Jak se rozkojit bez miminka

Anonymní
25.9.20 08:07

Jak se rozkojit bez miminka

Ahoj, máme miminko na JIP bez možnosti kojení. Zkouším ručně odstříkávat, ale zatím vymáčknu vždy jen pár kapek. Chtěla bych miminku nosit aspoň svoje mléko. Nemáte někdo rady jak se „rozkojit“ bez dítěte? Pomohla by mi odsávačka? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3146
25.9.20 08:12

Ano, pomohla. Porid si kvalitní elektrickou odsavacku, třeba Medelu. Ručně toho moc nevymacknes a navíc tě budou prsa bolet. U odsávání si prohlizej fotky miminka, kamosce takhle teklo mliko samo :-) A jestli to jde, Vem si k tomu třeba čepičku, kterou tvoje mimčo mělo na hlavě a cichej. I tohle pomáhá spustit laktaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5108
25.9.20 08:19

Rozkojila jsem se cca po 5 dnech, dostala jsem v porodnici elektrickou medelu. Hoooooooodne jsem pila cca 5 litrů vody denně (to se po šestinedělí upravilo)..chce to hlavně klid, což není jednoduchy :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
25.9.20 08:19

Já se taky takhle rozkojila :) měla jsem ruční odsávačku.. zkoušela jsem i elektrickou.. ale mě osobně to šlo nejlépe ručně.. první dny bylo jen pár kapek a pak se to hezky rozjelo :) některým holkam hodně ty elektrické pomohly :) teď má dcera 7 měsíců a kojime stále :srdce:
Ale je důležité odstřikavat pravidelně co 3h i v noci a nejlépe prsa před odstřikanim nahřát :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1782
25.9.20 08:22

Určitě hodně odsávat a ještě můžu doporučit natočit si video miminka. Já jsem odsávala a k tomu jsem si pouštěla na mobilu to video a mléko mi vždycky začalo úplně téct samo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1079
25.9.20 08:32

Elektrická odsávačka, ideálně dvoufázová. Vlastnoručně odzkoušeno, kdy jsem po císaři ve 33tt růčo nevymáčkla ani kapku, ale el. medela swing laktaci krásně rozběhla (kupovala jsem ji asi 6 dní po porodu) a děti se pak kojily do 14 měsíců :pankac:
Jinak ještě poradím, pokud mimčo není v nějaké kritickém stavu, tak kojení zkoušej. I kdyby jen jednou denně, nechat miminko „olíznout bradavku“. Každý kontakt se počítá.
Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2085
25.9.20 08:44

Rozkojila jsem se rychle elektrickou odsavackou, da se zapujcit i na obe prsa. Musis si vstavat i v noci minimalne 2×, to se nejvic zvysi laktace, rika se hlave ve 2 rano, jinak pres den klasicky po 3hodinach, chodit se na mimi divat, kdyz pujde mazlit a klubickovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609
25.9.20 08:46

Citlive odstrikavej i rucne. Pokud si krátce po porodu, tak pár dní budeš mít jen mlezivo, ale i to někam odstrikej a řekni sestře, at to miminku pošlou. Vytrou tim miminku pusinku, v mlezivu jsou super věci (neřeknu přesně co). Jinak za mě také doporučuji elektrickou medelu, taky jsem neměla děti dvojcata hned u sebe a oba jsem plně kojila skoro 11 měsíců. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4717
25.9.20 09:06

Elektrická odsavacka, teplá vana, fotky miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 14:51

Všem děkuji za rady :hug: Teď jsem si půjčila ruční odsávačku, tak uvidím jestli z nich vymáčknu víc, jinak mám i kontakt na půjčení elektrické. Jsem druhý den po porodu a miminko z inkubátoru nesmí takže kojit ani chovat nemůžu.

• Citovat
  • Nahlásit
896
25.9.20 21:30

Elektrickou odsávačku (Medela, Avent), hodně pít, můžeš zkusit i homeopatika a hlavně odstrikavat každé tři hodiny. A i v noci ( zejména v noci). Já takhle zvládla udržet laktaci 3,5 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
25.9.20 21:33

Rady viz vyse - elektricka odsavacka Medela apod. Me pomohlo homeopatikum ricinus communis 5 CH a kojici caje (skoro jsem nepila nic jineho) a urcite (pokud to jde) vydatnejs jist (ja nemohla a pak hubla 4kg/tyden a celkove mi „tekly“ nervy). Drzim palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 10:54

Začínají se mi nalévat prsa, ale kromě toho že jsou tvrdá a pěkně bolí, tak to z nich pořád jen kape :nevim: už si říkám jestli to nedělám špatně :think: S tou ruční odsávačkou mi to nešlo vůbec a bolelo to šíleně, nevím jestli má cenu zkoušet tu elektrickou. Dávám tomu ještě jeden-dva dny a zkusím asi laktační poradkyni…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama