Jak se počítá RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 17:08
Jak se počítá RD

Prosím poraďte: RD jsem si dala do 3let věku dítěte, ale první půlrok jsem byla na MD. Takže RD jsem čerpala 2,5roku.Je možné si RD prodloužit o půl roku, tak abych RD čerpala 3roky? Nebo jak se to počítá, když RD je max na 3roky? jen pro doplnění: v únoru mi končí RD a během zimy se chceme pokusit o druhé dítě tak proto se ptám kdybych si to prodloužila o půl roku pak bych hned nastoupila na MD s druhým dítětem

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66881 příspěvků 16.06.19 17:10

RD ne maximálně do 3. narozenin dítěte, rodičovský příspěvek si můžeš protáhnout dle libosti max. do 4 let věku dítka, ale nemá žádný vliv na termín nástupu do práce.

mroe
Neúnavná pisatelka 15714 příspěvků 16.06.19 17:11

RD je u zamestnanych vzdy jen do 3 let veku ditete a prodlouzit nejde. Muzes pozadat o neplacene volno.

P4ja
Extra třída :D 10093 příspěvků 16.06.19 17:12
@Anonymní píše:
Prosím poraďte: RD jsem si dala do 3let věku dítěte, ale první půlrok jsem byla na MD. Takže RD jsem čerpala 2,5roku.Je možné si RD prodloužit o půl roku, tak abych RD čerpala 3roky? Nebo jak se to počítá, když RD je max na 3roky? jen pro doplnění: v únoru mi končí RD a během zimy se chceme pokusit o druhé dítě tak proto se ptám kdybych si to prodloužila o půl roku pak bych hned nastoupila na MD s druhým dítětem

RD máš u zaměstnavatele, a pokud ji chceš prodloužit i po 3. narozeninách, pak se musíš domluvit se zaměstnavatelem. Ale není to jeho povinnost.

mroe
Neúnavná pisatelka 15714 příspěvků 17.06.19 06:27

RD se prodlouzit neda, musi se domluvit na neplacenem volnu.

Váš příspěvek
Reklama