Jak se uklidnit u meditace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 21:45
Jak se uklidnit u meditace?

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jak jste se naučily uklidnit u meditace, poslední dobou se snažím meditovat, hlavu bez myšlenek mám 2-3 minuty maximálně, pak se mi automaticky myšlenky zase vrátí. Děkuju za odpovědi.

Reakce:
adresa
Závislačka 4848 příspěvků 25.03.19 22:06

S pomocí meditacni hudby. Rovnou do uší, do sluchátek. A úplně nejlepší pro mne jsou vedené meditace, taky do sluchátek. Bohužel nic z toho nemůžu praktikovat v posteli před spaním, jak jsem chtěla, protože ihned usínám :)

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 25.03.19 22:08

Nevím, jestli je to meditace, ale když jsem byla malá a nemohla jsem večer usnout, tak jsem používala na zbavení se myšlenek takovou metodu, že jsem se soustředila na tempo svého dechu a současně na tempo srdečního tepu (nahmatala jsem si ho na zápěstí). A tyhle dvě věci najednou už stačily na to, abych na nic dalšího neměla kapacitu myslet a pomáhalo mi to rychle usnout.

Ale nevím, jestli to souvisí s tvým dotazem, o meditaci jsem se nikdy nezajímala. :nevim:

Jindriska88
Kecalka 275 příspěvků 25.03.19 22:14

Co vím, tak by to mělo fungovat tak, že pokud se ti vyrojí v mysli myšlenky, tak je máš nechat prostě projít hlavou, nevěnovat jim pozornost a ony zase odejdou. Boj proti myšlenkám spíš vede k opačnému efektu.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 25.03.19 22:19

Docela hezky je ta meditace popsala v knizce Jist, meditovat, milovat. Jako pomucka se ke zklidneni a soustredeni pouzivaji koralky mala a mantry.

Ondule
Kecalka 258 příspěvků 25.03.19 22:33

@adresa S tím usínáním to mám stejně.. :) takže meditovat určitě ne v posteli,na gauči…vedené meditace mám také radeji a pro zakladatelku: je to dle mého o tréninku,čím častěji budete meditovat,tím lépe zvládnete odehnat myšlenky..

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 25.03.19 22:46

Dvě minuty pro začátek jsou dobré. To co potřebuješ je především trpělivost a pravidelnost a nepožadovat od sebe výkon.

Pomáhá třeba klasické soustředění se na dech https://www.youtube.com/watch?…

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 25.03.19 23:05
@Anonymní píše:
Ahojky, chtěla bych se zeptat, jak jste se naučily uklidnit u meditace, poslední dobou se snažím meditovat, hlavu bez myšlenek mám 2-3 minuty maximálně, pak se mi automaticky myšlenky zase vrátí. Děkuju za odpovědi.

Jaký je cíl Tvého snažení?

Váš příspěvek
Reklama