Reklama

Jak se rychle učit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Angreštýnka
Povídálka 43 příspěvků 11.01.17 11:34
Jak se rychle učit?

Dobrý den, jsem na střední, ale už od základky mám stále stejný problém. Neumím se nějak rychle a efektivně naučit. Když třeba píšeme z dejaku, trvá mi třeba 4 hodiny než se naučím 15 stránek velikosti a5 a kamarádky to mají naučené třeba za 2 hodiny… Je fakt že se to asi i učím hodně dopodrobna a tak, ale chtěla bych to učeni nějak zrychlit. :think:
Předem děkuji za odpovědi :palec:

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7170 příspěvků 11.01.17 11:39

@Angreštýnka Zkus se podivat, jestli se v okoli neporadaji kurzy trenovani pameti. Neco takoveho http://www.knihkrnov.cz/…ameti-xguwyh

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 374 inzerátů 11.01.17 11:40

Kdyby byl univerzální recept, tak by všichni měli vyznamenání a vysokou školu!-) kdyždý si musí najít svůj styl co mu vyhovuje a tak se učit.

Liliana08
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 11.01.17 11:47

Žádná univerzální rada bohužel není, taky by se mi hodila :). Když se učím sama, tak mi pomáhá jednou si to přečíst pořádně a pak si vždy přečíst jednu kapitolu a pro sebe si to nějak shrnout, zopakovat. Když jsem se na střední občas učila s kamarádkou, tak jsme si to vždy jednou přečetly a pak se jedna dívala do poznámek a ptala se druhé a doplňovala její odpovědi, pak jsme se prohodily.

Icestar
Závislačka 4166 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 11:49

@Angreštýnka Jestli to nebude i tím, že kamarádky se učí průběžně, ne až „když píšeme“, a dávají pozor při hodině. Mně se nejlépe učilo ve dvojici. Jednak se tím zabrání prokrastinaci (klasika - člověk si chce najít nějaké datum na internetu a jen tak mimochodem jde zkontrolovat maily, facebook…), druhak se mozek musí soustředit jiným způsobem než při pouhém čtení informací. Nech se třeba po každé půl hodině učení přezkoušet od někoho z rodiny. :kytka:

Kelsey
Hvězda diskuse 44209 příspěvků 11.01.17 12:21

Kolegyne ze skoly mi poradila a vic jixh tam je takovych, ze si udělá zkratky svoje slov a tak se uci.
Na me to bohuzel neplati, ja jak de.bil dokola prepisuji ty materialy at uz na pc nebo ručně. Snazim se jak mi poradila si ty vety, fraze co nejvic zjednodusit.
A hlavne ty zasadni veci musim mit barevne, takze moje materialy na uceni jsou barevne jak v cirkuse.
Kazdy proste musi najit svuj zpusob.

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 11.01.17 12:49

@Angreštýnka Dojdi za svý obvoďákem a ten ti poradí… Krátkodobě lze užívat přípravky na povzbuzení mozkové činnosti.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama