Jak připravit dítě do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petrapp11
Povídálka 23 příspěvků 14.05.19 10:45
Jak připravit dítě do školky

Ahoj holky, prosím poraďte, mám syna 3,5 roku. V září začal chodit do školky, ještě mu nebyli 3 roky. Jenže to psychicky nedával. Chodil 3 dny v týdnu na 4 hod. Vozil ho tam manžel, ale syn tam stále brečel a na manžela zanevřel a nechtěl s ním nikam jezdit, nic, měl strach, že ho tam zase odveze.Tak jsem školku přerušili. Teď má jít znovu do školky od září, to bude skoro 4 letý. Začínám se s ním o školce povídat, jak to tam bude super, jak si bude hrát s dětma apod, ale on začne brečet. Pak přestane a za chvilku přijde zase s brekem, že do školky nechce, že tam nebudu ani jeho ségra a že chce aby ho furt hlídala babička. Vůbec nevím co s tím, jak ho na to připravit, aby jsme oba netrpěli. :-(

Reakce:
scentini
Závislačka 3627 příspěvků 14.05.19 10:58

A nechat ho doma jeste rok nejde?

Uživatel je onlineMar__tanka1983
Generální žvanilka 21133 příspěvků 14.05.19 11:05

Co zkusit zjistit, kdo od vás z okolí bude do školky také chodit a seznámit se? K nám do školky chodilo asi šest synových kamarádů (děti kámošek a děti, co sme potkávali na hřišti), i když nakonec šel do jiné třídy než ti kamarádi, měl by tu možnost (požádat si, aby chodil s tím nebo oním do třídy, u nás ve školce se při zápisu ptali, jestli někoho upřednostňujeme - my upřednostňovali učitelku…syn na kamarádech nebazíroval. Ale kdyby ano, šlo by to zařídit.
Možná by mu pomohlo vědomí, že tam nepůjde mezi cizí…

Beckyttine5
Kecalka 471 příspěvků 14.05.19 11:06

My zkoušíme soukromou miniskolku, kde je méně děti a mají tak na ně více prostoru.. Dcera začne chodit na 2 dopoledne od září, od dubna tam chodíme nepravidelně spolu, od léta začneme pravidelně, do srpna tam vždy budu s ní, takže si zvykne na děti, místo i učitelky a od srpna začne zkoušet být tam už beze mě.. zatím se tam těší a po chvilce už mě tam nepotřebuje a věnuje se dětem, ale pravidelne si zatím kontroluje, zda tam jsem a pak si zase hraje dál..tak snad to pak v tom září bude v pohodě..

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 18.05.19 22:36

@Petrapp11 Můžeš vyzkoušet pohádky z prostředí školky :) pohadkovavychova.cz

bjetuschka
Závislačka 4952 příspěvků včera v 13:59

Mě napadlo taky seznámit syna s dětmi, co do té školky chodí. Přeci jen když tam bude vidět známé tváře, bude to jednodušší. Je škoda, že ten začátek byl špatný, je to teď v něm. Ale určitě to zvládnete. Chce to jen samý pozitivní zkušenosti.

Petrapp11
Povídálka 23 příspěvků včera v 20:44

Zkusim tam s ním v červnu chodit na hodinku až dvě už jsem s učitelkou domluvená, sice chodím do práce, ale co bych pro něj neudělala. Snad to k něčemu bude. Jen nevím kdy mu říct, že jdem do školky… Se tam podívat. Asi při cestě tam. Držte nám palce. :pensive:

Beckyttine5
Kecalka 471 příspěvků včera v 22:08

To je dobrý nápad, určitě to pomůže :relaxed:

Váš příspěvek
Reklama