Jak se dopujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 16:24
jak se "dopujete"?

Holky, koupili jsme starý dům a předěláváme ho. Takže klasika - tohle nejde dodělat, protože se bue dělat ještě tohle, tohle taky musí počkat… peníze pořád v mínusu… takže hodně sami, řemeslníky aby jeden pořád naháněl, sehnat nejdou, partner vytížený tak, že na mně zůstávají mužské i ženské práce. Navíc jsme se přestěhovali z většího do menšího, takže sice vybaluji krabice, ale není to kam dávat, chybí skříně atd. atd. Už jsme v krabicích 3/4 roku a ještě nás čeká další oprava, takže se zase musíme „smrsknout“ - někdy už nemůžu… Zažil někdo? Co Vám pomohlo? Asi je to už i o depresi z toho, jak to u nás vypadá, jak to leží hodně na mně, v čem žijeme.

Anonymně, kouká se švagrová a nechci, aby věděla, a tím pádem i rodina, s čím se potýkám.

Reakce:
ady01
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 09.02.19 16:30

Zažila,mě pomáhalo si to fotit,byť malý kousek ohozené omítky a pak srovnávat před a po.

NelaS
Kecalka 171 příspěvků 09.02.19 16:52

Zdravím :mavam: ,
zkuste si každý den vyčlenit alespoň chvíli pro sebe. Pohodlně se usaďte, dejte si vychlazené pivko, víno nebo třeba meduňkový čaj (abych nepodněcovala alkoholismus). Nakapejte si do polštáře trochu levandulového oleje, ten uklidňuje a myslete jen na to dobré (něco se určitě najde) nebo prostě jen „vypněte“ nebo, jestli jste čtenářka, přečtěte si kousek nějaké knihy (ideálně takové, kde je na tom někdo ještě hůř než Vy - třeba Matka v krizi od S. Monyové nebo tak něco). Pomůže to psychice a budete se mít v tom blázinci, který prožíváte, na co těšit :kytka:

Ou
Kelišová 6212 příspěvků 09.02.19 16:57

1. domluvte se společně na tom, že jste asi oba unavení a cíleně si domluvte jeden pravidelný večer v týdnu a jeden víkend v měsíci, kdy vypadnete pryč a budete dělat jen příjemné věci. I kdyby to měl být třeba jen spánek.

Bohatě se vám to vyplatí - protože pak budete mít daleko víc energie na všechnu tu práci kolem a nenecháte na pitom rekonstrukci svůj vztah a to že jeden večer týdně a jeden víkend měsíčně vynecháš rekonstrukci nijak radikálně neprodlouží.

2. začni si psát deník - ani ne tak co se ten který den stalo, ale co se ti honí hlavou. Když to dostaneš z hlavy na papír, tak jednak nad tím budeš mít lepší kontrolu a druhak to v té hlavě nebude strašit. Ideální je najít si pravidelných 10-15 minut před tím, než si vlezeš do postele, kdy si sedneš, dáš si k tomu nějaký čaj dobrý na usnutí - třeba si k tomu zapálíš svíčku či aromalampu a vypíšeš se. A pak můžeš s čistější hlavou v posteli líp spát, nebo se věnovat sexu a pak spát ještě líp.

3. suplementuj D vitamín (1000 jednotek denně) a B-komplex - takový co je v něm B12 a spíš ber dvě tablety, než jednu. Případně k tomu přidej rozchodnici - rhodiolu. Zkus 200mg denně
 https://examine.com/…diola-rosea/

Příspěvek upraven 09.02.19 v 17:00

Akinee
Ukecaná baba ;) 1784 příspěvků 09.02.19 16:58
@NelaS píše:
Zdravím :mavam: ,
zkuste si každý den vyčlenit alespoň chvíli pro sebe. Pohodlně se usaďte, dejte si vychlazené pivko, víno nebo třeba meduňkový čaj (abych nepodněcovala alkoholismus). Nakapejte si do polštáře trochu levandulového oleje, ten uklidňuje a myslete jen na to dobré (něco se určitě najde) nebo prostě jen „vypněte“ nebo, jestli jste čtenářka, přečtěte si kousek nějaké knihy (ideálně takové, kde je na tom někdo ještě hůř než Vy - třeba Matka v krizi od S. Monyové nebo tak něco). Pomůže to psychice a budete se mít v tom blázinci, který prožíváte, na co těšit :kytka:

I když je to s penězma boj, tak určitě si vyčlenit částku aspoň na malý relax mimo domov. Ono se to v energii vrátí. Pevně nervy :kytka:

Ada22
Kecalka 492 příspěvků 09.02.19 17:32

Zažila. Několikrát vše přesunula a zabalila. Rekonstrukci jsem dělali na několik etap. Při té poslední, kdy jsme měli již dvě děti jsem myslela, že skončím v Bohnicích. Naštěstí mi hodně pomáhala tchýně. Nejvíce pomůže vyrazit ven :) získat odstup.

erians
Nováček 10 příspěvků 09.02.19 17:46

@Ou s tou suplementací B12 bych byla velmi opatrná

Lucy75
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 2 inzeráty 09.02.19 17:58

mně nejvíc rozčiloval ten všudypřítomný zednický jemný prach - všude - ve vlasech, v botech, v nádobí… byla jsem chvílemi na mrtvici, bydlet na „stavbě“ je fakt pro silné povahy.. mně pomohlo vždy mít uklizenou čistou aspoň jednu místnost, kde jsem si prostě i pověsila obrázky atd. a zdržovala jsem se pak mimo venek hlavně tam…

milwinka
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 16 inzerátů 09.02.19 17:59
@erians píše:
@Ou s tou suplementací B12 bych byla velmi opatrná

Proč? Případný nadbytek se vyloučí močí.

Ou
Kelišová 6212 příspěvků 09.02.19 18:00

@erians proč? Co tělo nevyužije, to v případně B12 vyčůráš. Ale obecně při stresu ho máš nedostatek, protože se využívá k metabolizaci stresových hormonů. Problematická je vysoká suplementace D3, což ale 1000 iu není.

Obří dávky mohou zhoršit stav pleti, ale to se týče především injekčního podání a jedná se o jednotky mg denně.

V b-komplexu, kde je B12 je v jedné tabletě 10 mikrogramů. Takže na nějaké negativní následky by musela dlouhodobě jíst 100 tablet denně. I pro případné nemocné ledviny je to zcela bezpečná dávka, to už je mnohem horší obsah soli v běžném českém jídle.

Ou
Kelišová 6212 příspěvků 09.02.19 18:26

Jinak to s tím přibíráním je pověra - funguje to na pschogenní nechutenství, pokud člověk nemá poruchu příjmu potravy - protože když člověk málo jí, tak má i málo B12 a injekce (opět se bavíme o miligramech, ne o mikrogramech co jsou v tabletě) prostě pomůže a člověk pak i začne jíst, takže co zhubl - třeba díky stresu, nabere zpátky.

ale při užívání B-komplexu se opravdu nepřibírá. Stejně tak jako se z nedostatku B12 nehubne.

Ivul87
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 09.02.19 20:43

My už to máme za sebou a jak čtu tvůj příspěvek, ani nevím, jak jsme to přežili :lol: Ale přežili, neboj :D Chybí nám dodělat celé podkroví ještě, ale přízemí máme a děti jsou na své pokojíčky zatím malé.
Já se nemůžu ani dívat na fotky z rekonstrukce, stahuje se mi z toho žaludek.
Radovali jsme se z každého kousíčku betonu/malty/o­mitky… Hodně jsme plánovali, jak vše bude a těšili se, až bude podlaha, elektrika, omítky… To nás nakopávalo…

hanullllka
Kecalka 127 příspěvků 09.02.19 23:04

Mě na rekonstrukci ubíjela ta pravidelnost. Každý den po práci se dělalo do pozdních hodin. Ke konci jsem už byla na mrtvici. K tomu jsem měla chvíli před porodem, takže to byl fakt očistec. Jak píše @Lucy75, základem je jedna obyvatelná místnost, kde se člověk cítí jakžtakž dobře. Za sebe radím občas ten režim nabourat a místo práce na stavbě, běžte třeba do kina. Opravdu to moc pomůže. ;) Jinak s financemi asi nikdo neporadí. Co se týče krabic, tak nemá cenu vybalovat vše. Já bych to navakuovala do pytlů: letní, zimní, společenské, na doma, do práce. Vytáhla bych jen to, co nosím nejčastěji a v případě potřeby bych prostě vytáhla to, co mi chybí a vyžehlila. Ty vakuové pytle, zaberou mnohem méně místa než krabice. ;)

Lexter
Kecalka 122 příspěvků 11.02.19 14:29

I my opravujeme. Jediné co mi pomáhá je prostě na celý den vypadnout. Ona ta práce neuteče a nic by mi nevynahradilo poničené a přepjaté nervy.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Pravý důvod rozchodu Elišky Bučkové s Jakubem Vágnerem? Expresu řekla, jak to bylo

Dlouho se spekulovalo o tom, co bylo příčinou náhlého rozchodu modelky Elišky... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >