Jak se odstěhovat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.4.21 01:36

Jak se odstěhovat

Zdravím, je mi 18, studuji, bydlím s rodiči a mám přítele. S přítelem samozřejmě plánujeme, jak budeme s polu bydlet a tak, ale nějak si furt nedokážu představit, jak se to dá zvládnout? Za předpokladu, že každý z nás si vydělává 20 tisíc a chceme vlastní barák - jak zvládnout splácení? Nechci splácet barák 50 let a taky bych nechtěla žít z výplaty na výplatu. Jak jste zvládaly splácení vy
nebo popřípaděě podnájem? Děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13700
9.4.21 05:23

Tak asi hlavní je vydělávat víc jak těch 20. A 50 let jej splácet nebudeš, na tak dlouho ti hypotéku nedají. A taky záleží, kde a za kolik dům chceš. Pokud budete mít dohromady 40, tak je většina lokalit pro vás nedostupná, to je realita, kterou musíš přijmout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3226
9.4.21 06:04

Víš jak většina lidí zjistí, že je dospělá?
Pochopí rozdíl mezi slovy 'chci" a „můžu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22058
9.4.21 06:43
@Anonymní píše:
Zdravím, je mi 18, studuji, bydlím s rodiči a mám přítele. S přítelem samozřejmě plánujeme, jak budeme s polu bydlet a tak, ale nějak si furt nedokážu představit, jak se to dá zvládnout? Za předpokladu, že každý z nás si vydělává 20 tisíc a chceme vlastní barák - jak zvládnout splácení? Nechci splácet barák 50 let a taky bych nechtěla žít z výplaty na výplatu. Jak jste zvládaly splácení vy
nebo popřípaděě podnájem? Děkuji za odpovědi :)

Vystuduj, najdi si stabilni zamestnani,
neco naspor, a az budes mit zivotniho partnera, tak spolu popremyslejte, co chcete. To mas tak na 10 let cas :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67507
9.4.21 06:48

Šetřit každou korunu, až budete mít dost jít do hypotéky :think: nebo koupit za hotové, když vyděláte dost. Mít dům hned v 18 je utopie.. Já si ho pořídila minulý rok, tedy v 37..hypo zvládám bez problémů i z mateřské.. Ale předcházelo tomu dost let šetření, vybudování pozice s dobrým platem atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4358
9.4.21 06:54

No musíte hodně pracovat :nevim: jestli máte oba 20k (čistého!), tak je to na nepříliš vysoký nájem, to je realita. Hypotéku nedají každýmu, kdo by chtěl dům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1459
9.4.21 07:09

Tak to na hypo nedosáhnete, tedy ne na takovou, abyste mohli stavět barák. I když kdybyste už měli pozemek, tak nějaký modulový dům by šel. Jinak pouze do nájmu a ne nějak vysokého, ať můžete něco našetřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1908
9.4.21 07:16

Prve pár let spořte ať máte základ na hypo. ;) Můžete jít zatím do nájmu, ale to se spoří dost pomalu a blbě, ale pokud chcete být spolu tak stejně jinou možnost nemáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4473
9.4.21 07:34

Chtělo by to sundat růžový brýle nebo začít přemýšlet hlavou. Při vašem věku a příjmech je hypotéka na barák holy nesmysl. Když my jsme si brali hypoteku, měli jsme příjmy vyšší, našetřený základ i dům na ručení a i přesto to bylo tak tak… navíc hned v 18 se s nějakou dětskou láskou uvázat k hypotéce… pokud spolu hned teď potřebujete bydlet najdete si nějaký levný podnájem a šetřete na tu hypotéku. Taky si může aspoň jeden z vás zkusit najít lepší práci. Na chlapa je 20 tis dost málo, ale zase nevíme kolik mu je. Pokud je to cerstve dospělý student, tak je to naopak dost slušný. Jste hodně mladi, na takové věci máte ještě spousti času. Tedy ty, věk partnera neznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16079
9.4.21 07:53

Představa hezká, ale nejdřív si zkuste společný bydlení v nájmu, něco nasetrete. Pokud vám vztah bude fungovat tak až pak začnete uvažovat nad hypo ideálně za stavu manželského.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9510
9.4.21 08:09
@Anonymní píše:
nebo popřípaděě podnájem? Děkuji za odpovědi :)

chápu, že jsi mladá a plná snů a představ,
ale bez počátečního kapitálu/dobré práce či aspoň zdědění nemovitosti se v 18 ve vlastním domečku opravdu nebydlí :lol:
vaše situace je přesně jasná : ty musíš dostudovat, oba musíte šetřit (a propos, vy máte ušetřeno 20% ceny nemovitosti??), klidně si pronajměte garsonku a zkuste spolu bydlet, za pár měsíců možná zjistíš, že to vůbec není tak růžové, jak se může zdát a také - nechci ti brát iluze, ale tohle fakt nemusí být poslední muž ve tvém životě ;) celkem jsem se zlobila na své okolí, když mně - krásně zamilované někdy v 17/18 říkali totéž, a víš co? měli pravdu :lol: hodně štěstí a rozum do hrsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4358
9.4.21 08:25

@Midaku 20k je teda podle mě málo na kohokoliv, kdo chce barák, na pohlaví nehledě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4473
9.4.21 08:45

@Lily Evans jo, to je, ale v 18 letech je to podle mě hodně slušný. Já jsem v 18 byla ve tretaku na gymplu, škola od 7 nebo 8 do 4 odpoledne, potom kroužky a brigáda, o víkendech taky brigáda. Rozhodně jsme se jen tak nepoflakovala, ale z brigád jsem nikdy víc jak třeba 5 tis za měsíc neměla. Na 20 bych musela normálně chodit do práce, což při denním studiu dost dobre nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4358
9.4.21 09:02

@Midaku se obávám že zakladatelka ty peníze reálně nevydělává, jen si představuje že by po maturitě mohla :) jinak já těsně po dvacítce měla kolem 15k měsíčně a stíhala jsem to při prezenční VŠ. Pravda, na zámku jsem kdysi za poloviční úvazek měla 6k čistého za měsíc + ubytování, ale to nikdo z nás nedělal pro peníze :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1499
9.4.21 09:08

Vítej v realitě života

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu