Co dělat doma, abych nepřišla o rozum?

Anonymní
3.2.21 10:50

Jak přežít současnou dobu

Holky, hlavně vy na mateřské. Co děláte doma, aby jste nepřišly o rozum? Lebo já už začínám přicházet. :(
A tahle doba mi v tom hodně vydatně nahrává. Když byla normální doba, tak jsem chodila s malým na kurzy plavání kojenců a pak batolat, do herničky, pak do telocvičny na cvičení stejně starých dětí a na dlouhé pochody, a teď nic z toho není. Rodinu mám daleko v zahraničí, kamarádky taky daleko v zahraničí, na vesnici (všude kolem starší lidé), nikam se nedá chodit, navíc venku pořád zima takže hřiště nebo tak mimo mísu. Ptala jsem se mámy a ta se mi divila, že mám doma dítě a nudím se. Ona ho neviděla už půl roku a tak ráda by ho viděla. Každý den je jeden jako druhej. Navíc malý ještě vůbec nemluví, takže pokecat si fakt s ním nemůžu, má takovou svoji vlastní řeč. A manžel mi každé ráno říká, jak jen mi závidí, že já jsem doma s malým a dělám si co chci a on tam v práci někdy řeší ptákoviny, jak ráda bych si to vyměnila. Cítím se hrozně. V této době covidové alespoň lidi v práci mají pocit, že někam patří, že něco znamenají, ale já mám pocit, že nepatřím nikam. A je to den ode dne horší. Co dělat? Jak z toho ven? Extrovertka zavřená doma v izolaci. Poprosím anonym, známí nemusí vědět, stejně nepochopi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
332
3.2.21 10:55

Mam dvoumesicni mimco a taky pomalu me to doma ubiji ( byla jsem doma i pred tim ). Jinak mame psy, tak hodne chodime ven a sem tam jdem na nastevu k treba rodicum. Jinak vicemene mam taky stejny dny po dni. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
3.2.21 10:56

Venku je sice chladno, ale nevidim duvod proc nechodit ven, rika se preci, ze neni spatne pocasi, jen špatné obleceni :)
Takze klidně chodit na prochazky sankovat, odrazedlo, hřiště atd..hned se pak clovek cítí lepe, kdyz je treba hodinu dve venku s dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2720
3.2.21 10:58

Já mám tedy děti tři, zvířata a dům. Mám pocit, že bych potřebovala další dvě ruce a den, aby měl alespoň 40hod. Nicméně chodíme hodně na procházky, tvoříme, začala jsem malovat ve volném čase…co si také najít koníček? Šití, malování, apod? Nějaká místní fb skupina není? Že by ses seznámila s nějakou kamarádkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11194
3.2.21 11:00

Tak když ti manžel závidí a ty bys radši do práce, tak se vyměňte, ne? Ať jde on na rodičák a ty do práce, budete spokojenější oba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2038
3.2.21 11:01

Přesně tak, chodila bych hodně ven, je to těžká doba, ale když budete chodit na nějaké procházky, tak to bude utíkat rychleji…mám dvě malé děti a už se nás 14 dní drží nějaká nemoc a to je daleko víc na palici, než když jsme zdraví a můžeme chodit normálně ven, z kašle už nemám vůbec sílu na nic :-( takže užívejte toho, že jste zdraví a choďte ven, protože největší peklo je bejt nemocná a k tomu mít nemocný děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 11:07
@zrcadlo píše:
Tak když ti manžel závidí a ty bys radši do práce, tak se vyměňte, ne? Ať jde on na rodičák a ty do práce, budete spokojenější oba :nevim:

No to bude těžší, protože se po rodičáku zatím nemám kam vrátit, tak zatím takovou mini práci na doma. Hledám si práci u domu, ale je to toho málo - málo nabídek a velký zájem. Uvidím. Jinak manžel by na rodičovskou nešel, to už se probíralo hodně. Odpověď? Protože já všechno umím líp.

• Citovat
  • Nahlásit
9261
3.2.21 11:15

@zrcadlo Tak ono je pravděpodobné že muž bere daleko víc než žena…takže aby byl on doma s děckem to asi ne no…ale alespoň by si to mohl zkusit být pár dní s dítětem sám. Muz mi říkal to samé…pak byl s děckem doma sám a řekl mi že už to chápe že je to na palici být doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9261
3.2.21 11:15
@Anonymní píše:
No to bude těžší, protože se po rodičáku zatím nemám kam vrátit, tak zatím takovou mini práci na doma. Hledám si práci u domu, ale je to toho málo - málo nabídek a velký zájem. Uvidím. Jinak manžel by na rodičovskou nešel, to už se probíralo hodně. Odpověď? Protože já všechno umím líp.

On by taky uměl kdyby tedy chtěl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11194
3.2.21 11:18
@Anonymní píše:
No to bude těžší, protože se po rodičáku zatím nemám kam vrátit, tak zatím takovou mini práci na doma. Hledám si práci u domu, ale je to toho málo - málo nabídek a velký zájem. Uvidím. Jinakmanžel by na rodičovskou nešel, to už se probíralo hodně. Odpověď? Protože já všechno umím líp.

Tak pak ať si nechá ty kecy o tom, jak ti závidí, protože to tedy evidentně není pravda.
Mně manžel párkrát řekl, jak se mám, že jsem doma, že mám na všechno spoustu času atd. Tak jsem mu připravila formuláře na rodičák, zjistila mu všechny informace, kdy co musí nahlásit v práci, a zcela vážně mu řekla, že pokud si chce taky užívat doma, tak to chápu a respektuju a ke kdy se tedy vyměníme. Měli jsme dlouhou debatu, na konci které manžel řekl, že by to doma nedal, že se omlouvá za blbý kecy, a jak mi tedy může pomoci.
A jinak když jsem měla jen jedno dítě, tak jsem toho spoustu přečetla, koupila kvalitní scaner na diapozitivy a zdigitalizovala jsem celý rodinný archiv, a z toho pak udělala našim několik fotoknih z dovolených v dětství, z přestavby domu (mamka věděla, že jsem si ty diáky vzala, ale pro tátu to bylo obrovské překvapení). Trvalo to bohužel krátce, mám děti 20m od sebe, a pak už na tyhle věci čas nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
3.2.21 11:34

Taky si myslím, že hodně prospěje chození ven a na hřiště, krmit kachny u řeky, do lesa rozvešet ptákům jídlo, stavět domečky pro skřítky, sťourat se v potoce klackem… mám dvě děti, jsme z paneláku a venku jsme i v tomto počasí denně na minimálně 3 hodiny. I za deště. Prostě jsem pořídila pořádný, funkční oblečení a chodí se. Mně to vzdycky ohromně nabije, neb jinak je den děsně dlouhej a vleče se… ;) A pak taky mně moc pomáhá to doma různě upravovat, stěhovat nábytek, třídit věci ve skříních…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1492
3.2.21 11:36

Dvakrát týdně běh, procházky se psem, nově malujeme putovní kamínky a zařizujeme akvárko…mám výhodu, že moje koníčky se dají provozovat i za kovidu. Drž se bude líp, ono to uteče jako voda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26437
3.2.21 11:41

Já mám navíc doma i manžela, který musí pracovat takže jako by tu nebyl :nevim: dvě děti, jedno se musí učit, druhý ruší, ven nám to moc nevychází protože odpoledne malý spí a pak už je skoro tma…
Taky mi hrabe. Večer oba sotva legend, mladší se budí před 6 a starší usíná klidně v půl jedenácté :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11194
3.2.21 11:46
@Annabela11 píše:
@zrcadlo Tak ono je pravděpodobné že muž bere daleko víc než žena…takže aby byl on doma s děckem to asi ne no…ale alespoň by si to mohl zkusit být pár dní s dítětem sám. Muz mi říkal to samé…pak byl s děckem doma sám a řekl mi že už to chápe že je to na palici být doma

Nevím proč, ženy berou „daleko méně“ podle mě až s těmi dětmi, když vezmou třeba i práci pod svou kvalifikaci nebo mají zkrácené úvazky. Před dětmi si myslím, že to zase tak moc neplatí a mladá zdravá bezdětná žena si může vydělávat slušně.
Já třeba vydělávala před dětmi víc než manžel a znám několik dalších takových párů. Vím o několika tatíncích na rodičáku, a minimálně u jednoho vím, že jeho příjem tedy opravdu byl výrazně vyšší (asi dvojnásobný), ale šel na rodičák na půl roku, aby si vyčistil hlavu od práce, utvořil vztah s dítětem, a aby si odpočinula i ta žena a mohli společně zhodnotit, jak dál (jestli budou zvládat dva plné úvazky, jestli si bude umět představit zůstat ve stávající práci atd.). Velmi rádi ten půlrok částečně dotovali z úspor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9261
3.2.21 11:55

@zrcadlo Já tedy znám převážně může co berou více…proto to píši…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat