Reklama

Jak s postýlkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

antche
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 28.01.11 13:54
Jak s postýlkou

Ahoj holky,
potřebovala bych trochu poradit co dělat. Mám 1,5 ročního chlapečka který s námi spí stále v ložnici(ve své postýlce). Na konci dubna čekáme přírustek do rodiny a protože je náš byt malý 2pokoje a kuchyň)rozhodli jsme se z jednoho pokoje udělat pokojíček dětský. Byla jsem rozhodnutá dát Míšovi do pokoje už velkou postel ,ale teď si nejsem úplně jistá zda je to dobrý nápad.A protože toho času už moc není nevím jestli je dobré mu brát tu postýlku a ještě bude najednou sám v pokoji.On sice nemá moc velké problémy se změnami,ale přece jenom mu najednou někdo(myslim miminko)sebere jak místo u maminčiny postele tak i jeho postýlku.Tak se chci zeptat co si o tom myslíte a jestli nemáte třeba nějakou zkušenost.
Byt budeme během dvou měsícu předělávat tak bude mít na to aby si zvyknul jen měsíc a to ještě možná ani ne.Prosím poraďte děkuju :think: Áňa

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinejizvíková
Extra třída :D 12610 příspěvků 28.01.11 14:02

ahoj
zacala bych detskou postylkou, pripada mi na velkou jeste moc maly, my planujeme vymenu az tak kolem 3 let

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 28.01.11 14:05

Myslím si to samé je ještě malej kup druhou postýlku z druhé ruky a mimčo bude spát u tebe a Míša u táty :wink:

Aklama
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 28.01.11 14:06

Ahoj, co takhle vybrat velkou postel společně??? A dát ji dočasně do Vaší ložnice (i za cenu, že se tam dočasně nehnete) a vnadit jej na to, jak už je velký a šikovný kluk a že má nejen velkou postel jako máma a táta, ale bude mít i vlastní pokojíček???

Držím palce!

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 28.01.11 14:06

Ahoj,
vím, že něco podobného řešilo dost lidí a do větší postýlky dávali děti klidně už i v 18m. Ale jsou to takové ty větší postýlky, ne velké dospělé. A ještě je tam zábrana a matrace u postýlky a další bezpečnostní opatření.
Jinak všichni to zkouleli tak, že dítko bude mít svůj krásný nový pokojík a v něm bude mít svou krásnou novou postýlku pro velké…no prostě navnadit, natěšit a pak to jde sama. :mrgreen:

kam2
Závislačka 3480 příspěvků 28.01.11 14:07

Malá šla do velké postele v 1 roce a myslím že spala lépe. Nebouchala se v noci o šprušlata. Malej si zvykne neboj, a pokud budeš chtít dají se na postel koupit zábrany.:kytka:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 28.01.11 14:08

Já bych ho nejdřív přestěhovala do pokojíčku s postýlkou a postupně ho učila na velkou postel.

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 28.01.11 15:05

Neboj - není na velkou postel malý! A za tři měsíce (říkáš, že budeš rodit koncem dubna) bude zase o kus větší, starší a rozumnější ;) My jsme naší malé zařídili pokoj taky před narozením kluka a šla rovnou do velké kvalitní postele z masivu. Za postel dostala nádherný kapsář, nad postel krásnou lampičku… manžel udělal na 3/4 postele zábranu… a můžu říct, že od té doby konečně začala spát celou noc. A když zlobila,pohrozila jsem, že kapsář nebo postel dáme někomu jinému, a byl klid ;) Svůj pokojíček i postel miluje! A nedej Bože, když na ni položím naše mimčo! To je přece JEJÍ postel a NIKOMU JI NEPŮJČÍ! Já bych za malou postel neutrácela. Tomu dítěti je to nakonec jedno - spíš je to marketingový tah, řekla bych :nevim:

zaju
Závislačka 3284 příspěvků 28.01.11 15:11

ahoj, my jsme učili tak, že jsme v pokojíčku k velké posteli přisunuli postýlku, která neměla jednu stranu a syn spal nejdřív v postýlce (pokaždé, než šel spát jsme mu dali vybrat) a později spával jednou tam a jednou tam (někdy cestoval) až se přesunul úplně do velké, ke které jsme pak přimontovali zábranu :)

bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 28.01.11 15:12

My jsme dávali prcka do vlastního pokojíčku v 19 měsících (dřív jsme neměli zrekonstruovaný byt), a spal tam líp, než u nás v ložnici. Těšil se, stěhovali jsme spolu hračky, vybírali jsme místo pro konkrétní autíčka, … Šel tam s postýlkou, ale jen proto, že jsme čekali, až se švagrovic přestěhují a my po nich zdědíme „velkou“ dětskou postel- takovou tu nastavovací z Ikea, se zábranou. Pak jsme zase spolu koupili povlečení, povlíkli, zabydleli plyšáky, … a dopadlo to líp, než jsem čekala, z postýlky mi přes poledne utíkal, z té větši ne, když ho uložím po obědě, ještě si tam povídá, ale neleze ven a neutíká…
Tak držím palce, ať to u vás taky dopadne takhle pohodově :).

bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 28.01.11 15:15
lulje píše:
Já bych za malou postel neutrácela. Tomu dítěti je to nakonec jedno - spíš je to marketingový tah, řekla bych :nevim:

taky záleží, jak máte velký pokoj :). Ta naše nastavovací postel se vejde podél jedné krátné stěny, která by jinak byla nevyužitá (pokoj je bohužel strašná nudle), díky tomu pokojíček zkracujeme, ale nezužujeme… Samozřejmě až to bude nutné, půjde do větší a celé to budeme muset předělat, ale takhle jsme za „pár šupů“ (zděděná, vím, ale i kdybychom jí kupovali, tak bychom se vešli do 2tis) získali spoustu hracího prostoru na podlaze…

antche
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 28.01.11 19:24

Moc děkuju za vaše postřehy a rady.Míšu bych asi stejně v nejbližší době stěhovala do jeho pokojíčku a velké postele.Mám obavu akorát z toho aby to nebral jako nějakou křivdu že jsem ho „odstrčila“.Je tak trochu mamánek:-)no uvidíme asi to vezmeme přes malou postýlku a velkou tam dáme taky kdyžtak na ní budu zatím spát já:-)a když to nepůjde tak v záloze mám ještě jednu malou:-)

zuza222 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.11 03:06

Ahojky, myslím, že 1,5 letý drobeček nebude chápat proč msel od maminky do prázdného pooje, když miminko mu ní být může - podle mě bude zbytečně žárlit. Syn u nás v ložnici spal do pěti let (spíš z provozních důvodů) a když se mu v šesti letech narodila sestřička, tak jsme mu zase postel k naší manželské přirazili, protože si přišel odstrčený ve svém pokojíčku, když sestřička spinká u maminky v posteli. Když chce, spíme všichni čtyři v ložnici a je kouzelné, jak jsou oba vedle sebe spokojení. Brácha se už těší, jak si sestřičku nastěhuje k sobě do pokojíčku.
A upřímně - párkrát jsem spala sama v jeho pokojíčku (když jsme neměli přiraženou tu postel a malá ještě nebyla na světě) a po těch letech co vedle mě někdo funí, mi tam bylo taky smutno, nedivím se malýmu, že se mu tam nelíbilo.
Podle mě je nejlepší velikánské letiště v ložnici a poskládat tam všechny (postýlku používáme stejně jen jako skladiště).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >