Jak rozpoznáváte lež?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.18 22:33
Jak rozpoznáváte lež?

V poslední době se stále kladu myšlenku, jak rozpoznat lež. Stále ve mně lomcují protichůdné pocity, zda příteli, se kterým nežiji, můžu věřit nebo ne, jestli mi říká pravdu, když se ho na něco zásadního zeptám. Chci mu věřit, ale pořád mě zžírají pochybnosti. Stále mi něco, říkejme tomu třeba intuice, říká, že bych mu věřit neměla, že mi lže. Pak si zase nadávám, že to není žádná intuice, že jsem jen nezdravě podezíravá, nedůvěřivá, žárlivá. Někdy si říkám, že si snad hodím korunou. Přítele znám 4 roky, říkám si, že bych ho za tu dobu už mohla prokouknout, ale čím déle ho znám, tak si uvědomuji, že ho vlastně vůbec neznám, že mu prostě věřím, protože mu věřit chci. Na druhou stranu mě chytne velká úzkost, že mě jen celou dobu tahá za nos. Jak odhadujete le nebo pravdu? Čím se řídíte. Žádnou lež jsem mu nikdy nijak neprokázala, byly to jen moje obavy, strašně nerada bych mu křivdila.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

novomamča
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 30.07.18 22:55

To máš těžký, nevím co ti poradit. Každý je jiný. U nás to od začátku vztahu fungovalo tak, že jsme spolu otevřeně o všem mluvili, úplně o všem, o kravinách a i intimních věcech. A oba víme, že jsme si navzájem oporou, nelžeme si. Podle toho, jak to popisuješ, mi připadá, že ho pořádně neznáš. Zkuste spolu třeba trávit více času, choďte společně mezi jeho přátele a rodinu, ať ho lépe poznáš. Když spolu mluvíte, všímej si maličkostí, jestli se třeba neprořekne.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 407 příspěvků 30.07.18 23:58

Opravdu nevím, zda se to dá uplatnit vždy ale před pronesenou větou; pohled doleva - vymýšlí lež, pohled doprava - přemýšlí jak informaci formulovat. Párkrát se mi to osvědčilo když přítel stále mžoural doleva a já říkám; nekecej! :cert:, nekecám 8o, kecáš, vidím to tak to vyklop :cert:, jé ty taky musíš vědět všechno. :roll: A už to lezlo. :) Pokud je člověk hodně dobrý lhář, naopak se to projevuje až hypnotickým pohledem do očí. Snaží se, aby jeho tvrzení působilo co možná nejvíce věrohodně a analyzuje vaší reakci. Další taková indície může být přemíra detailů; přidává stále nové a nové informace aby svůj příběh potvrzoval přitom za normálních okolností těch informací třeba tolik neřekne. Ona už je dost podstatná poloha těla při komunikaci. Například pokud sedíte, konverzujete a druhý má potřebu vedle vás stát tak si snaží zachovat převahu, nadvládu, kontrolu nad diskusí ale to nemusí značit nutně lež. Spojené ruce v klíně mohou znamenat, že hodlá zatloukat nebo povědět jen polovinu informací. Já už si těch věcí tolik nepamatuju. Na tyhle informace je dobré se zaobírat třeba ne klasickou ale forenzní psychologií, kde se člověk naučí i různé taktiky při komunikaci. Ono to není jen o tom, někoho znát. Když je někdo chorobný lhář, tak je pro něho přirozenější lhát než mluvit pravdu, tudíž rozeznat rozdíl je celkem nadlidský úkol ale dá se to. Ale většina lidí je čitelná, jen musí být člověk nějaký ten rok trochu blázen a každého pozorovat, analyzovat aby se naučil rozeznávat sebemenší odchylky a detaily v chování. Zároveň se zaměřit na osobnost dotyčného člověka. Ono stejně, pokud druhý nechce říct pravdu, tak můžete poznat stokrát že kecá ale nedokážete mu to bez důkazů takže je to nakonec celkem šumák. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 01:36

Většinou když jsem měla ,, nedobrý pocit ,, byla to pravda, časem se ukázalo. Když je dobrý lhář, nepoznáš to. My s manželem vypadáme jako ,, Úžasňákovi ,, mluvíme otevřeně o všem. Jenže oba pracujeme s lidma a máme nastudované věci viz. příspěvek od Anny :D :zed: . Kolikrát jsem mu lhala jeje a snažila namanipulovat někam, a on mě a ja to poznala a zkoušela zase něco na něj :D jako kočka a myš. Navíc oba chodíme na poker :pocitac: … Takže pokud je dobrej lhář, neeeepoznas když ti bude lhát ani náhodou. Poradím ti hnusně, pokud je to tak silné, že ti až nejde s ním fungovat, zkus mu projet mobil nebo PC… třeba se uklidnis :mavam: ( já to udělala jednou když jsem měla podezření, že mě ex podvádí. Žádné náznaky, nic, jen intuice…a taky že se mi to potvrdilo)

Petra67
Kecalka 275 příspěvků 1 inzerát 31.07.18 01:48

Tve myšlenky chápu…dnes je opravdu těžké komukoliv věřit…a člověk nechce aby mu nekdo ublížil, navic nekdo, koho milujeme… jenže stačí si přečíst par diskuzi na emimino :mrgreen: nebo i vyslechnout pár zkušenosti lidi z okoli a tezko se chce věřit, ze zrovna ten nas partner je pravdomluvny a cisty jak lilie. Ja zastavam nazor, ze věřit nejde nikomu.. bohužel…za zadneho chlapa bych nedala ruku do ohně. Na druhou stranu ve vztahu by mela panovat důvěra, jinak te to sežere. Nakonec nezbývá než věřit a risknout to…i za cenu, ze jednou na nejakou lež přijdeš. Jistotu, ze ti nelze nebudes mit nikdy, akorat se tim trápíš. Lež nekdy poznat jde, nekdy ne… dobří lháři umi i sebe přesvědčit o tom, ze co říkají, je pravda :lol: . Každopádně intuici se vyplati poslouchat…ale musis zapremyslet jestli jde o intuici nebo jen strach vyvolany okolim

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5371 příspěvků 31.07.18 06:01

To mas tezky, moje zkusenost je takova, ze kazdy lze tak trochu jinak. Mam v praci uz vicemene prectene, kdo a jak se tvari, kdyz neni uplne uprimny, kdyz treba nejedna prima…nemusi hned lhat, ale treba se snazi nerict uplne vsechno atd…no a jsou i lide, kteri ti budou lhat, lhat o necem dulezitem a klidne se ti zprima a uprene koukat do oci. Takze tyhle poucky jsou dobre jen tak orientacne (je to tak casto, to jo), ale nespolehat se na to. Spis zkus vypozorovat, kdyz treba lze u nedulezitych vecech jinym…treba znamym, proc nejde nekam, pritom se mu jen nechce…cokoliv, jak se pri tom tvari, co ma ve zvyku delat…

Kelišová 5371 příspěvků 31.07.18 06:02

Nicmene..neni to teda „zdrave“ klima…neumim si predstavit, ze jsem s nekym a podeziram ho, neduveruju mu…to je blby :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 09:14

Nemohu poznat nic z toho, ja při řeči vypadá, když si většinu času píšeme po chatu, nežijeme spolu, ani ve stejném městě, setkáváme se osobně párkrát do měsíce a to bych rozhodně nechtěla řešit, jestli mi lže. Už sama otázka mi příjde víc než trapná a stejně odpověď na ni by mi nic moc nepomohla. Spíš pořád řeším v sobě, jestli se na takový vztah vykašlat, když tam z mé strany důvěra hapruje. Na druhou stranu si zase říkám, že jsem třeba nadmíru podezíravá a že mu křivdím a rozejdu se s ním úplně zbytečně. Spíš mě zajímalo, čím se řídíte vy, když fakt nevíte.

Kelišová 5371 příspěvků 31.07.18 09:26
@Anonymní píše:
Nemohu poznat nic z toho, ja při řeči vypadá, když si většinu času píšeme po chatu, nežijeme spolu, ani ve stejném městě, setkáváme se osobně párkrát do měsíce a to bych rozhodně nechtěla řešit, jestli mi lže. Už sama otázka mi příjde víc než trapná a stejně odpověď na ni by mi nic moc nepomohla. Spíš pořád řeším v sobě, jestli se na takový vztah vykašlat, když tam z mé strany důvěra hapruje. Na druhou stranu si zase říkám, že jsem třeba nadmíru podezíravá a že mu křivdím a rozejdu se s ním úplně zbytečně. Spíš mě zajímalo, čím se řídíte vy, když fakt nevíte.

Co predesle vztahy? Bylo to stejne?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16816 příspěvků 31.07.18 09:33
@Anonymní píše:

4 roky se scházíte párkrát měsíčně a nikam se to neposunulo? A ani nechcete se nikam posunout? Dokud spolu nebudete bydlet, stejně nic nezjistíš. Tak si zatím užívej hezké chvilky, on to třeba bere taky tak, a nic neřeš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 09:38

Jako myslíš mé? Všechny moje předchozí vztahy byly jiné, protože to byly vztahy s muži, se kterými jsem žila ve společné domácnosti, takže jsem měla přehled o tom, co dělají a mohli jsme si o čemkoliv hned promluvit osobně. Tento vztah je jiný, ani jeden nechceme vztah se společným bydlením, i kvůli dětem. Máme oba děti v péči z předchozích vztahů, oba svoje domy v jiném městě a neplánujeme žádné sestěhování. Mně takový vztah vyhovuje, nepotřebuji chlapovi prát fusekle. Jen ve mě hlodá ta pochybnost, jestli to nemá takto rozehráno na několik stran a stále přemýšlím, zda kvůli těm mým pochybnostem se mám na to vykašlat. Když jsem se jednou jedinkrát odvážila zeptat, jestli někoho mimo mě má, tak se urazil a napsal, že ne, ale napsat může cokoliv. Nikdo nechce být za pitomce a hlavně se bojím o své zdraví. Mám k němu ale velkou citovou vazbu, hodně by mě ten rozchod sešrotoval a ty pochybnosti, jestli jsem to udělala pro nic za nic, by mě stále nedaly pokoj.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2427 příspěvků 31.07.18 09:45
@Anonymní píše:
V poslední době se stále kladu myšlenku, jak rozpoznat lež. Stále ve mně lomcují protichůdné pocity, zda příteli, se kterým nežiji, můžu věřit nebo ne, jestli mi říká pravdu, když se ho na něco zásadního zeptám. Chci mu věřit, ale pořád mě zžírají pochybnosti. Stále mi něco, říkejme tomu třeba intuice, říká, že bych mu věřit neměla, že mi lže. Pak si zase nadávám, že to není žádná intuice, že jsem jen nezdravě podezíravá, nedůvěřivá, žárlivá. Někdy si říkám, že si snad hodím korunou. Přítele znám 4 roky, říkám si, že bych ho za tu dobu už mohla prokouknout, ale čím déle ho znám, tak si uvědomuji, že ho vlastně vůbec neznám, že mu prostě věřím, protože mu věřit chci. Na druhou stranu mě chytne velká úzkost, že mě jen celou dobu tahá za nos. Jak odhadujete le nebo pravdu? Čím se řídíte. Žádnou lež jsem mu nikdy nijak neprokázala, byly to jen moje obavy, strašně nerada bych mu křivdila.

Když jsem z někoho měla opravdu špatný pocit, přestože jsem neměla jedinou věc, kterou bych proti tomu člověku mohla říct, časem se stejně ukázalo, že ty pocity byly správné. Opravdu dobrý lhář lže tak, že to většina lidí nepozná. Ve tvém případě bych se zaměřila na to, jestli jsi přehnaně podezřívavá vůči všem. A pokud ne, zkusila bych se zaměřit na nějakou blbost, co jde lehce dokázat, pokud máš dojem, že ti lže. Dám příklad, měla jsem dojem, že mi dlouhodobě lže jeden můj kontaktror, ale nedařilo se mi na ničem ho nachytat, pokaždé to bylo moje tvrzení proti jeho. Už jsem si říkala, že jsem asi přehnaně paranoidní, ale nakonec jsem ho dostala na úplné blbosti - ceně za konktrétní věc, kterou jsem si konečně mohla dohledat na internetu.

Mart81
Závislačka 3262 příspěvků 31.07.18 11:31
@Anonymní píše:

Kolikrát jste přítele za ty čtyři roky podezřívala, že vám lže a nepotvrdilo se to? Pokud se to několikrát stalo a zároveň ani jednou se vám nestalo, že byste ho přistihla při lhaní v podstatných věcech, tak to myslím můžete brát tak, že říká pravdu.

Než se užírat nepodloženými podezřeními, je výhodnější to risknout a věřit, když nejsou jasné ukazatele, že dotyčný je lhář.

Říká se: obelžeš mě jednou, hanba ti! Obelžeš mě dvakrát, hanba mi! Není žádná ostuda blízkému člověku věřit a spálit se. Ostuda je nechat se od známého lháře obelhávat opakovaně, jen ze zbabělosti přiznat si realitu.

Mimochodem. Na lhaní je těžké si lži pamatovat, držet se jich. Je snadné obelhávat jednoho člověka, že ho třeba milujete - tam se pravdivost s jistotou nedá dokázat. Je těžké lhát různým lidem o desítkách ověřitelných faktů - cenách, datech, jménech, událostech.

Navíc dobrý manipulátor nemusí řešit, zda se při lži dívá doleva nebo doprava. Klidně řekne pravdivou informaci a nechá vás pochopit ji tak, jak je pro něj výhodné. Případně vás navede na bezpečná témata a otázky. Lež je hrubý a nudný nástroj, má krátké nohy.

Ženatý chlápek se tahá se svou sekretářkou.
Jednou po práci jedou k ní domů a okamžitě vlítnou do postele.
Po vášnivém sexu usnou a probudí se až večer. Chlápek se fofrem oblíká a povídá:
„Prosím tě, vezmi moje boty a pořádně je dole otři o trávník!“ Holka kroutí hlavou, ale poslechne.
Chlápek dorazí domů a už u dveří na něj žena vyjede, kde že se zase courá a on spustí:
„Nebudu ti lhát. Randím se svou sekretářkou, dnes jsme skončili dřív, jeli jsme k ní, strávili odpoledne sexem a usnuli. Proto jedu pozdě.“ Žena se na něj tak podívá, vidí boty celý ušpiněný od trávy a říká:
„To je neskutečný, co si nevymyslíš, abys nemusel přiznat, žes celý odpoledne proflákal na golfu!“

Příspěvek upraven 31.07.18 v 15:57

Kelišová 5371 příspěvků 31.07.18 12:13
@Anonymní píše:
Jako myslíš mé? Všechny moje předchozí vztahy byly jiné, protože to byly vztahy s muži, se kterými jsem žila ve společné domácnosti, takže jsem měla přehled o tom, co dělají a mohli jsme si o čemkoliv hned promluvit osobně. Tento vztah je jiný, ani jeden nechceme vztah se společným bydlením, i kvůli dětem. Máme oba děti v péči z předchozích vztahů, oba svoje domy v jiném městě a neplánujeme žádné sestěhování. Mně takový vztah vyhovuje, nepotřebuji chlapovi prát fusekle. Jen ve mě hlodá ta pochybnost, jestli to nemá takto rozehráno na několik stran a stále přemýšlím, zda kvůli těm mým pochybnostem se mám na to vykašlat. Když jsem se jednou jedinkrát odvážila zeptat, jestli někoho mimo mě má, tak se urazil a napsal, že ne, ale napsat může cokoliv. Nikdo nechce být za pitomce a hlavně se bojím o své zdraví. Mám k němu ale velkou citovou vazbu, hodně by mě ten rozchod sešrotoval a ty pochybnosti, jestli jsem to udělala pro nic za nic, by mě stále nedaly pokoj.

Tak nahody se moc nedeji, nestandartni vztah ( nebydlite spolu) a hned tu Mame nestandartni pocity. Nemas ho moc „pod kontrolou“, nechces mu prat fusekle, coz chapu, ale zaroven ti na nem zalezi, tak mas holt strach, coz se projevuje takhle. Bud mu zacnes prat ty fusekle nebo se s tim nauc pracovat =nauc se mu duverovat :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 14:48
BLBEC

Ve chvíli kdy mě manžel začal podezřívat, že si vypisuji s chlapama a zahýbam mu, jsem začala tušit, že to dělá on. A ejhle po měsíci se to potvrdilo :pocitac: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >