Jak se školkou

122
24.4.17 12:51

Jak se školkou

Zdravím, mám dotaz, jak by se podle vás měli chovat učitelky ve školce? Měli by hlídat děti u vysoké prolezacky na hřišti aby nespadli? Měli by utrit špinavou pusinku holčičce, vytáhnout kalhoty kdyz mají holá záda, hlídat dodržení pilného režimu? Co musí a nemusí a jak to vidíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.4.17 12:57

@miamama Ano, takhle přesně bych si to představovala. Ale skutečnost je bpjužel ve většině školek jiná. Od září jde můj mladší syn /předškolák/ do školky, a zrovna řešíme do které, obcházíme dny otevřených dveří. Kdyby to bylo tak, jak píšeš, byla bych spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2739
24.4.17 12:58

Nedovedu si představit, jak by učitelka s cca 25 dětmi ve třídě hlídala pitný režim, všimla si veškerých nedostatků dítek( něco naruby, papuče opačně, nevysmrkaní atd.). Pokud chcete, aby dítě hodně hlídali, je pak lepší dát ho do školky s malým počtem dětí- tam by to už bylo reálné.
Myslím, že na vysoké prolézačky děti málokdo pustí- přece jen učitelky jsou za děti zodpovědné a případný úraz by mohl být pro ně velmi nepříjemný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69603
24.4.17 13:06

@miamama Upřímně, z toho co si vypsala bych očekávala akorát to hlídání na vysoké prolézačce, zbytek spíš beru jako nepodstatné (špinavá pusa), problém rodičů ve výběru oblečení (holá záda) a přehnanou starost (to pití, pokud se nejedná o dítě se závažným zdravotním problémem)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39757
24.4.17 13:17

Hlídání pitného režimu bych pochopila u dítěte s nějakým zdravotním problémem. Případně v horkém počasí, že všem dětem na zahradě řeknou, že se mají jít napít.

Hlídání na prolézačkách nedělám ani já. A tedyřekla bych, že na procházce ani učitelky nenechají lézt děti na nějaké vysoké prolézačky.

Čekala bych, že když uvidí, že Pepíčkovi lezou záda a je chladno, tak že mu řeknou, ať si zastrčí tričko.

Pusinku by si dítě mělo utřít samo. Od učitelky bych čekala upozornění, že má špinavou pusu. Jak s tím dítě naloží už je na něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 13:20
@miamama píše:
Zdravím, mám dotaz, jak by se podle vás měli chovat učitelky ve školce? Měli by hlídat děti u vysoké prolezacky na hřišti aby nespadli? Měli by utrit špinavou pusinku holčičce, vytáhnout kalhoty kdyz mají holá záda, hlídat dodržení pilného režimu? Co musí a nemusí a jak to vidíte vy?

Určitě by měly hlídat děti u prolejzačky, na špinavou pusu, holá záda upozornit, případně 3létému pomoct, dát napít když má dítě žízeň. Řekla bych, že toto většina učitelek dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2593
24.4.17 13:25
@snažilka2 píše:
@miamama Ano, takhle přesně bych si to představovala. Ale skutečnost je bpjužel ve většině školek jiná. Od září jde můj mladší syn /předškolák/ do školky, a zrovna řešíme do které, obcházíme dny otevřených dveří. Kdyby to bylo tak, jak píšeš, byla bych spokojená.

Máš předškoláka a řešíš, jestli ho učitelka bude jistit na prolézačkách? Ne, nebude. Pokud to neumí, ať na prolézačky nechodí. Snad si 5 leté dítě dokáže říct, jestli chce napít. Jinak pijí všichni svorně, při svačinách, před venkem, když se vrátí. Ale nikdo nebude hlídat, jestli se zrovna jedno dítě napilo hodně nebo málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
24.4.17 13:41

U nás hlídají pití a vhodnost oblečení - třeba teď nám psali vzkaz, ať už dáváme tenčí čepičky, že děti jsou zpocené. Neřeší oblečení naruby apod., s koukajícími zády nevím, ale asi jak si všimnou. Snaží se, ať jí hodně ovoce dopoledne, takže učitelka sebou tahá ven pytlík s nakrájeným ovocem a pořád rozdává. Myslím, že na třídu 25 dětí se snaží dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48231
24.4.17 13:43

@miamama pokud máš předškoláka tak můžeš být v klidu ne? ten bude samostatný a zvládne vše sám :palec: Těžko budou hlídat aby a jak děti pijí, jasně že řeknou at se napijí ale těžko budou dohlížet na všechny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
24.4.17 13:51

Tak měla by se o výše uvedené snažit, ale určitě nemůže při víc jak 20 dětech uhlídat všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1715
24.4.17 14:04

Tak u nás hlídají učitelky pití (řeknou, ať se napijí). Jinak z ostatních věcí nedělám nic ani já u svých dětí (4 a 2 roky), max je upozorním na špinavou pusu, vyhrnuté tričko a oni už vědí, co s tím. Na prolézačky také lezou sami, případně si řeknou, když se necítí úplně jistě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
24.4.17 14:14
@miamama píše:
Zdravím, mám dotaz, jak by se podle vás měli chovat učitelky ve školce? Měli by hlídat děti u vysoké prolezacky na hřišti aby nespadli? Měli by utrit špinavou pusinku holčičce, vytáhnout kalhoty kdyz mají holá záda, hlídat dodržení pilného režimu? Co musí a nemusí a jak to vidíte vy?

Já to vidím tak, že předškolák by měl ještě těm malým tříleťáčkům pomáhat. :roll: :roll: :roll:

• Citovat
  • Upravit
24.4.17 14:16

Já jsem se školkou taky trochu zápisla a uzavřela jsem si, že od nich očekávám, že se mi o dítě postarají nejen ohledně „předškolního vzdělávání“ v rozumné míře (což naše školka plně splňuje), ale očekávám, že se mu tam nic nestane. Svěřuju ho na několik hodin denně do jejich péče, takže mě pěkně nakrklo, když jsem se před Vánocemi dozvěděla, že byli venku a mladej neměl punčocháče a ani nákrčník. Obojí si nerad oblíká, takže když ho do toho nikdo nedotlačil, tak si to prostě neoblíknul. Dopátrala jsem se toho díky jeho následným horečkám. A to už u mě bylo přes čáru. Chápu, že mají hodně dětí, ale pokud je nezvládnou uhlídat, jak jsou děti oblečené, nebo zda jim nelezou na vysoké prolejzačky atd. tak s nimi prostě nemají chodit ven. Ale nadruhou stranu hlídání pitného režimu je už nadstandard. Jídlo a pití jim dávají, to že děti nejedí a nepijí už oni neovlivní. Po obědě chodí spát, to že moje dítě nespí není jejich vina. Ale trvám na zachování bezpečí a zdraví svého dítěte, které profesionálům předávám. Bez ohledu na věk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56952
24.4.17 14:16
@miamama píše:

nepozaduji nic u toho. hlavni je pro me hezky pristup k diteti. Moje deti jsou vesene k tomu, ze si o piti rimaji, kdyz jim je zima, tak to reknou, hlidat se na prolejzackach musi sami, na spinavou pusu nejak zvlast nehraju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56952
24.4.17 14:21
@S.Berankinová píše:
Já jsem se školkou taky trochu zápisla a uzavřela jsem si, že od nich očekávám, že se mi o dítě postarají nejen ohledně „předškolního vzdělávání“ v rozumné míře (což naše školka plně splňuje), ale očekávám, že se mu tam nic nestane. Svěřuju ho na několik hodin denně do jejich péče, takže mě pěkně nakrklo, když jsem se před Vánocemi dozvěděla, že byli venku a mladej neměl punčocháče a ani nákrčník. Obojí si nerad oblíká, takže když ho do toho nikdo nedotlačil, tak si to prostě neoblíknul. Dopátrala jsem se toho díky jeho následným horečkám. A to už u mě bylo přes čáru. Chápu, že mají hodně dětí, ale pokud je nezvládnou uhlídat, jak jsou děti oblečené, nebo zda jim nelezou na vysoké prolejzačky atd. tak s nimi prostě nemají chodit ven. Ale nadruhou stranu hlídání pitného režimu je už nadstandard. Jídlo a pití jim dávají, to že děti nejedí a nepijí už oni neovlivní. Po obědě chodí spát, to že moje dítě nespí není jejich vina. Ale trvám na zachování bezpečí a zdraví svého dítěte, které profesionálům předávám. Bez ohledu na věk.

a kolik je diteti?
to neni bez ohledu na vek. kdyz si predskolak neoblece puncochace a tobe to vadi, tak ho to musis naucit, vysvetlit, motivovat. ne ze mu nekdo bude stat za prd.eli jak policajt. naopak u dvou nebo triletaka jeste chapu, ze. potrbuke dohled

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama