Jak řešit problémy ve školce?

1.6.15 12:55

Návštěva poradny?

Ahoj, zajímal by mne váš názor: 3letý syn chodí od září do soukromé školky. V únoru odešla učitelka, a místo ní nastoupily 2 nové-mladé. Hned druhý den mi sdělily, že je syn nezvladatelný, a že s ním mám jít do PPP. Tehdy jsem to smetla ze stolu, že je po 1 dni brzy na uzavírání názoru, že se musí sžít. Od té doby ale neustále poslouchám stížnosti. Příklad: Byli jsme na zahradě, a syn nám málem utekl dírou v plotě (jsem sama, kdo si myslí, že díra v plotě tam nemá co dělat???)! syn včera žduchnul do holčičky, ta spadla na skříňku a teď má krunýř (můj dotaz „a kde byla v tu dobu učitelka“ vzbudil rozpačitou reakci). Poslední kapka: syn dnes rozbil I. hlavu kostkou! Naštěstí tam byla ještě jedna maminka, a ta do toho vstoupila s tím, že to viděla, a syn kolem chlapečka, který držel kostku před sebou, jen proběhl, omylem do něj vrazil, a chlapeček si hlavu rozbil vlastně sám. Vyplynulo z toho, že učitelka u toho vlastně nebyla. Nicméně si mne zavolala ředitelka, a tyto věci se mnou chtěla řešit. Shodly jsme se, že hodně problémů plyne z komunikace, neb syn je lehce řečově opožděný (byli jsme na logopedickém vyšetření. Reditelka trvá na tom, abych se s ním objednala do PPP, ale prý do KONCE ŠKOLNÍHO ROKU. Protože čekací doby jsou delší, doporučila mi jednu, kde by nás vzali hned. Já se tomu ale bráním - se synem samozřejmě na vyšetření půjdu, ale chci jinou PPP, aby neměla žádnou vazbu na školku. Připadá mi totiž, že se syna, který je trochu živější, chtějí účelově zbavit, aby tam měly jen hodné děti. A slyšela jsem, že pokud školka posílá psychologovi pacienty, ten jim může udělat posudek „na míru“. Takto už odsunuli jednoho chlapečka, u kterého psycholog zjistil ADHD. Syn od něj několikrát došel pokousaný a poškrábaný (tenkrát jsem neřešila, jen poprosila učitelku, aby na ně intenzivněji dohlédla, když ví, jaký ten hošík je). Chlapečka takto vystrnadili do jiné školky (dražší, s kratší provozní dobou).
Zase nechci, aby to vypadalo, že doma máme hodňouška, na kterého si všichni zasedli - syn dokáže být pěkný ďábel, ale zlý není. Pokud do někoho strčí, většinou omylem, nebo na obranu. Je živý, chápu, že s ním učitelky mají boj, aby ho zaujaly-není typ, který si vydrží hodinu kreslit nebo hrát na jednom místě. Na druhou stranu, od toho si platím soukromou školku, aby se tam o něj postaraly adekvátním způsobem, pracovaly s ním atd. Pro mě není problém mu střelit jednu výchovnou na zadek v případě potřeby, na druhou stranu se snažím s ním o problému mluvit, neřežem ho doma v jednom kuse.
Máte někdo podobnou zkušenost? Posílala vás školka cíleně na vyšetření, a jak to dopadlo? Nebo jsem jen další matka s opičí láskou a měla bych ustoupit?
Jen pro doplnění: do státní školky syna nevzali, ač mu v září bude 3,5 roku - cca 50 míst na 300 přihlášených dětí - takže ještě rok by měl chodit do této soukromé. Jsou i jiné soukromé školky, ale ty jsou zase finančně mimo naše možnosti.
Děkuju za vaše názory, i když se mi třeba nebudou líbit :)

Příspěvek upraven 09.06.15 v 15:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
1.6.15 12:59

@baruska.provazek objednala bych se v jiné PP, školka nemá co nařizovat, kam s dítkem chodit a kam ne.. to tam první půlrok nebyl problém a najednou jsou problémy pořád? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
1.6.15 13:00

Objednej se do PPP podle svého vyberu a ředitelce predloz termin této návštěvy. pečlivě prostuduj provozní řád školky. za jakých podmínek můýou ditě vyloučit apod.
než přišly dvě mladé učitelky, tak na syna stížnosti nebyly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.6.15 13:05

No, dite jim evidentne nesedlo, protoze jestli pulrok byl klid a ted neni, tak nebude chyba v diteti. problem je, ze jestli maji dostatecny zajem o mista, tak nejsou motivovani snazit se nejak pracovat s tema, co nejakou praci vyzaduji.
jinak poradnu bych si vybrala sama, predpokladam, ze nemaji co narizovat to vysetreni jako takove natoz jeste kde ho udelat.

akorat ja bych z toho zacala mit nervy, protoze jestli si na nej ucitelky „zasedly“, tak bych mela obyvy z dalsiho vyvoje. do dalsiho roku bude mit ty stejne?

PS: zrovna se chystame k psychologovi se stejne starym ditkem, taky na doporuceni ze skolky. ale na laskyplne doporuceni :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5432
1.6.15 13:32

@baruska.provazek
Přijde mi přinejmenším zvláštní, že první půl rok s chlapečkem žádné problémy nebyly (resp. stížnosti) a po nástupu nových učitelek jsou stížnosti pořád.
Od věci by nebylo prostudování školního řádu, aby na tebe ředitelka nechtěla vyrukovat s vyhazovem. V případě potřeby bych poprosila dotyčnou maminku, která byla svědkem nehody chlapečka s rozbitou hlavou. A tu PPP - rozhodně bych si nenechala vnutit školní spádovou PPP, jdi do poradny, které sama důvěřuješ. Objednej se tam, a ve školce jen oznam termín návštěvy. Myslím, že teď takový nával nebude, to bývá hlavně po prvním pololetí ;). Nikdo ti nemůže vnutit lékaře, kterého nechceš ;)

Myslím, že tvůj syn je normální živější dítě a zásadní problém s ním nebude. Možná bych si s ním jen zkusila popovídat o tom, že je třeba divoký, a při běhání musí dávat pozor na ostatní malé děti. Ale to si nejsem jistá, jestli si v tomhle věku uvědomí :think:.

Každopádně držím palce, ať vše vyřešíte ke své spokojenosti a doufám, že to chlapeček nebude ve školce bezdůvodně „schytávat“ dál :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
1.6.15 13:33
@baruska.provazek píše:
Ahoj, zajímal by mne váš názor: 3letý syn chodí od září do soukromé školky. V únoru odešla učitelka, a místo ní nastoupily 2 nové-mladé. Hned druhý den mi sdělily, že je syn nezvladatelný, a že s ním mám jít do PPP. Tehdy jsem to smetla ze stolu, že je po 1 dni brzy na uzavírání názoru, že se musí sžít. Od té doby ale neustále poslouchám stížnosti. Příklad: Byli jsme na zahradě, a M. nám málem utekl dírou v plotě (jsem sama, kdo si myslí, že díra v plotě tam nemá co dělat???)! M. včera žduchnul do holčičky, ta spadla na skříňku a teď má krunýř (můj dotaz „a kde byla v tu dobu učitelka“ vzbudil rozpačitou reakci). Poslední kapka: M. dnes rozbil I. hlavu kostkou! Naštěstí tam byla ještě jedna maminka, a ta do toho vstoupila s tím, že to viděla, a M. kolem chlapečka, který držel kostku před sebou, jen proběhl, omylem do něj vrazil, a chlapeček si hlavu rozbil vlastně sám. Vyplynulo z toho, že učitelka u toho vlastně nebyla. Nicméně si mne zavolala ředitelka, a tyto věci se mnou chtěla řešit. Shodly jsme se, že hodně problémů plyne z komunikace, neb syn je lehce řečově opožděný (byli jsme na logopedickém vyšetření. Reditelka trvá na tom, abych se s ním objednala do PPP, ale prý do KONCE ŠKOLNÍHO ROKU. Protože čekací doby jsou delší, doporučila mi jednu, kde by nás vzali hned. Já se tomu ale bráním - se synem samozřejmě na vyšetření půjdu, ale chci jinou PPP, aby neměla žádnou vazbu na školku. Připadá mi totiž, že se syna, který je trochu živější, chtějí účelově zbavit, aby tam měly jen hodné děti. A slyšela jsem, že pokud školka posílá psychologovi pacienty, ten jim může udělat posudek „na míru“. Takto už odsunuli jednoho chlapečka, u kterého psycholog zjistil ADHD. M. od něj několikrát došel pokousaný a poškrábaný (tenkrát jsem neřešila, jen poprosila učitelku, aby na ně intenzivněji dohlédla, když ví, jaký ten hošík je). Chlapečka takto vystrnadili do jiné školky (dražší, s kratší provozní dobou).
Zase nechci, aby to vypadalo, že doma máme hodňouška, na kterého si všichni zasedli - syn dokáže být pěkný ďábel, ale zlý není. Pokud do někoho strčí, většinou omylem, nebo na obranu. Je živý, chápu, že s ním učitelky mají boj, aby ho zaujaly-není typ, který si vydrží hodinu kreslit nebo hrát na jednom místě. Na druhou stranu, od toho si platím soukromou školku, aby se tam o něj postaraly adekvátním způsobem, pracovaly s ním atd. Pro mě není problém mu střelit jednu výchovnou na zadek v případě potřeby, na druhou stranu se snažím s ním o problému mluvit, neřežem ho doma v jednom kuse.
Máte někdo podobnou zkušenost? Posílala vás školka cíleně na vyšetření, a jak to dopadlo? Nebo jsem jen další matka s opičí láskou a měla bych ustoupit?
Jen pro doplnění: do státní školky syna nevzali, ač mu v září bude 3,5 roku - cca 50 míst na 300 přihlášených dětí - takže ještě rok by měl chodit do této soukromé. Jsou i jiné soukromé školky, ale ty jsou zase finančně mimo naše možnosti.
Děkuju za vaše názory, i když se mi třeba nebudou líbit :)

co to mas za soukromou skolku, proboha? Moje deti tam taky chodí, mají rok a pul a tri roky, pravda jen 2 dny v tydnu, ale: po prvnim dnu dve ucitelky chtely spachat sebevrazdu a jedna se odstehovala na pluto, po dalsim tydnu se szili a deti ve skolce ji i spi… to kolikrat ani me se nepodari… Mozna by chtela najit lepsi skolku:) Pro me predpokladem pro soukromou skolku je, ze to bude lepsi skolka nez statni, tzn: vyskoleni vychovatele s dostatecnou praxi a mile prostredi. To musi prece byt i pro tveho syna neprijemne, pokud si na nej ucitelky zasedly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
1.6.15 13:49

Jen na okraj PPP jsou rozdelene a každá má pridelene jake zs a jake ms pod ni spadají, deti odjinud nejsou povinni brát, nedá se to stíhat vyšetřit. Proto vám řekla ředitelka kam máte jít. A pokud nezná ředitelka přímo vedení poradny, tak ani zadne zprávy na miru se nepisou, pri tom množství klientů si ani nepamatujem, kdo tam co chtěl napsat a navíc zpravu dostaneš ty ne mš, takže ji tam pak nemusís dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5432
1.6.15 13:53
@Anonymní píše:
Jen na okraj PPP jsou rozdelene a každá má pridelene jake zs a jake ms pod ni spadají, deti odjinud nejsou povinni brát, nedá se to stíhat vyšetřit. Proto vám řekla ředitelka kam máte jít. A pokud nezná ředitelka přímo vedení poradny, tak ani zadne zprávy na miru se nepisou, pri tom množství klientů si ani nepamatujem, kdo tam co chtěl napsat a navíc zpravu dostaneš ty ne mš, takže ji tam pak nemusís dát.

Vždyť není nutné navštívit státní PPP. Zakladatelka může vzít malého do soukromé a bude to vyřešené. Nehledě na to, že nevím, jak ostatní, ale já mám se státní PPP dost mizernou zkušenost, dlouhá objednací doba se dala čekat, ale to jednání paní doktorky :cert: :zed:. Se soukromou PPP jsem byla naprosto spokojená, paní doktorka se dítěti věnovala na plno, vše mi vysvětlila, řekla, co se bude dít. Prostě nebe a dudy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
385
1.6.15 14:01
@Anonymní píše:
Jen na okraj PPP jsou rozdelene a každá má pridelene jake zs a jake ms pod ni spadají, deti odjinud nejsou povinni brát, nedá se to stíhat vyšetřit. Proto vám řekla ředitelka kam máte jít. A pokud nezná ředitelka přímo vedení poradny, tak ani zadne zprávy na miru se nepisou, pri tom množství klientů si ani nepamatujem, kdo tam co chtěl napsat a navíc zpravu dostaneš ty ne mš, takže ji tam pak nemusís dát.

a mohu vědět kde je uvedeno pod kterou PPP která ZŠ či MŠ patří? Podle mě to takto nefunguje. Sama jsem chtěla navštívit PPP kvůli starší dcerce, která špatně zvládala první rok školku. Obvolala jsem všechny co jsem našla + dětské psychology a čekačka byla teda strašná asi 3 měsíce. Nakonec jsem našla poradnu, kterou spravuje krajský úřad a tam nás objednali asi do 14 dnů a celou rodinu aby mohla paní pozorovat jak se k sobě všichni chováme…

Jinak zakladatelko. Taky bych si poročetla školní řád, aby s Vámi potom nechtěla ředitelka vyběhnou apokud navštívit poradnu tak rozhodně tu, kterou si vyberete sama. Však doporučení je jen doporučení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
1.6.15 14:03

To je o lidech ne o soukromé a státní. Navíc soukrome nejsou všude. Ja pracuju ve státní a kromě dlouhé čekací doby, z kapacitnich důvodů, nam vše funguje a klienti se mi vracejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5668
1.6.15 14:08

Zažila jsem taky stížnosti na syna v soukr školce, ale stylem, vy s tím nemůžete nic dělat, je to problém, který si tu vyřešíme, vy u toho nejste jen vás informujeme. Synovi hodne domlouvali, měli to s ním těžké, ale snažili se maximálně. Bála jsem se přechodu do státní školky, kde na vysvětlování nebude čas. Po pár měsících jsem se ptala učitelky jak to s ním je a odpověděla mi, že je živější, ale nemá s ním žadne problémy, když se rozdivočí zadá mu klidovou aktivitu a je to :potlesk:. Prostě je to o učitelkách. Do PPP bych zašla, ale do nezávislé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
1.6.15 14:08

Některé ppp to maji na stránkách jinak každá škola ví, která ppp ji spravuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054
1.6.15 14:15

PPP je spádové. Nebudeš si moct vybrat jiné. Šla bych tam být tebou, není to nic hrozného. Byla jsem tam s dcerou, která nejedla ve školce, řekli, že je to psychické a doporučili PPP. Byla to pohoda, dceři se tam moc líbilo, paní psycholožka byla fajn. Nevím, ale nějak se mi nechce věřit, že by PPP dali horší posudek na dítě, jen pro to, že školka chce. Jinak u soukromé školky mám zkušenost spíš opačnou, že si snažili udržet jakékoliv dítě za jakoukoliv cenu. Díra v plotě je hrůza o tom žádná. Dítě, které stále kouše jiné děti si nemyslím, že je od věci zvažovat vyloučení ze školky. Nechtěla bych, aby mé děti chodily s takovým dítětem do třídy. Učitelka fakt nemůže stát nonstop jednomu dítěti za zadkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
1.6.15 16:21

@Liz otázka ale je, proc jsou na chlapce stiznosti az s prichodem novych učitelek?? bud předtím nezlobil nebo holt to s nim stara učitelka umela :nevim: to potom není důvod k vylouceni dítěte, ale spis zamyšlení, zda nevymenit učitelky :think:

jinak o spadovosti PPP slysim poprvé, jsme 50tis město a PPP tu mame jednu. nicmene se muzu objednat do uplne jiného města.

ted cekaci doby asi nebudpu tak velke, vzhledem k tomu, ze odklady prvních tříd se řeší do 31/5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054
1.6.15 16:26

@surikataXY je to tak jak říkáš. My tady nevymyslíme na čí straně je vina. Může to být na straně učitelek. Ale co vím, tak žádné učitelky nedoporučí ppp jen pro to, že je dítě živější, to by tam musely poslat půlku dětí. U nás je spádové, každá praha má svojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama