Nejkvalitnější dětské příkrmy

30.10.19 10:23

Nejkvalitnější dětské příkrmy

Ahoj holky, už pomalu přemýšlím nad tím, jakou značku příkrmů pořídit, máte zkušenosti jaká je nejkvalitnější? Vyplatí se dojet do Německa pro tu jejich značku Bebivita? Nebo najdu v ČR lepší? Díky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

841
30.10.19 10:26

Nevim, jestli to nebude brano jako nevyzadana rada, ale za me jsou proste nejlepsi prikrmy ty, ktere jsou delany doma. Kupovany bych diteti dala jen v nouzi, protoze jim dostatecne neverim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 10:27

@Ernais s tím počítám, ale chci mít doma aspoň pár kousků kdyby něco, na výlety atd :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17059
30.10.19 10:30

@AgataKorou1 pokud to chce na kdyby neco, tak nikam nejezdi a kup, co sezenes. Nase deti ani jedno to nejedly vubec. Kdyz jsem to zkousela „kdyby neco“ na horach, tak smolik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 10:30

No nevím jak v Německu ale Bebivita prodávaná v ČR mi smrdí a obsahuje poměrně dost soli. CO se chuti a konzistence týče tak u mě vede klasicky Hami. Vyzkoušela jsem jich v ČR opravdu hodně druhů a tyhle fakt nesmrdí krom pár určitých skleniček jako třeba ryba atd. Normálně jsou poměrně drahé ale někdy jsou akce tak se dá nakoupit do zásoby. Je dobrý nějaký doma mít ne vždy je člověk schopný uvařit nebo to zrovna dítěti nechutná nebo se někam jede.

Jinak samozřejmě je lepší vařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2225
30.10.19 10:31

Já kupovala hami, hipp, dm baby love. A vařila jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21572
30.10.19 10:33

Bebivita je i u nás, ale nějak mě to neohromilo. Kupuju podle toho jak se mi líbí konkrétní složení, takže různé značky. Nejčastěji Babylove, Babydream, Hami, Hamanek. Bývají i za dobrou cenu. Syn má 9 měsíců, střídám kupované a domácí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2225
30.10.19 10:35
@andelka83 píše:
Bebivita je i u nás, ale nějak mě to neohromilo. Kupuju podle toho jak se mi líbí konkrétní složení, takže různé značky. Nejčastěji Babylove, Babydream, Hami, Hamanek. Bývají i za dobrou cenu. Syn má 9 měsíců, střídám kupované a domácí.

až na ten hamánek, to mi přišlo takové nějako bleee

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 10:35

@AgataKorou1 jestli plánuješ vařit, tak zásoby moc nedělej. Protože se ti taky může stát, to co (nejen) mě - že ti na kupované dítě hodí bobek. No ani jsem se dětem nedivila, že to nechtěli, když jsem tu kupovanou skleničku ochutnala :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
30.10.19 10:36

@AgataKorou1 jasny, rozumim. Ono malo ktera matka se s tim chce patlat a tak diteti cpe tyhle radoby zdravy sklenicky z obchodu, je fajn ze to neni tvuj pripad. Jinak ja myslim, ze je fajn nakoupit maly kelimky a predchystat si par porci do mrazaku, pro pripady, kdy neni cas neco tvorit. Pripadne si par sklenicek prikrmu sama zavarit. Vis presne co a v jake kvalite v tom je, tolik prace to neda a je to rychle k dispozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13129
30.10.19 10:41
@Ernais píše:
Nevim, jestli to nebude brano jako nevyzadana rada, ale za me jsou proste nejlepsi prikrmy ty, ktere jsou delany doma. Kupovany bych diteti dala jen v nouzi, protoze jim dostatecne neverim.

Cetla jsem jednou nejake pojednani s jednou vyzivovou poradkyni. V tom interview se ji ptali prave na tohle tema. Cekala jsem, ze zatrati sklenicky a doporuci jenom domaci prikrmy. Prekvapila me prave nazorem, ze opak je pravdou.

Detska vyziva podleha velmi prisnym normam, obzvlaste pak ta bio. Suroviny, ktere se zpracovavaji do tech prikrmu jsou prisne kontrolovane, nesmi obsahovat zadne pesticidy a podobne svinstvo. To bohuzel u kupovane zeleniny ze supermarketu nemas.

Ptali se ji, jak to vypada se zeleninou ze zahradky. Na to odvetila, ze tam je to samozrejme vyrazne lepsi, nicmene ani tam nemas zaruku, ze zelenina neni nicim zatizena. Osobne si myslim, ze tohle je uz prehnane. Pokud clovek zahradu vlastni 15-20let a nikdy na ni nepouzival chemii, tak to nemuze byt chemicky zatizene. Ale dobre no.

Ja jsem v tom smeru docela svihla, na kvalitni bio strave si davam zalezet. Ze zacatku jsme dceri kupovala sklenicky v DM. Nejdrive od Hippu, pak jsem presla na bybylove bio, ktery mela dcera radsi (chutove lepsi) a taky jsou levnejsi. Kdyz byla o neco starsi, tak jsem zacala delat vlastni prikrmy, prisne jenom z bio zeleniny/masa nebo z vlastni zahradky. Delam to tak doted, dcera ji tak ze 80% jenom bio. Vek 3 roky. Cekam druhatko a nehodlam na tom nic menit. Ze zacatku sklenicky, pozdeji prejde na rezim, jaky mela dcera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
30.10.19 10:41

Ono nejde ani tak o značku, jako o složení. Dřív než bych vyrazila pro něco za hranice, obešla bych lékárny a drogerie a přečetla si složení.

Já jsem kupovala Hipp, protože mělo dobré složení a chuťově se mi osvědčilo. Něco bylo dobré i od Bebevity a ostatních značek, ale chce to přečíst složení, protože třeba od jedné značky ovocná řada není doslazovaná, ale třeba v masových skleničkách může být dodaná sůl. Takže se ani nevyplatí držet se jedné značky, jen proto, že chci všechno od jedné značky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26212
30.10.19 10:44

Já kupovala Babybio. Líbilo se mi složení, často poměrně neobvyklé složky. Používala jsem na cesty a na zpestření jídelníčku. Plus pak HiPP jsem dávala nejedlikovi. Má ho rád i dneska a to mu je 5 :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
30.10.19 10:48

@warita mas pravdu, v pripade domaciho prikrmu z kupovanych surovin je to asi skoro fuk a nejaka bio sklenicka mozna ve vysledku vyjde zdraveji. My bydlime na vesnici, tak mam moznost tech domacich brambor a jine zeleniny, na kterou nikdy nebyla pouzita zadna chemie a masa ze zvirat, ktere znaji slunce a pastvu. A tomu proste zadna sklenicka podle me konkurovat nemuze. Chápu ale, ze ne kazdy ma takove moznosti a je to skoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13129
30.10.19 10:53
@Ernais píše:
@warita mas pravdu, v pripade domaciho prikrmu z kupovanych surovin je to asi skoro fuk a nejaka bio sklenicka mozna ve vysledku vyjde zdraveji. My bydlime na vesnici, tak mam moznost tech domacich brambor a jine zeleniny, na kterou nikdy nebyla pouzita zadna chemie a masa ze zvirat, ktere znaji slunce a pastvu. A tomu proste zadna sklenicka podle me konkurovat nemuze. Chápu ale, ze ne kazdy ma takove moznosti a je to skoda.

takove moznosti bych taky rada. Ziju v Praze.

V lete dostavam zeleninu od matky plus domaci vajicka. Maso matka nema, zvirata nevede. Neco malo si vypestuju i na balkone (papriky, rajcata, celer, bylinky, mrkev, cibule) ale na balkone to je samozrejme omezene. A tak to kombinuju jak to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama