: :think: :think: děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ProfZav
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 23.07.19 08:10

Nemají kamarády? My dopoledne jsme doma, na zahradě, u bazénu nebo jdeme na nákup a protáhneme si to, abych zabila čas. Odpoledne hřiště nebo se s někým domluvím a sejdeme se u nás na zahradě. Kdybych nebyla těhotná, jezdíme třeba na kole nebo sem tam výlet, třeba jen jet vlakem do vedlejší dediny a zpátky pěšky. Pro staršího bych příště zajistila aspoň příměstský tábor, třeba si tam najde kamarády a bude mít s kým lítat po venku.

Kriss Tina
Extra třída :D 11722 příspěvků 23.07.19 08:11

Tábory, příměstské tábory, to vám nic neříká?? Většina pracujicich tím řeší, tu dobu kdy nemají dovolenou :nevim:

Trojlístek
Závislačka 3892 příspěvků 23.07.19 08:12

@j.borufka příměstské tábory. A řešíme je opravdu s předstihem. Včetně toho, že na ně musíme opravdu vydělat. Sice jako rodina nemáme luxusní dovolenou, zato doma nemám protivné dítě, které se v tomhle věku musí abnormálně nudit. Hlídání babiček není žádné.

Flyingfrog
Extra třída :D 12368 příspěvků 23.07.19 08:13

Jelikož nemám jedinou hlídací babičku ani děděčka, prázdniny mám vyřešené v lednu. Školní dítě příměstské tábory (3 turnusy), předškolák a školkáček mají 2 turnusy. Jinak já a manžel dovolená, většina dovolené padne holt na léto.
Kluci ještě stihnou týden školky a holka má fotbalové soustředění, tak se to pěkně pokryje. Za rok budou dva školáci, takže buď tři turnusy příměstského tábora nebo jeden příměstský a jeden standardní tábor. Školkáček školka a příměstský tábor.
Tábory platím v lednu, abych je měla co nejlevnější.

meggiesek
Stálice 60 příspěvků 23.07.19 08:14

Od ledna max února začínam plánovat a platit letní tábory…Je to drahý-ale dítě se doma nenudí u televize. Většinou ty 3 zařídim pak je týden u jedné babičky, týden u druhé a pak se prostřídáme s chlapem každý po jednom týdnu a jeden máme společnou dovolenou…Je to mazec…my když byli malí tak jsme celý léto byli u babicky…no je jiná doba…Platit to pro dvě děti tak mě mrskne…za pár let se tomu nevyhnu… :roll:

nozu
Extra třída :D 12702 příspěvků 23.07.19 08:14

Děti mají letos tři příměstské tábory. Zbytek pokrývá naše dovolená a pobyty u babiček. Já mám prázdniny moc ráda. Je to jediná doba, kdy mi děti odjedou na týden pryč :mrgreen:

Flyingfrog
Extra třída :D 12368 příspěvků 23.07.19 08:15

@Trojlístek Joo, to souhlas s tím vyděláním. Já letos za tři děti skoro 14000 a to byly placené v lednu. Jeden je tedy dražší, ale zase mají perfektní organizaci, informace a máme je blízko a termíny mají taky brzy.
Vím, že kousek od nás je DDM, ale ti zveřejňují příměstské tábory někdy v dubnu, což je pro mě už dlouho.

zuza92
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 23.07.19 08:17

Já mám dceru školkovou 5 let, ale taky nemůžu zůstat doma celé léto. Mám 14 dní dovolenou 14 dní manžel, z toho aspoň týden máme společně abychom měli nějakou dovolenou. Týden jedna babička, týden druhá. No a pak příměstké tábory. Prostě od ledna šetříme abychom pokryli prázdniny. Školka u nás začíná už poslední týden v srpnu.

meggiesek
Stálice 60 příspěvků 23.07.19 08:25

No tak s tím vyděláním-v zárí skuhrám s výdaji do školy-pak šetříme na vánoce a po Novém roce začínáme odkládat na letní prázdniny :roll: Vždycky si říkáme ještě tohle zaplatíme a bude líp. Jenže dítě aktivně sportuje (tenis, fotbal, florbal…) tak do toho platim ještě tohle :lol: Takže líp už nebude :lol: Mimčo k tomu-hypotéka…pak už bude člověk cvakat zase za vnoučata :srdce:

Ijen
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 23.07.19 08:31

Kombinujeme dovolenou s tabory a primestskymi tabory. Prazdniny u babicek nehrozi. Taky se mi osvedcily vymenne pobyty u kamaradu, ale to ted uz moc nefunguje.

Ja mam zkraceny uvazek a v lete delam jen 12ky, takze mam delsi bloky volna a dovolene 6 tydnu. Takze kdyz byli kluci mensi, vybrali si tabory, pak jsem s nima jela na tyden na dovolenou ja, pak na tyden manzel a 1-2 tydny jsme jeli vsichni. Napriklad. Nebo byla spolecna dovolena mesic a zbytek opet tabory. Letos mam volno cele prazdniny, starsi uz je dospely a organizuje si volno a brigady sam a mladsi mel 2 tydny tabor, tyden jsme byli spolu na chate, 2 turnusy ma PT a na dva tydny jedeme i s manzelem na dovolenou. Puvodne to melo byt jinak, ze se v pristich 3 tydnech na dovolenych prostridame, ale zmenili jsme to. Takze pristi tyden bude mit kluk vylozene flakaci, ale do toho se budeme stehovat z chaty a balit na dovcu. A dalsi flakací bude posledni tyden v srpnu.

andelka83
Generální žvanilka 21156 příspěvků 23.07.19 08:35

Kombinujeme dovolenou ( jsem rozvedená, takže já měla 14 dní, otec 14 dní), babičky, příměstské tábory. Teď jsem teda na RD s nejmladším, ale dva předchozí roky jsem pracovala. První rok ještě mohli být ve školce o prázdninách (2 týdny) ale vloni už ne.

Marcelka146
Kelišová 5445 příspěvků 23.07.19 08:37

Dovolená - já 4 týdny, tatínek 2 týdny, 2 týdny tábor a 1 týden babička.

alli_li
Závislačka 3344 příspěvků 4 inzeráty 23.07.19 08:45

Díky mé praci mám volno velé prázdniny, takže mi naštěstí odpadá starost kam s dětmi (což beru jako velký benefit této práce).
Ale volný čas trávíme výlety - a je jedno kam - nejčastěji jsme ale u vody - u rybníka - za minimun peněz dost srandy. A pak hodně nakupuji aktivity na slev. portále - a pak jezdíme vláčkem na procházky do lesů a tak. :-)

Jo ale i tak děcka jezdí na tábor - aspoň mám čas i sama pro sebe :oops:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67512 příspěvků 23.07.19 08:50

@j.borufka Tak nejspis poresit nejake tabory a dovolenou dele jak na tyden. Pises, ze bydlite dvougeneracne, tak ti odpada reseni kratkych prazdnin, takze na tom jsi s dovolenou celkem dobře.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama