Jak se naučit polykat prášky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
s.qeamish
Nováček 4 příspěvky 08.09.18 05:29
Jak se naučit polykat prášky?

Pěkný den, moc se omlouvám, že má otázka se netýká mateřství, ani miminka a ničeho s tím spojeného, ale věřím, že tu je spoustu zkušených žen, co mi mohou pomoci. :)
Je mi už 16 let a stále neumím polykat prášky. Není problém ve velikosti, nespolknu totiž ani pecku od melounu. Vždycky, když jsem si brala prášek, tak jsem to zkoušela několikrát spolknout, ale pokaždé to musím nakonec rozdrtit. :( teď jsem dostala antibiotika a ty jsou tak hodně hořký, že když si je rozdrtím, tak mi je na zvracení a navíc to je hrozně zdlouhavý… Když mám prášek už skoro v krku, tak prostě vyjede automaticky s takovym tim hnusnym zvukem i spitim z pusy ven… Už jsem z toho zoufalá, prosím, poraďte a podělte se se zkušenostmi :)

Reakce:
MeganB
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 08.09.18 06:04

Měla jsem asi do 13-15 stejný problém. Mě pomohly homeopatika- opravdu miniaturní kuličky a zvyšovala jsem počet.
Poradím ti snad ještě hoodne vody. I předním se napít ať to lépe klouze.
Snad poradi někdo lépe.

Anna85
Kecalka 376 příspěvků 08.09.18 06:40

Mne je pres 30 a prášky neumim poradne polykat doted :oops: .
Za ty roky jsem se to naucila aspon s menšími prasky, vetsi pulim. Prasek do pusy, napiju se vody a zaklonim hlavu a snažím se polknout. Většinou na druhy pokus sjede dolu :) . Pak se jeste poradne napiju.

Brontik
Kelišová 7168 příspěvků 08.09.18 07:16

Měla jsem/mám stejný problém. Doporučuji prášek nedrtit, ale jen třeba rozčtvrtit. A pak kousek po kousku některým z výše popsaných způsobů. Další možnost je rozdrcené si to dát třeba do jogurtu/přesní­dávky. Tak jsme to dělali dětem.
Tak ať se daří! :hug:

luccifera
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 08.09.18 07:50

Plno leku ma povrch, aby se rozpoustely az tam, kde jsou urcene, takze drceni leku neni zrovna moc dobre reseni

pajulinkaa
Závislačka 4383 příspěvků 08.09.18 08:20

Měla jsem to stejně, zhruba kolem 20 let jsem to zvládla a teď spolknu i mega velký vitamíny a antibiotika :P , podle mě to zapříčiní nějaký blok co z toho máme, prostě jak jsem se dřív bála, a nevěřila nebo i nechtěla to spolknout ,tak to prostě nešlo :roll: , teď to jde úplně v pohodě chce to se prostě trošku napít hodit prášek a hlavu úplně dozadu do záklonu a polknout, zapít :P . Hlavně se musí polknout hned ,jak to člověk prevaluje tak to nejde.drzim palce :mavam:

GirlsNick
Kecalka 407 příspěvků 08.09.18 09:03

Hodně se náplň ústa vodou a opatrně tam vsuň prášek a spolkni ;) ani ho neucitíš ;)

Taciras
Extra třída :D 11133 příspěvků 08.09.18 09:19

Měla jsem s tím taky problém až skoro do třiceti. Pak jsem dostala více léků k užívání (minerály) a oni jsou zrovna takové velké. Časem se to zlepšilo, ale hlavně jsem zjistila, že zatímco jeden prášek mi stále dělá problém spolknout, hrst (většinou jich mám více naráz) jich dám bez problému stejně jako sousto. Ale pro lepší pocit mám stejně zažité, že po prášcích si dám 2 piškoty na „přepolknutí“.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 08.09.18 09:59

Mně se u polykání prášků nejvíc osvědčuje rychlost - nadechnout, prášek do úst, lok vody, hlavu prudce dozadu a polknout… něco podobného, jako když se vypije panák tvrdého alkoholu, způsobem „kopni to tam“ (což samozřejmě ještě neznáš, proto popisuji :) ). Jakmile začnu váhat, přemýšlet o tom, držet prášek v ústech, tak je to v háji a musím ho vyplivnout a začít znovu.

Makito
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 14.09.18 21:32

ahoj mě segra naučila vzít si piškot nebo kousnout do banánu, rozmělnit v ústech a pak dát prášek do toho a polknout, nic necítím a můžu polknout jakoukoli velikost. A pak samozřejmě zapít. Jinak to už nedělám. Dcerka to tak taky dělá a je to v klidu. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 06:54

@s.qeamish zkusila jsi hodně,ale opravdu hohooodneeee zapít?jinak to más určitě psychicky,moje dítě to má taky.netusite někdo,jak to naučit sedmiletaka?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >