Jak se vyplácí nemocenská

2
8.4.21 10:58

Jak se vyplácí nemocenská

Zdravím, prosím vás jak se dneska vyplácí nemocenská? Na neschopence jsem byla naposledy před 4 roky to bylo jinak a lístek na peníze jsem posílala jeden. Teď sestřička posílala dva, ten první 15. den neschopnosti a potom na konci měsíce. A dneska mi přišla nemocenská za dva dny od sociálky :D :D to se dneska posílá takhle na dvakrát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8.4.21 11:08

Doktor při kontrole odešle elektronicky potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti ( to je jako byl lístek na peníze) a pak ti za to období přijdou do 30 dní peníze. Buď to může posílat při každé kontrole nebo jen jednou na konci měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7532
8.4.21 11:09

Posílá se to dle kontrol u lékaře a kdy to on pošle, neřeší se nijak celé měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7747
8.4.21 11:24

14 dní platí zamestnavatel pak až socialka. Proto ten první lístek po 15 dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27911
8.4.21 11:28

Prvnich 14dni bude normalne ve výplatě, pak teprve ze socialky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
8.4.21 11:51

Já vím, že prvních 14 dní zaměstnavatel, ale zmátlo mě, že se posílal lístek na peníze 2× a pak přišla od sociálky castkaza dva dny :D a marodím dál :D jen mě to překvapilo, že je to jinej postup než kdysi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7747
8.4.21 13:01
@Sarus21 píše:
Já vím, že prvních 14 dní zaměstnavatel, ale zmátlo mě, že se posílal lístek na peníze 2× a pak přišla od sociálky castkaza dva dny :D a marodím dál :D jen mě to překvapilo, že je to jinej postup než kdysi…

No tak zákony a postupy se mění, nevím co je na to divnyho? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat