Jak přežít prázdniny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Cuddy
Neúnavná pisatelka 16668 příspěvků 23.07.19 13:43

@Kakachna presne tak, 13tydnu!!! To nemohou dva pracujici rodici bez pomoci zvladnout. V tomto maji vyhodu deti rozvedenych rodicu, pokud o ne druhy rodic jevi zajem. Uziji si zvlast jak s matkou, tak otcem, ti dva spolu cas travit nechteji, tak jim nevadi, ze se s dovolenou neprekryvaji…

A co s takovym ctyrletakem, ktery ma v lete zavrenou skolku? Na primestsky tabor je maly, prarodice zvladnou tyden, dva…

carsa
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 23.07.19 13:49

Máme tři děti - 9,11 a 13. Oba pracujeme. Starší kluci jsou teď 3 týdny na táboře se skautem, holčička 1 týden příměstský vodácký tábor. Pak kluky převezeme na horolezecký tábor a holčičku na vodácký puťácký tábor. Pak budou týden všichni tři na příměstském táboru v lanovém centru, další týden u mých rodičů (naši víc než týden nezvládnou). Pak 14 dní společná dovolená a poslední týden prázdnin nějak spytlíkujeme. Jinak to nelze dělat. Většinou je to tak, že je v sobotu odněkud přivezeme, přes noc vypereme a usušíme a v neděli expedujeme dál. Logisticky je to docela náročné a řešíme to tak v únoru, aby to všechno klaplo. A to, že přes ty prázdniny vyděláváme v podstatě na tábory, ani nemluvím…
Ještě větší oříšek jsou různé prázdniny a ředitelská volna přes školní rok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 13:54

@Cuddy taky z toho začínám mít halucinace. Starší sice nějak pořešíme tabory, ale čerstvě tříletou netuším. 3 roky bude mít v květnu, jisto jistě přijdu o práci, poněvadž do školky ji nevzali. Takže příští léto počítám s nezaměstnaností a postarám se sama a snad další zápis proběhne dobře. Nicméně to přes příští leto, kdy ji budou 4 roky netuším jak uděláme.

Trojlístek
Závislačka 3977 příspěvků 23.07.19 13:58

@j.borufka víš… Myslím, že jeden příměstský tábor bys dala. Je to otázka priorit. U dětských organizací lze příměstský tábor sehnat za 1300 Kč pohybové aktivity 1700 Kč už s nějakým zaměřením.

Havlova
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 23.07.19 14:00

@j.borufka Zkuste kouknout po domech dětí, u nás stojí týdenní příměstský tábor 500, jídlo má každý svoje, chodí na výlety po okolí, jeden den do bazénu v Kolíně. To už by mohlo jít našetřit.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 23.07.19 14:22

U nas stoji primestske tabory porad stejne. Prihlasuju v kvetnu a platim v den nastupu. Nektere jsou obsazene brzy a nektere maji volno jeste ted, zalezi na zamereni. Pobytovy tabor od DDM jsem platila az v cervnu. Kamaradky deti jezdi se skauty a to je jeste levnejsi.

Kakachna
Extra třída :D 12001 příspěvků 23.07.19 14:29

@Cuddy Mám čtyřleté a prvňáka, takže přesně vím, o čem mluvíš. :)

krtek93
Neúnavná pisatelka 18848 příspěvků 23.07.19 14:31

@Trojlístek Tak třeba u nás ve městě příměstský tábor bez nějakýho extra zaměření přes 2000 (skoro 2500). V okolí i výrazně dražší tábory (např. s ježděním na koních za cca 3000). V Praze jsem koukala, že DDM mělo asi za 1500, ale už v únoru všechno beznadějně plno, ani nevim, jestli je šance tam ukořistit místo pro nás „přespolní“. Z táborů je dítě už druhým rokem nadšené, tak to považuju za rozumnou investici (nehledě na to, že to dítě prostě někdo musí hlídat :) ), ale levné to fakt není. A to máme jen jedno dítě. Co striktně odmítám, to je dělení dovolené, že jako 14 dní bude dítě se mnou, 14 dní s tatínkem (aby se pokryl měsíc). Jsme rodina, chceme společně strávenou dovolenou, ideálně těch 14 dní. Ale nemít už tátu v důchodu, fakt nevim, jak bysme to dělali. Dokud bylo dítě ve školce, bylo to jednodušší - školka u nás vždycky část prázdnin jede (třeba první dva týdny a poslední týden).

Pantalaimon
Kecalka 256 příspěvků 23.07.19 14:39
@Anonymní píše:
@Cuddy taky z toho začínám mít halucinace. Starší sice nějak pořešíme tabory, ale čerstvě tříletou netuším. 3 roky bude mít v květnu, jisto jistě přijdu o práci, poněvadž do školky ji nevzali. Takže příští léto počítám s nezaměstnaností a postarám se sama a snad další zápis proběhne dobře. Nicméně to přes příští leto, kdy ji budou 4 roky netuším jak uděláme.

Já taky nastupovala v květnu zpátky do práce, holka 3 roky… prostě jsme zaplatili soukromou školku…byl to mazec, dovážení do města, ale rozhodně efektivnější než skončit na pracáku…

Kakachna
Extra třída :D 12001 příspěvků 23.07.19 14:45
@Anonymní píše:

Nemáš to jednoduché. Držím palce, aby se to nějak podařilo vyřešit.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67802 příspěvků 23.07.19 15:12

@krtek93 No, nemít tátu v důchodu, tak bys holt buď platila paní na hlídání, nebo bys musela přestat striktně trvat na tom, že pojedete na 14 společně… Mě nefungují ani jedni prarodiče a taky to musím nějak popytlíkovat… takže teď byly děti na 3 týdny a pobytovém táboře, pak mají 3 turnusy příměstských, týden si je vezme tatínek a zbytek budu mít dovolenou já.

quanavera
Kecalka 477 příspěvků 23.07.19 15:56

Tak ja jsem doma az budu chodit nekdy do prace tak holt si syna bude chlap brat do prace to aspon se ledaco nauci, ted pojede v nedeli na tabor na 14 dni se skautem a vyslo to cenove jen na 3500.

kacz
Kelišová 6207 příspěvků 23.07.19 16:03

My 3 společné týdny dovolené, pak syn 1 týden tábor, 3 týdny u táty, 3 týdny u babičky s dědou.

krtek93
Neúnavná pisatelka 18848 příspěvků 23.07.19 16:25
@j.a.n.i1 píše:
@krtek93 No, nemít tátu v důchodu, tak bys holt buď platila paní na hlídání, nebo bys musela přestat striktně trvat na tom, že pojedete na 14 společně… Mě nefungují ani jedni prarodiče a taky to musím nějak popytlíkovat… takže teď byly děti na 3 týdny a pobytovém táboře, pak mají 3 turnusy příměstských, týden si je vezme tatínek a zbytek budu mít dovolenou já.

Takže společnou dovolenou jako rodina nemáte? To bych nedala. Ale vim, že to mnohde nejde jinak, přijde mi to naprosto šílený, aby fungující rodina neměla ani týden společný dovolený :?

V našem případě - kdyby nebyl „hlídací dědeček“, asi bych holt musela výrazně dřív řešit ty tábory a dítě prostě někam udat za každou cenu. Jo, mohli bysme si vzít ještě navíc my jako rodiče každý týden volna sám s dítětem, takže bysme pokryli dva týdny každý zvlášť a dva třeba společně. Ale pořád zbývá pět :zed: Zkráti prázdniny prosím 8)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek
Reklama