Jak připravit / ochutit kaši

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
evi.,
Závislačka 3929 příspěvků 27.04.11 14:55
Jak připravit / ochutit kaši

Ráda bych se zeptala zkušenějších maminek, jak připravovat kaše.
V lékárně jsem koupila nemléčnou kaši rýžovo-mrkvovou od Nestlé - jako jediná neobsahovala cukr. Nicméně jsem doma, po prostudování celého složení zjistila, že toho obsahuje na můj vkus přespříliš (aroma, atd.). Zašla jsem tedy do zdravé výživy, a tam si koupila instantní kaši rýžovou (od Nominalu) a kukuřičnou (Mišutka).
Ráda bych pro přípravu využila i MM (pokud se mi tedy nějaké podaří odstříkat).
Nyní přemýšlím, jak nejlépe kaše připravit. Můžete prosím poradit (podrobný) postup, jak na to + čím kaše dochucujete?
Prckovi je 7 měsíců, zeleninový příkrm jsme začali zkoušet před 2 týdny a nyní se chystám na kaši k večeři.

Reakce:
PetkaK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.11 15:02

Kaši dávám do UM (nekojím, proto UM) a nijak jí nepřichucuju.

Taky jsem měla nějaké od Nominal, a nic jsem s tím nedělala, prostě jsem udělala řidší kaši do lahve a tím malou krmila.

Teď už dávám i nějaké ochucené (banánová, jablečná aj), a to většinou dám 1:1 s nějakou neochucenou, třeba rýžovou nebo kukuřičnou.

PetkaK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.11 15:02

Sladit se to nesladí, můžeš třeba rozmačkat banán, případně rozvařit jablko, hrušku.

Katka86
Generální žvanilka 20662 příspěvků 27.04.11 15:04
petka.konecna píše:
Kaši dávám do UM (nekojím, proto UM) a nijak jí nepřichucuju.

Taky jsem měla nějaké od Nominal, a nic jsem s tím nedělala, prostě jsem udělala řidší kaši do lahve a tím malou krmila.

Teď už dávám i nějaké ochucené (banánová, jablečná aj), a to většinou dám 1:1 s nějakou neochucenou, třeba rýžovou nebo kukuřičnou.

Já neochucovala ze začátku vůbec a pak jsem ochucovala ovocem,rozmixovaný banan,meruňka.Nikdy jsem nepřislazovala­.Dělala jsem vločkové kašičky,jáhlo­vé,pohankové.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49496 příspěvků 5 inzerátů 27.04.11 15:34

Nominal kaše se zrovna s MM moc rádi neměly. Moc ho nezahustily a když už , tak to do 3 minut zřídlo. Vcelku ušly Nestlé nemléčné rýžové a kukuřičné. Pak ještě nějaká Hipp ovesná, ale možná kecám, už si to nepamatuji. Všechny jmenované jsou nedoslazované, bez aromat příchutí… Jen mají nějaký vitamin. Pak jsem ještě používala Babylove nemléčné, taky bez všech „sraček“ okolo.
MM jsem ohřála v lázni, přidala kaši, víc než v návodu, jinak se MM nezahustí. A rychle krmit, jinak zřídne.
Nijak jsem neochucovala.

pomeranca
Extra třída :D 10700 příspěvků 27.04.11 15:53

Kaši nominal jsem dělala vždy do UM, nikdy se mi nedařilo rychle dstříkat dostatek MM. Ničím už nedochucuju (jednou jsem to zkusila a bylo zle :lol: )

evi.an.x
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 27.04.11 17:44

Já dělám kaše do MM, nijak nedochucuju, používám Nestlé rýžovou a kukuřičnou krupičku (nejsou slazené ani ochucené, pouze s vitamínem B1 a cenově dobré). Je pravda, že kaše z MM řídne, ale mně to nijak nevadí, malej bojkotuje flašku, tak jsme mu dávali i rýžový odvar na průjem po lžičkách :lol: . Ze lžičky baští krásně ať je to tekuté nebo tužší.
Začínala jsem cca na 50 ml a postupně zvyšovala množství, teď jsme někde na 170 ml kaše na noc, odsávám denně místo poledního kojení, to už máme plně nahrazené masozeleninou.
MM ohřeju ve vodní lázni (do misky mléko, do druhé misky horkou vodu z konvice a misku s mlékem do ní posadím), přisypu kaši, rozmíchám, podávám.
Plánuju zkusit rýžovou a jáhlovou kaši doma vařenou, suroviny mám koupený, ale prcek je poslední dobou příšerně protivnej, tak s tím zatím zkušenosti nemám.

Luciště
Kecalka 260 příspěvků 27.04.11 23:25

ja jsem pridavala bud banan nebo koncentrovanou jablecnou stavu - lahudka. A pro zjemneni jsem davala vzdy 1 odmerku UM HA. S MM jsem nedelala.

evi.,
Závislačka 3929 příspěvků 01.05.11 10:42

Děkuji moc za rady, moc mi pomohly :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >