Jak se snažit s příkrmy

4.11.19 08:47

Jak se snažit s příkrmy

Ahoj maminky, včera jsem zkoušela dávat kašičku na noc a malá mi to plivala. Chci se zeptat jak často to mám zkoušet. Zda každý večer nebo třeba až za týden? To samé zeleninové příkrmy zda zkoušet každý den. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1653
4.11.19 08:51

Pokud jsou to vyloženě neúspěchy, nezkoušela bych každý den. Taky jsem dávala větší pauzy. :palec: a kaše na noc jsem zkusila asi 3× a malou z nich v noci akorát bolelo bříško.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2232
4.11.19 08:56

Kolik má miminko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
4.11.19 08:58

Jak máš staré dítě? Zeleninu k obědu už dáváš? Tu bych dávala dřív než kaše na noc, které mimčo jenom ucpou a ještě ho naučí na sladkou chuť a nebude chtít zeleninu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11648
4.11.19 09:02

Ahoj, začni jen s tím, že olizne lžičku zeleniny k obědu. Kaši bych nedávala vůbec. Nejdřív zeleninu a postupně maso zeleninu, ovoce na svačinu a kaši ale spíš na snídani nebo dopoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
575
4.11.19 09:06

Ja davam obcas kase na snidani a nebo v 17h, kdy ma pak ve 20h mliko a jde spat.. ale ze zacatku mi kase taky nechtel.. :) a to jsem mu dávala z flasky s, mlikem.. ani to ne. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10951
4.11.19 09:32

Pokud s prikrmy teprve zacinas, zacni s jednodruhovou zeleninou na obed.
Kaše za prve neni vhodna jako prvni prikrm a za druhe ne na noc, spis do dopolednich hodin, je tezka a ma plno sacharidu.
Pokud miminko plive, nemusi byt zrale jeste, nemusi chutnat..dulezite je nenutit.
Mrkni se na kojeni.net/prikrmy, tam najdes jak zacit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
575
4.11.19 10:34

Záleží kolik miminku je.. zda prospívá, v pořádku přibírá a je mu třeba 4-5 měsíců, tak bych dávala jen mlíčko.. jsou tací, co nejsou ještě plně připravený.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 10:45

@Verunka Šr Dceři je rok a do dneška mi nejí kaši, ať udělám jakoukoliv tak jí plive. Nevím kolik je prckovi ale jestli začínáte s příkrmama tak jí dej ze začátku zeleninu. Já ji dceři vařila ve vývaru a pak tu zeleninu baštila, ze skleničky jí taky nechtěla. Teď mi sní vše kromě tý kaše :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
4.11.19 10:54

Je lepsi zacit obedem, vzdy po tri dny davat jeden druh zeleniny (dyne, kvetak, cuketa, brambora, mrkev, batat, brokolice,…). A nevzdavej to, pokud to nepujde hned a sni ti treba jen par lzicek. Moje dite se rozjedlo az cca po mesici, kdy uz sni 120g zeleniny, predtim snedlo treba 15-20 gramu, at uz jsem mu davala cokoliv…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 17:42

@Veru1987 má 4 měsíce :) kaši odmítla ale k obědu si dnes dala poprvé mrkev a krásně ji snědla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 18:19

Teď jsem si uvědomila že jsem to zapoměla napsat :D byli ji 4 měsíce a kaši jsem chtěla zkusit na noc protože začala špatně spát. Dnes jsem zkusila k obědu mrkev a po té se mohla utlouct :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2232
4.11.19 18:45
@Verunka Šr píše:
@Veru1987 má 4 měsíce :) kaši odmítla ale k obědu si dnes dala poprvé mrkev a krásně ji snědla :)

Jej ve 4m je na kaši strašně brzo. Uplně zbytečné. Já začínala něco málo po 4m s příkrmy. Dávala jsem asi měsíc zeleninu. Nejdříve jednodruhovou (dýně, cuketa, mrkev, brambor, brokolice…) postupně různě míchala, po měsíci až jsem přidala maso. Za další měsíc jsem odbourala další mlíko a dala odpolední svačinu nebo dopolední přesnidávku (jeden den ráno Um, odpol ovoce, druhý den naopak). Kolem toho 6-7m jsme začali dávat i lepek, zavedla jsem ho kuskusem, už jsme různě začli pomalu zkoušet i rýži. Tak nějak postupně. Ale cca v 6-7m měla zavedené 3× denně UM, oběd (3× týdně masový, 4× týdně zeleninový bez masa), a tak jsme jeli až do nějakého 8-9m potom jsem začala dávat snídaně a to ty kaše (ovesná, jáhlová, rýžova…dělala jsem domácí, občas kupované neslazené) nebo bílý jogurt, nebo přesnidávka, banán. A tak jsme cca jeli až do 10m a pak jsem přidala na večeri polévky zeleninové. Dělala jsem různé jednodruhové, vícedruhové. Mixované, mačkané, zahuštěné jen zeleninou, nebo třeba červenou čočkou. Na roce jsme byli tak že ona se budila ve 4 ráno na UM asi 150, pak snídaně, svačina přesnidávka, jogurt…, oběd, po obědě tak za hodku většinou dala ještě UM třeba 90-120, pak malá svačinka jen něco do ruky (jablíčko, okurka, křupka), kolem 17-18hod polévka, a před spaním UM cca 180. Ja najížděla na vše pomalu postupně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 19:20

@Veru1987 děkuji moc zní to moc dobře :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama