Jak se zbavit kuny?

207
29.4.10 14:59

Jak se zbavit kuny??? Pomoc!

Neporadíte mi někdo, jak se úspěšně zbavit kuny? Máme ji na chatě už několik let a nemůžeme se jí zbavit - zkoušeli jsme všechno možný - od takových těch pískátek přes různý babský rady. Máme jí mezi střechou a sádrokartonem, kterým je obložená ložnice v podkroví. Kuna tam močí a kálí (nebo jak to napsat slušně:-)) a přííííšerně od toho celý hořejšek chaty smrdí. Mamka říkala, že někde v TV viděla, že se jich dá zbavit jakousi pěnou - prý něco jako se s ní třeba utěsnňují spáry, když vyměňujete okna - která je napuštěná jakýmsi smradem, který simuluje smrad divoké zvěře a tak to kunu a jinou podobnou havěť odežene. Prý se to používá např. i při stavbě silnic, než se postaví zátarasy proti zvěři. Nevíte o tom někdo? (Jen reprodukuju slova mamky, která si to sama už pořádně taky nepamatuje. A já jsem ten pořad neviděla). Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Smazaný anonym
29.4.10 15:11

Ahoj,
k nam obcas chodi na navstevu taky kuna. :cert: Splha, mrcha, po hromosvodu a vleze pod strechu. Nam zabrala „prirodni“ metoda- na hromosvod vesime smradlavou papirovou plinu (nejlepe s megabobkem)- opravdu to pomohlo, chce to jen obmenovat, aby to furt citila.
Nekde jsem cetla, ze se tam proste musi „vykadit“ vetsi zivocich nez kuna, ze se toho boji. Jak je videt, je to pravda :palec: Drzim palce a dej vedet :wink:

• Citovat
  • Upravit
11764
29.4.10 15:13

My jsme mívali kunu normálně v baráku, taky chodila na půdu a absolutně nevíme, kudy se tam dostávala. U našich na baráku zabíralo pustit na půdu psa, on to tam vyštěkal, pak to tam po něm asi bylo cítit, takhle to teda chtělo zopakovat asi třikrát a byl klid. U nás doma jsme jednou zkoušeli půdu vystříkat trochou sava, zabralo to na chvíli - než to přestalo smrdět :twisted: Pak jsme si sehnali od kamarádky chomáč kočičích chlupů, v punčoše jsme ho dali na půdu a od té doby je klid. Těch babskejch rad existuje určo mnohem víc, já mám teda vyzkoušený jen tohle :wink: Držím palce, ať se jich zbavíte :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12143
29.4.10 15:42

Ahoj, tady v tom odkazu jsem našla docela hodně rad, jak se jí zbavit:
http://www.poradte.cz/…at-kunu.html

Ale jsou tam i dost drastické metody… :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
555
29.4.10 16:01

Psí chlupy. Prý to zabírá. Osobní zkušenost mi ale chybí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12739
29.4.10 16:53

Nám zabrala citronová vonka do auta jim to strašně smrdí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
29.4.10 17:01

Měl jsem kunu asi rok a půl v podkroví chajdy, dokonce mně tam vyvedla mladé… 8-o Pomohlo jediné: všechny otvory kolem eternitu překrýt děrovaným plechem a tam, kde hrozilo, že by si plech mohla odtrhnout od hřebíků a odehnout (např. ve spoji zeď-eternit) jsem díry v plechu vyplnil montážní pěnou, která se přilepila ke konstrukci a plech „obtekla“. Takže neměla kudy lézt do pelechu a odtáhla. Ale to podkroví po její moči smrdí dodnes… :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
agy
15457
29.4.10 17:29

Ahoj,kuna nesnese pach jiného zvířete,protože se bojí a radši,než bojovat,se přestěhuje.U nás zabral lidský pach - v létě šli chlapy makat na stavbu v botech a tričkách,které jsme po práci (řádně propocené,načuchlé) nastrkali na půdu,kam kuna chodila,od té doby se neukázala :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35136
29.4.10 19:22

tento problem jsem neresila, ale cetla jsem diskusi o tom na zahrada.cz - zaujala me metoda rozlozit kolem lidske vlasy a potom nastrazit vejce napustene fridexem (brutalni)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5165
29.4.10 19:39

My ji mame na chalupe,a bohuzel zatim neuspesne s ni bojujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6337
29.4.10 19:42

AHoj,

od nás se kuna odstěhovala před dvěma dny!
Nepřeju nikomu takového souseda, bydlela nad garáží v hluchém prostoru. Neměli jsme hotové podbití a tak se tam lehce dostala a přes zimu zabydlela…Pak jsme honem po zjištění, že tam je, začali napravovat nedodělky. A stejně se vždy někodu dovnitř dostala… Nepomohly vlasy, exkrementy, žádné babské rady.

Až muž zatěsnil všechny možné průlezy a celé podbití dokola přetloukl ještě železnou pásovinou, tak zmizela, prostě se zpět už nedostane.

Fakt je, že kuny nesnáší člověčinu, ale na všechny vychytávky si za pár dní zvyknou… včetně elektrických rušiček…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12739
29.4.10 19:47

Tak nám zabraly ty citronove vonky na stopro a kuna se odstěhovala k sousedům :mrgreen: PRvní se nám smáli, že máme všude rozvěsené voňky do auta a pak je měli taky všude. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9797
29.4.10 20:04

ZDRAVÍM, spolehlivý a vyzkoušený recept, jak vyhnat kunu, jsou rozložené lidské vlasy v místě, kam chodí..u našich bývá jednou za čas na půdě, hned jak tam dáme vlasy, do pár dnů je pryč :palec: Takže když se necháte ostříhat, vlásky schovávat:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17443
29.4.10 20:06

Babičce zabraly vlasy, mamka zajela ke známé kadeřnici a vzala si od ní tašku vlasů, rozdělila do hadrových pytlíků a rozvěsila po plotě - babi měla problém s tím, že jí lezla do kurníku a okamžitě přestala. Myslím, že to pak po nějaké době pro jistotu obměnily za čerstvější vlasy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
29.4.10 20:17

Zkusím se poptat našich na ty vlasy, jestli to nezkoušeli. To vás holky doporučuje hodně. Ty napuštěný vejce něčím (nevím čím) - nepomáhají. Jo, je to brutální… Ale sousedům nepomohlo. Ale - kdo jste měli kunu v domě - zvlášť doslova nad postelí, pochopíte, že člověk vyzkouší všechno - jednak ten randál a jednak ten smrad… hořejšek máme cca 5 let přestavěný, takže tý škody…:-(( No však kdo máte zkušenost, víte, o čem mluvím… Za každé další typy předem děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama