Mám kojit dál?

Anonymní
24.9.20 17:16

Mám kojit dal?

Ahoj, mám takový problém a chtěla bych radu od vás.. Už se tím trápim několik dní a nemůžu se rozhodnout jsem už vážně zoufalá. Moje malá má 20 dní právě, od porodnice je převážně na umělém mléku, ani po 2 týdnech jsem se skoro nerozkojila, většinou tak 10-15ml na kojení, někdy i 40ml ale to bylo když jsem třeba přes noc nenakojila. Přes den jsem si ji pravidelně přikládala, v noci jsem dávala umělé mléko protože jsem z únavy nevydržela být u kojení přes 40min několikrát za noc. Malá mi u toho usinala a musela jsem ji pořád probouzet nebo by se mi za půl hodiny probudila znova hladem. Přemýšlím že kojeni ukončim úplně a přejdeme plne na umele mleko protoze i po kojeni mi vypila okolo 80ml umělého.. přijde mi pak že u toho kojeni trávíme čas zbytečně když potom zhlta to umělé. Navíc mi přišlo že po mem mléku hází strašný šavle kdezto po umělém jen ublinkava.. Mám v tom i osobní důvody, které teda trochu stranim, důležitější je pro mě aby malá byla spokojená. Ale jsem na nervy z toho tekouciho mlika z prsou pořád, je to šílený měnit neustále vložky v podprsence, navíc jsem byla zvyklá chodit hodně bez ní, teď to udělat nemůžu protože mám hned mokrý tricko, několikrát jsem kvůli tomu už brečela. Někomu to může přijít jako banalita, ale pro mě je to vážně něco strasnyho. No už jsem z toho celyho úplně na prášky, nechci znít jako pipina co si hledá výmluvy, malou bych ráda kojila na jednu stranu, nechci přijít o tohle pouto, ale vzhledem k okolnostem nevím jestli nebude lepší přestat. Ani nevím jestli bych se vůbec rozkojila :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
890
24.9.20 17:24

Rozkojit by ses jiste rozkojila, ale musela bys všeho nechat, cele dny tulit malou kůže na kůži a fakt jenom kojit :nevim: jestli te to nějak nadmíru stresuje nebo vyčerpává psychicky, tak ji nech to UM a budete obě klidnější :nevim:

Příspěvek upraven 24.09.20 v 17:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
24.9.20 17:25

Pozvi si laktační poradkyni z mamily, rozkojit se pořád můžeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
24.9.20 17:37

Mléko se tvoří nejvíce v noci, tkž tím, že dáváš v noci UM laktaci „zazdíváš“ + tvorba mléka funguje jako nabídka - poptávka
Ono hodně záleží na tobě. Takže jestli chceš kojit, tak odbourej UM v noci a snaž se kojit nebo aspon odsávej. Ty „šavle“ můžou být způsobené špatnou technikpu kojení - zavolej a pozvi si laktační poradkyni.
Jestli nechceš kojit, tak se na to vykašli a dávej UM
Osobni zkusenost - kojila jsem do pul roku male, rozkojila jsem se v pohode, nemela jsem zadne zanety ani jine problemy, ale ze bych si to nejak hodne uzivala nebo mela pocit nejakyho ultra super pouta, tak to urcite ne. V pul roce male jsem prodelal hnusnou anginu a leky se proste neslucovaly s kojenim. V tu chvili jsem se zacala trapit - odsavala jsem, abych neprisla o mleko a az se uzdravim, vratim se ke kojeni, ale priserne me to vycerpavalo. No takže malá prakticky ze dne na den byla na UM a víš co? Obě jsme v pohodě, máma je nejvíc i když má v ruce lahev, do který sype prasek. Nesape se mi pod triko a ja si muzu dat bez vycitek sklenicku vina.
Nejsem ani na jedne strane. Kojeni fajn, protoze osobne mam pocit, ze miminku da fakt hodne a taky tim dost usetris. Ale kdyz to nejde nebo nechces, je to unavny a stresujici. A presne tohle prostě nechceš. Není nad spokojenou a usměvavou mámu :)
Rozhodnutí je stejně na tobě, cizí ženský na webu jdou úplně mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.20 17:40

Chapu, ze mnoho žen není schopných se přizpůsobit té brutální zmene…diskomfort, potrebný čas, ohromná únava,…ale je to strašná škoda. Jako clovek s VŠ vyziva cloveka vidim, kolik benefitu materske mleko ma pro dite ze zdravotniho hlediska, i kdyz se kojí aspon castecne. Znalosti ti asi nepředám a chapu, že je to náročné. Taky jsem si to zažila. Kojila 45 minut kazde 2a pul az 3 hodiny. Prvni dva mesice jsem kojila s krví a bolestí, že jsem pri kazdem kojeni brečela. Bradavky total rozpraskany, protoze byly castecne vpáčené a pres kloboučky to neslo. Do toho zanet prsu a horečky, bolesti kloubů. Muzu rict, ze nemit tu skolu a nevědět, jak dulezity MM pro dite je, dám okamzitě UM. Teklo to ze mne taky. Prvni pokus sex po porodu na manzela strikalo mleko. Pripadala jsem si strašně. Nakonec se to zlomilo, kojení jsme zvládli a 2 a ctvrt roku jsem synovi davala to nejlepsi, co jsem mohla. Jsem za to vdecna. Je to o vůli a motivaci. Jsou situace, kdy to nejde to je jasné. Jestli jsi ten případ zhodnotíš jen ty sama.

• Citovat
  • Nahlásit
1225
24.9.20 17:46

Za me skoda nekojit, fakt. Vykaslala bych se na um, proste furt kojit, hlavne v noci. Kdyz do dvou tydnu neuvidis vysledek, tak si muzes rict, zes to zkusila a neslo to. Jo a urcite investovat fo laktacni poradkyne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28693
24.9.20 17:53
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový problém a chtěla bych radu od vás.. Už se tím trápim několik dní a nemůžu se rozhodnout jsem už vážně zoufalá. Moje malá má 20 dní právě, od porodnice je převážně na umělém mléku, ani po 2 týdnech jsem se skoro nerozkojila, většinou tak 10-15ml na kojení, někdy i 40ml ale to bylo když jsem třeba přes noc nenakojila. Přes den jsem si ji pravidelně přikládala, v noci jsem dávala umělé mléko protože jsem z únavy nevydržela být u kojení přes 40min několikrát za noc. Malá mi u toho usinala a musela jsem ji pořád probouzet nebo by se mi za půl hodiny probudila znova hladem. Přemýšlím že kojeni ukončim úplně a přejdeme plne na umele mleko protoze i po kojeni mi vypila okolo 80ml umělého.. přijde mi pak že u toho kojeni trávíme čas zbytečně když potom zhlta to umělé. Navíc mi přišlo že po mem mléku hází strašný šavle kdezto po umělém jen ublinkava.. Mám v tom i osobní důvody, které teda trochu stranim, důležitější je pro mě aby malá byla spokojená. Ale jsem na nervy z toho tekouciho mlika z prsou pořád, je to šílený měnit neustále vložky v podprsence, navíc jsem byla zvyklá chodit hodně bez ní, teď to udělat nemůžu protože mám hned mokrý tricko, několikrát jsem kvůli tomu už brečela. Někomu to může přijít jako banalita, ale pro mě je to vážně něco strasnyho. No už jsem z toho celyho úplně na prášky, nechci znít jako pipina co si hledá výmluvy, malou bych ráda kojila na jednu stranu, nechci přijít o tohle pouto, ale vzhledem k okolnostem nevím jestli nebude lepší přestat. Ani nevím jestli bych se vůbec rozkojila :nevim:

Pokud poslechneš tyhle rady „vykašlat se na UM“ a jen přikládat atd., tak hlavně sleduj malou. Kdyby najednou málo čůrala, byla hodně hodná, hodně spinkala, nedala se moc probudit nebo měla nedejbože propadlou fontanelu, tak hned k doktorovi.

Jestli bude přibírat, bude akční a dost čůrat, tak jsi se rozkojila a cajk.

Příspěvek upraven 24.09.20 v 17:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7931
24.9.20 17:56

Kojeni je oproti UM opravdu nesrovnatelne lepsi. S laktacni poradkyni se rozkojis uplne v pohode, ale chce to jedine - OPRAVDU CHTIT. Jinak pro to neudelas vse, co je potreba, a bude to akorat stres.

Příspěvek upraven 24.09.20 v 17:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5108
24.9.20 17:57

Promiň nechápu co po nás chceš? Jestli nechceš kojit nekoj… Jestli je ti to nepříjemný a vadí ti to :nevim:… Každý to má nastevene jinak. Vstávala jsem nesčetněkrat v noci kvůli kojeni, věděla jsem, že moje dítě to potřebuje a kojila jsem 2 roky. Druhý strašně špatně ji(8mesicu 2 měsíce na příkrmech), tak radši než do něj cpát UM které je z kravského mleka, tak mu dám MM které se tvoří přímo pro něj a ne pro tele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5108
24.9.20 17:59

@Bábrdl ona ale kojit nechce, Tad ychce své rozhodnutí jen posvetit. Radši chce dělat parádu s kozama bez podrpdy než, aby nakrmila dite🤦‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28693
24.9.20 18:04
@Lucie_Sx píše:
Kojeni je oproti UM opravdu nesrovnatelne lepsi. S laktacni poradkyni se rozkojis uplne v pohode, ale chce to jedine - OPRAVDU CHTIT. Jinak pro to neudelas vse, co je potreba, a bude to akorat stres.Příspěvek upraven 24.09.20 v 17:58

Z mých kamarádek jen laktačky tahaly prachy a prodávaly jim naději, jak SE URČITĚ ROZKOJÍ, (takže další návštěva zase za týden…) A kdykoliv už ztrácela tu naději, protože dokrmovat musela furt víc, tak ji laktačka začla citově vydírat - no, jestli to chcete vzdát a nedat dítěti to nejlepší… Takže ji zas pozvala, zas si nechala říct, že má mít kontakt kůže na kůži, být v teple, hodně pít, kojit na požádání a zas za to vyplázla litr.

Pro mne jsou některé laktačky něco jako tzv. šmejdi. Ony vědí, že nemají žádnou odpovědnost. Když to nevyjde, tak prostě řeknou, že ženská v houbi duše kojit nechce a šlus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28693
24.9.20 18:07
@Pidulka1991 píše:
@Bábrdl ona ale kojit nechce, Tad ychce své rozhodnutí jen posvetit. Radši chce dělat parádu s kozama bez podrpdy než, aby nakrmila dite🤦‍♀️

Ono je to to totiž šíleně frustrující a demotivující, když přikládáš, snažíš se, děláš všechno správně, strávíš tím 40 minut a… Tradá, po dalších 30 minutách dítě hladově řve a zmizí v něm 60 ml UM jak nic. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7931
24.9.20 18:10
@Bábrdl píše:
Z mých kamarádek jen laktačky tahaly prachy a prodávaly jim naději, jak SE URČITĚ ROZKOJÍ, (takže další návštěva zase za týden…) A kdykoliv už ztrácela tu naději, protože dokrmovat musela furt víc, tak ji laktačka začla citově vydírat - no, jestli to chcete vzdát a nedat dítěti to nejlepší… Takže ji zas pozvala, zas si nechala říct, že má mít kontakt kůže na kůži, být v teple, hodně pít, kojit na požádání a zas za to vyplázla litr.Pro mne jsou některé laktačky něco jako tzv. šmejdi. Ony vědí, že nemají žádnou odpovědnost. Když to nevyjde, tak prostě řeknou, že ženská v houbi duše kojit nechce a šlus.

Ze narazis na blbce se bohuzel stava. A mezi LP dost casto, protoze to muze delat kazdy s dirou do zadku. Proto se tu doporucuje seznam na Mamila.sk, protoze ty maji za sebou celkem propracovany system proskoleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12651
24.9.20 18:22

Ujasni si, jestli kojif fakt chces, nebo ne. Pokud ne, vykasli se na to. Pokud jo, hodne problemu se da prekonat, I kdyz zaruku nemas, hlavne kdyz uz kombinujes s UM od zacatku. Pokud jo, jak uz je uvedeno - zavolej laktacni a snaz se kojit hlavne v noci. Ono to tak na zacatku casto proste je, ze novosi chteji kojit furt a trva to dlouho, I to, ze prsa tecou. Tohle se casem stabilizuje. Ale pokud mas k tomu odpor, pujde to do haje, pac to z tebe dite uciti. Musis si toto rozhodnout sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5108
24.9.20 18:23

@Bábrdl tak může odsavat, jako když má mokré prsa, tak mléko má jen dítě už bude linejsi tahat… Může odstrikavat ( takhle jsem „kojila“ měsic) holka pak měla větší sílu a nakonec už to šlo jen přes prsa.. Věř bylo to frustrující s bylo to náročný, ale daly jsme to… Jenže mne netankovala podprda a tak… Kdybych chtěla přestat, tak poslední místo kde to řeším je emimino :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama