Dárek - trefa jen na půl

8.4.21 16:36

Dárek - trefa jen na půl

Jsem nevděčná a hnusná. To jen tak pro začátek.

Ráda poslouchám v rodině různá přání a snažím se je k narozkám atp. plnit.
Bohužel se mi toto tak nějak nikdy nevracelo. Naši nemívali peníze a tak nějak asi ani moc nevěděli, co bych chtěla. Neuměla jem to moc říkat. A když už jsem řekla, tak stejně to nebylo vyslyšeno.
Te´d už mám dávno svoji rodinu atp pořád ráda kupuju dárky a dělám radost.
A občas se i stane, že mi rodiče chtějí udělat radost. Jenže. Koupí ten druh produktu, co bych chtěla, jenže funkcema a vším je to naprosto mimo.
Nedávno jsme se tak nějak bavili a já jsem řekal, že si koupím kolo. Nepamatuju si přesně jak ten rozhovor probíhal, v jakém kontextu jsem to řekla. Ale prostě že si k narozkám koupím kolo. Už mám dávno vybrané jaké, pěkné, asi za 15tis (už jen kvůli té ceně by mě nenapadlo chtít to po nich), parametry jaký chci i vzhledově se mi moc líbí. Nový, který bych už měla snad do smrti. přece jenom už nejsem žádná mladice. No a vůbec by mě nenapadlo, že to vezmou jako tip na dárek.
No a rodiče mě dnes překvapili čtvrt roku před narozeninama dárkem. Dostala jsem kolo. Uplně jiný typ, jeté, barva kterou nemám ráda, přehazovačka kterou nejsem schopná se zpocenýma rukama přehodit…

Strašně mě dojal ten dárek jako takový, protože mi nikdo nikdy nedal takovou věc jako překvapení.
Ale strašně mě mrzí - já ani pořádně nevím co mě mrzí. Asi to, že jsem si chtěla koupit podle sebe.
Já nevím. Jsem divná.
Naši chtěli názor a jak se ti líbí a kdesi cosi. A já se jen ztěží snažila zamaskovat zklamání. Však jsem dostala něco, co jsem si přála, no ne?

Taky se vám někdy stane, že vás někdo „zklame“ dárkem na půl cesty?
já vím, je to, hlavně v dnešní době, strašně malicherný a povrchní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14980
8.4.21 16:39

@Svítící žárovka Ja te chapu :hug:
No co… snad mas misto, kde ho odlozis. A kup si to sve vysnene :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
8.4.21 16:43

@Svítící žárovka bazar vyřeší problém s dárkem. E-shop vyřeší problém s kolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29005
8.4.21 16:44

No tak tohle se mi stalo ted - naši se mě ptali, co chci, tak jsem řekla, že chci koupit BF boty. To mi mamka řekla, že to je blbost, že se jí nelíbí…tak jsem si vybrala jídelní servis. A dostala jsem garmin chytré hodinky. Naši jsou ted naštvaní, že je vůbec nepoužívám - mě se vůbec nehodí, nenosím je, ani se mi to nelíbí a vůbec nejsem ztotožněná s elektronickými věcmi. Naši se pořád ptají, proč je nemám a proč je nenosím.
Takže tě chápu, že je to blbá situace, ale rozhodně si nemyslím, že jsi nevděčná a hnusná. :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
8.4.21 16:45

Hele jste dospělí, já bych to rodičum řekla, že je to od nich moc hezké, ale už jsi měla vybrané to své vysněné. My to děláme třeba tak, že pokud chci nějakou dražší věc, tak mi rodina přidá nějakou tu korunu. Oni nemusí nic vymýšlet a já nemusim doma skladovat blbiny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3022
8.4.21 16:46

Chápu tě :kytka: Já už ani radši neříkám, co bych chtěla, protože to buď nebylo vyslyšeno, nebo katastrofa. Manžel to vyřešil tak, že se mě zeptá, do kterého obchodu půjdeme koupit dárek a pak jen platí :D

Zatím jezdi na tom, které jsi dostala, a až budeš mít našetřeno, kup si to své, vysněné. A rodičům můžeš říct, že to kolo od nich tě tak namlsalo, že sis koupila novější a výkonnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1834
8.4.21 16:48

@Svítící žárovka Bože, jak já ti rozumím! Tohle samé jsem měla s kávovarem - já měla ten můj vysněný vyhlídlý, penízky našetřené, už jsem si malovala, jak se mi bude vyjímat v kuchyni. No a moje mamka mi chtěla udělat radost a koupila úplně jiný - jiná značka, barva, typ, prostě všechno špatně. Já byla taky dojatá její snahou, ale musela jsem si s ní sednout a vysvětlit jí, proč jej nechci. Připadala jsem si blbě, ale mamka to pochopila, tamten vrátila a já si pak vybrala ten podle mého gusta.. Takže tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 16:49

Asi chápu. Mně na tom asi vždycky nejvíc mrzí to, jakou ten člověk chtěl udělat radost, jak je šťastný, že se mu to povedlo… a ono ne.

Dostala jsem takhle nedávno šperk. Drahej šperk. S láskou vybíranej. Ten druh šperku jsem dlouho chtěla a dárkyně mi ho moc chtěla dát. Strašně jsem se těšila, asi měsíc jsem se těšila, byla to přesně věc, kterou bych si sama nekoupila, protože „zbytečnost“, ale moc jsem ho chtěla. Vědoma si toho, jak jsou tyhle předměty věcí vkusu, jsem přijala nabídku dárkyně, že ho půjdeme „předvybrat“. Měla jsem ukázat na nějaké konkrétní ve výlohách s tím, že dárkyně z nich potom vybere jeden, takže se mi bude líbit a zároveň to bude překvapen. Z nějakého důvodu, který nedokážu doteď pořádně pochopit, jsem dostala přesně ten, u kterého jsem před výlohou řekla, že „typově takový určitě ne“. Byl navíc podstatně dražší. Mrzelo mě to neskutečně a obrečela jsem pak zklamání svoje i dárkyně, protože přes veškerou snahu to na mně při předání bylo asi dost vidět.

Anonym nebo smazat, prosím, podle popisu si mě příbuzný tady nejspíš dosadí k nicku.

• Citovat
  • Nahlásit
21497
8.4.21 16:52

Zrovna u kola to chapu, to je věc co si člověk musí vyzkoušet jestli mu bude vyhovovat, ale pokud nemáš příbuzné cyklisty, tak to asi nepochopí :mrgreen: nicméně já bych si i tak koupila to vysněné, přece se nebudeš tahat na něčem, co ti nevyhovuje :nevim: já měla stejny problém na Vánoce, přítel mi koupil chytré hodinky, já si je chtěla koupit později sama ale úplně jiné, tyhle se mi nelíbí vzhledem ani mi nevyhovují funkcemi, tak sem mu to proste rekla no, sice sem byla rada ze si všimnul a dal práci, byl nejdřív zklamaný, ale nebudu nosit něco co se mi nelíbí :lol: příště se bude přímo ptát (nebo se na mě možná vykašle úplně :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 16:53
@cecetka píše:
@Svítící žárovka Ja te chapu :hug:
No co… snad mas misto, kde ho odlozis. A kup si to sve vysnene :kytka:

Když to mi přijde, že to nemůžu rodičům udělat. Oni mají takovou radost, že mi udělali radost.
Máma se fakt snaží poslední dobou. Ale vždy je to krok vedle. třeba mám děti a dokud byli malí, tak jsem si kupovala nejlevnější mobily. Protože u mě neměly dlouhou životnost. Vždy se k tomu děti dostaly a třeba jim upadl a tak. Teď už jsou větší, tak že si k Vánocům koupím lepší mobil(za cca 8tis). To jsem ani nikde neříkala, protože už to byla prostě nutnost. No a mama mi pár týdnů před Vánocema tak jako tajemně říká, že mi asi ježíšek donese mobil. To jsem jako zpozorněla. Pak z ní vylezlo, že někde z wishe, nebo odkud objednala nějakej hyper super mobil za 1400, co u nás stojí 20 tisíc. Tak už mě zase obcházela hrůza. Naštěstí, když to přišlo, tak zjistila, že to vůbec nemá to vybavení co inzerovali a byl to nějaký šunt. tak jsem si ten mobil rychle koupila sama.

Ona to myslí dobře. Jen já jsem asi furt nespokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
8.4.21 17:18

A to já Tě chápu. Zrovna kolo jsem si vybírala ke 40tinám, manželův dar. :palec:
Samozřejmě jsem měla určité požadavky, velikost a tvar rámu, délka řídítek, velikost kol, přehazování atd. Ostatní technické „detaily“ předvybral manžel. Jako jen tak plác do vody a koupit nějaké kolo, tak to se dotyčný nemůže divit, že se netrefí.
Psala jsi, že bylo jeté, jakože použité?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15680
8.4.21 17:29

Úplně tě chápu. Já to tak mám taky. U nás je to už naštěstí jen kosmetika. Já posílám dárky dál. Příjmu, nějakou dobou ponechám a pak pošlu dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25335
8.4.21 17:34

Chtěla jsem si vybrat pro dceru naušnice, měla jsem po dvou klucích první holku.
Našla jsem krásné, s malou bílou kytičkou. Šup ho, naušnice donesla tchyně, úplně jiné. Jelikož nejsem potížistka, dceři jsem je dala, ale byla jsem zklamaná. Ani jsem to nekomentovala, jestli to bylo vidět, nevím :think:
Teď jsem babička „čekatelka“ já, nabídla jsem mladým, ať si vyberou, co budou chtít a shodli jsme se na chůvičkách. Syn pošle odkaz, já to zaplatím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 17:37

Vy jste všichni hodní.
A taky obdivuju ty z vás, kteří dárci dokázali říct, že nee. Manželovi bych to řekla klidně. Ono teda u něj jsme si tou fází, kdy kupoval nesmysly, prošli dávno. Takže tak nějak to kolo bylo že si jako koupím já, ale on mi ho dá s děckama, aby mi jako něco dali.

K těm rodičům mám v tomhle fakt problém být upřímnná. Příjde mi, že se snaží vynahradit dávné časy a že jim do toho nemůžu hodit vidle s tím, že josu mimo.

A díky i za vaše zkušenosti v tom emočním vnitřním boji - dojatost a zklamání z dárku zároveň.

Jak se tu někdo ptal na to jeté, ano, bazarové a teda je to na něm i dost vidět.

No nic, asi to udělám takhle. za dva roky mám kulatiny. Tak si teda ještě dva roky počkám, budu jezdit na tomhle a pak k těm kulatinám dostanu to moje. To už to snad bude jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
8.4.21 17:40

Na tohle je expert moje máma, ta mi zásadně dává věci, které se líbí jí. Jednou mi chtěla koupit náušnice. Říkám OK, nějaké decentní z bílého zlata. Dostala jsem přeplácanou hrůzu ze žlutého zlata. Tak jsem jí vysvětlila, že si je dojdu vyměnit, protože opravdu nemám nic k čemu by se mi to hodilo. :nevim:

A pak tchýně kupuje dětem strašně levné šunty, které svítí a hrají. Tchán jí neustále říká, že má koupit kvalitní hračku, ale ona si jede pořád to svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat