Jak se rychle učit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Angreštýnka
Povídálka 43 příspěvků 11.01.17 11:34
Jak se rychle učit?

Dobrý den, jsem na střední, ale už od základky mám stále stejný problém. Neumím se nějak rychle a efektivně naučit. Když třeba píšeme z dejaku, trvá mi třeba 4 hodiny než se naučím 15 stránek velikosti a5 a kamarádky to mají naučené třeba za 2 hodiny… Je fakt že se to asi i učím hodně dopodrobna a tak, ale chtěla bych to učeni nějak zrychlit. :think:
Předem děkuji za odpovědi :palec:

Reakce:

cecetka
Kelišová 7359 příspěvků 11.01.17 11:39

@Angreštýnka Zkus se podivat, jestli se v okoli neporadaji kurzy trenovani pameti. Neco takoveho http://www.knihkrnov.cz/…ameti-xguwyh

smudlinky
Závislačka 2554 příspěvků 347 inzerátů 11.01.17 11:40

Kdyby byl univerzální recept, tak by všichni měli vyznamenání a vysokou školu!-) kdyždý si musí najít svůj styl co mu vyhovuje a tak se učit.

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 11.01.17 11:47

Žádná univerzální rada bohužel není, taky by se mi hodila :). Když se učím sama, tak mi pomáhá jednou si to přečíst pořádně a pak si vždy přečíst jednu kapitolu a pro sebe si to nějak shrnout, zopakovat. Když jsem se na střední občas učila s kamarádkou, tak jsme si to vždy jednou přečetly a pak se jedna dívala do poznámek a ptala se druhé a doplňovala její odpovědi, pak jsme se prohodily.

Icestar
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 11:49

@Angreštýnka Jestli to nebude i tím, že kamarádky se učí průběžně, ne až „když píšeme“, a dávají pozor při hodině. Mně se nejlépe učilo ve dvojici. Jednak se tím zabrání prokrastinaci (klasika - člověk si chce najít nějaké datum na internetu a jen tak mimochodem jde zkontrolovat maily, facebook…), druhak se mozek musí soustředit jiným způsobem než při pouhém čtení informací. Nech se třeba po každé půl hodině učení přezkoušet od někoho z rodiny. :kytka:

Kelsey
Hvězda diskuse 44769 příspěvků 11.01.17 12:21

Kolegyne ze skoly mi poradila a vic jixh tam je takovych, ze si udělá zkratky svoje slov a tak se uci.
Na me to bohuzel neplati, ja jak de.bil dokola prepisuji ty materialy at uz na pc nebo ručně. Snazim se jak mi poradila si ty vety, fraze co nejvic zjednodusit.
A hlavne ty zasadni veci musim mit barevne, takze moje materialy na uceni jsou barevne jak v cirkuse.
Kazdy proste musi najit svuj zpusob.

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 11.01.17 12:49

@Angreštýnka Dojdi za svý obvoďákem a ten ti poradí… Krátkodobě lze užívat přípravky na povzbuzení mozkové činnosti.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >