Jak probudit lásku?

Anonymní
26.6.13 13:37

Jak probudit lásku

Ahoj,
s přítelem jsme spolu 7 let, bydlíme spolu asi 4 roky, máme dvě děti - 3 a rok. Poslední dobou zjišťuju, že mi tam chybí to, co by ve vztahu mělo být… když se delší dobu nevidíme, nechybí mi. Stále ho miluju, to ano, několika věci mě tak zklamal - některým svým chováním mě stále zklamává (je to takové sobecké chování, nejdřív já, pak rodina a pak taky vztahy s jeho matkou, kterou upřednostňuje přede mnou, nebo dělá mrtvýho brouka), že si někdy říkám, zda by mi nebylo líp s někym jiným, že snad spolu nakonec nebudeme jen kvůli dětem. I jsem si párkrát říkala, že kdybysme neměli děti, asi bychom už spolu nebyli. Moc mě to trápí, ale jemu to říct nemůžu, on je hodně citlivej, mívá hodně několika denní deprese, párkrát mluvil v afektu i o sebevraždě… (mimochodem vím, že by nebylo od věci zajít za odborníkem, ale on nikam nepujde). Někdy v únoru jsem navrhovala manželskou poradnu, nakonec jsem šla sama, on nechtěl, prý žádný problém nemáme. Tam mi psycholog řekl v podstatě to, co si myslím, domluvil další návštěvu, na kterou jsem nakonec s časových důvodů nešla.
Vím, že si nemám na co stěžovat, je hodný, nebije mě, ale asi jsem moc náročná, očekávala jsem prostě víc.
A co teď? Jak mám zas v sobě probudit důvěru, pocit jistoty a silnou lásku? Vím, asi krize, je to kritický 7. rok, ale jak to překonat? Tenhle stav v mojí hlavě začal někdy před rokem a je to furt horší a horší…
Ještě dodám, že taky rozhodně nepřidává, že rok na sebe nemáme čas, přes den vůbec, večer jsme dost unavený, takže to stojí za nic… Nikam spolu nechodíme, já jsem s dětmi furt doma, bohužel všechny mé kamarádky se odstěhovali, nikoho tu nemám, s nikým se nevídám, furt jen děti a chlap. Před dětmi jsme měli dost společenský život (koncerty, kina, hospoda, různý grilovačky a tak), několikrát týdně, moc mi to chybí… asi nemám kde brát energii, pak se to na mě všechno valí, vidím problém i tam, kde bych ho normálně neviděla.

Omlouvám se je to trochu zmatený, píšu tak, jak mi lítají myšlenky v hlavě…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1823
26.6.13 13:42

Ja bych byt tebou trochu opradila ten svuj zivot.. konicky, nasla si nove pratele.. :kytka:..aby si se od vseho tak nejak oprostila..

Milemu citlivemu bych sdelila, ze reci o sebevrazde nejsou vtipne ani z legrace, takze se bud domluvie nebo bude po tvym a posupe k lekari.. :cert:

Chce to trochu zivota do toho umirani, hernajs! :hug: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
26.6.13 13:44

Sorry za preklepy, pisu z mobilu.. ;) nauc se sama v sobe pestovat pocit stesti - delej si male kazdodenni radost.. ono ti to napovi, kudy tudy dal.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.13 13:52

Je fakt že od něj asi chci víc než dřív, přitom bych měla začít u sebe. Jenže já v podstatě se seznamovat neumím, mám s tím krapet problém.. jinak mám v plánu jógu a angličtinu, ale nevím, jestli to utáhnu finačně.

Malý radosti, zní krásně, třeba se to jednou naučím… moc díky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1289
26.6.13 13:52
@erinv píše:
Chce to trochu zivota do toho umirani, hernajs!nauc se sama v sobe pestovat pocit stesti - delej si male kazdodenni radost.. ono ti to napovi, kudy tudy dal.. :kytka:

:potlesk: pravda, pravda, pravda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
26.6.13 13:59

Ideální vztah je vlastně o ideální komunikaci mezi partnery… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
26.6.13 14:03
@Anonymní píše:
Je fakt že od něj asi chci víc než dřív, přitom bych měla začít u sebe. Jenže já v podstatě se seznamovat neumím, mám s tím krapet problém.. jinak mám v plánu jógu a angličtinu, ale nevím, jestli to utáhnu finačně.Malý radosti, zní krásně, třeba se to jednou naučím… moc díky :kytka:

Na to prece nic neni.. sedni si na pet minut na slunicko a relaxuj.. napust si vanu s bublinkama.. udelej si manikuru.. udelej si kavicku s nakou dobrou susou.. natrhej di kyticku do vazy.. hezky se uces.. atd atd atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
26.6.13 14:03

A co trochu oprasit spolecensky zivot jaky jste meli pred detmi? Samozrejme v mensi mire, ale neslo by obcas zajistit si hlidani a vyrazit do kina, do divadla nebo jen tak posedet? Mas blizko babicky? A co ty grilovacky - kamaradi je uz nedelaji, ze byste obcas zasli? Nevim, jake mas moznosti, ale zkusila bych zacit tam, co vas driv spojovalo a delalo spokojenymi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10911
26.6.13 14:07

V akutní fázi keců o sebevraždě můžeš oprávněně zavolat rychlou - že dotyčný chce spáchat sebevraždu a ty se obáváš, že nebudeš fyzicky schopná mu zabránit (případně, že budeš muset někam za chvíli odejít). Přijedou, buď mu jen dají uklidňující injekci, nebo ho vezmou s sebou na pozorování na psychiatrii (to asi fakt jen při extrému). Možná by ho to mohlo vyléčit :)
Jinak souhlas s @erinv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
26.6.13 14:15

@erinv : Napsala jsi to moc hezky a souhlasím s tím.

Já říkám furt, že děti jsou „zabijáci vztahu“. Je to hrozný stereotip a pokud si člověk neurve nějaký čas pro sebe, tak jej to semele. A pokud máte možnost hlídání, tak někam vyrazit spolu, aspoň jednou za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.13 14:47

Ahoj holky.
Teď je to asi fakt nejhorší :-(. Pokusila jsem se s ním promluvit, zaujmul laxní přístup, s dětma nikam jezdit nemůžeme (dřív bez dětí jsme hodně jezdili i na výlety), jsou moc malý a kde by spali :roll: (myšleno přes den). O tom chodit spolu večer ven - bylo zbytečný mluvit, na to vlastně nereagoval, myslím, že mu vyhovuje, že chodí 2× týdně s chlapama, mě už k tomu nepotřebuje (bejvávalo), spíše mu vyhovuje, že chodí sám. Prostě vymysli, naplánuj, mě je to jedno. Dnes jsem se ho šla na něco zeptat, říkám mu: „Můžu s tebou mluvit? Jestli nemáš čas, tak přijdu jindy“ On na mě vyjel. „Co je.“ Tónem jak když otravuju staršího bráchu. Takhle je to poslední dobou furt. Vím že toho má hodně, ale přeci se ke mě má chovat aspoň trochu s úctou jakou partneři mají mít. Ne jak puberťáci co si k sobě dovolí vše - co na srdci to na jazyku. Tímhle chováním mě pořád víc ztrácí, už skoro nepotkávám toho člověka, co jsem se do něj zamilovala. Mám chuť to vzdát, vyprdnout se na nějakej vztah a bejt sama, jenže kvůli dětem nemůžu, nebudu jim přeci bourat rodinu.

Sakra jak mám zas získat sílu a chuť s tím něco dělat, když jemu se teď momentálně nechce???

Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
1823
28.6.13 15:00

No.. kdyz on uz ten samotny „zpusob“ jak jsi za nim sla znel sam o sobe jako vycitka.. :think: nekde jsem cetla, ze provazek se lepe tahne nez tlaci.. ;) zkusila bych alespon drobnou pochvalu za cokoli.. a pak soustredit se na sebe.. rano se hezky oblec, uces, namaluj.. at ti ten den pekne zacne.. bud na nej mila.. prober kontakty na svoje kamaradky.. nektere napis.. jdi s ni nebo k ni na kavu.. zarid si SVUJ zivot..

pokud s nim budes mluvit, zasadne se vyvaruj vetam typu TY toto ci tamto.. naopak rikej JA citim, ja potrebuju.. nejlepe pokud to sikovne nakombinujes s pochvalou.. jak sis vzpomnela, jak tamto bylo uzasny.. on byl uzasny.. ale bacha! bez dovetku.. a ted to stoji za h****.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.13 15:01

Asi bych zkusila zvolit taktiku, tak si to zkus bez rodiny a beze mne. Nemůžeš někam na pár dní vypadnout s dětma? K rodičům, známým? Můžeš si zkusit i sama, jestli bys to bez něj zvládla. Přestaň se už konečně ohlížet na něj, vždyť on se na tebe taky neohlíží. Mám doma toho samého sobce a v podstatě si žiju svůj život, ke kterému se on občas přidá. Neříkám, že je to bůh ví jak skvělý, ale aspoň se už tolik netrápím. Ignoruje tě, ignoruj taky, nic nedělá doma, nevadí, nedělej taky, chodí dvakrát týdně s chlapama? Choď taky, ale už s tím něco dělej.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.13 15:05

Teda ty jsi úplná psycholožka :mrgreen:.

zakl

@erinv píše:
No.. kdyz on uz ten samotny „zpusob“ jak jsi za nim sla znel sam o sobe jako vycitka.. :think: nekde jsem cetla, ze provazek se lepe tahne nez tlaci.. ;) zkusila bych alespon drobnou pochvalu za cokoli.. a pak soustredit se na sebe.. rano se hezky oblec, uces, namaluj.. at ti ten den pekne zacne.. bud na nej mila.. prober kontakty na svoje kamaradky.. nektere napis.. jdi s ni nebo k ni na kavu.. zarid si SVUJ zivot..pokud s nim budes mluvit, zasadne se vyvaruj vetam typu TY toto ci tamto.. naopak rikej JA citim, ja potrebuju.. nejlepe pokud to sikovne nakombinujes s pochvalou.. jak sis vzpomnela, jak tamto bylo uzasny.. on byl uzasny.. ale bacha! bez dovetku.. a ted to stoji za h****.. :mrgreen:
  • Citovat
  • Nahlásit
1823
28.6.13 15:11

:oops: nejsem.. svoje manzelstvi jsem uz nezachranila.. :roll: jenze oni a to nejen chlapi.. pokud jsou pod tlakem vecnych jak jinak nez dobre minenych :mrgreen: vycitek.. jakoze no, ty ani neudelas to a to.. nebo to to trvalo.. :lol: a podobne.. tak oni ti partneri pak reaguji automaticky v opozici.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat