Jak si hrajete s vašimi 15měsíčními děvčátky?

223
28.2.17 14:51

Jak si hrajete s vašimi 15m děvčátky?

Zdravím Vás milé maminky a prosím, podělme se o podněty, jak trávit hru s našimi malými slečnami.
Já mám doma 15 měsíční. Momentálně je top vaření se mnou v kuchyni. V podstatě tak trávíme část dopoledne, kdy připravuju oběd. pracuju u linky, vedle sebe židli, na ní stojí malá, většinou u dřezu, kde jí dám plastové misky, naběračky apod. a každá si jedem to svoje.
Když je navařeno, jde se ven do lesa. Teď už bez kočáru. Mašíruje sama, když koriguju její trasu, přicházejí první konflikty :roll:, berem většinou malou taštičku, tu tahá a sbírá větvičky, kamení apod. říkám tomu geologický průzkum. Odpoledne na hřiště.
Jinak doma prohlížení knížek (3 oblíbené dokola)
Začíná s miminkama, panenkama, krmení apod.
Máme nějaké Dětské Orfovy nástroje, takže muzicírujem.
Nebaví ji vkládačky, ale někdy ji zblbnu a jde do toho. Ale zřídka kdy.
Strašně ráda kramaří. Chodí po bytě a shání, kde by co vykramářila a pak to tahá sem a zpátky, dokud nenarazí na něco jiného, pak proběhne výměna a tak dokola.
Ráda si na sebe bere mé boty, šátky, šály, kabelky…
Začínáme čmárat voskovkama na velký papír, došlo už i na prstové barvičky. Také jsme si v lednu udělaly domácí pískoviště (7 Hrnků hrubé mouky, 1 hrnek škrobu, 1 hrnek oleje)

atd, atd…

těším se na vaše hříčky, ráda se nechám inspirovat :mavam:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1144
28.2.17 15:02

U nás kolem roku bylo pořád dokola: opičí dráha, stan, klouzačka, bazének s míčky, odrážedlo, hopsací zebra Fischer Price, vkládačky s úchyty, stavění kelímků na sebe, kuličkodráha, vození panenky v golfkách, skákání na manželské posteli, tahání autíčka na provázku za sebou, puzzle s dvojicemi (výrobce Djeco), knížky s odkrýváním a popotahováním (nakladatelství Svojtka - Jak se žije v…).

Od roka jsme už začali pravidelně chodit na cvičení rodičů s dětmi, postupně se nám to rozšířilo na jeden kroužek denně.

Kolem dvou let začala kuchyňka, tříkolka, stolní hry, Duplo, knížky se samolepkami, písničky s předváděním a hudebními nástroji, malování a razítkování…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
28.2.17 15:32

Svou holčičku nemám, ale občas hlídám a nejvíce nás baví společné pečení a vaření. Taky s ní občas cvičím. Strašně ji to baví :) Např. dělám kliky s ní na zádech, zvedám nohy a ona je podlézá, skáču, ona skáče se mnou a tak :) Taky spolu tancujeme, čtu jí knížky, malujeme,…:)

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
28.2.17 15:58

@Misheli Na vánoce jsem koupila starší k ostatním dárečkům i diskotékovou žárovku, takže, když máme náladu, tak večer si vyměníme žárovku v obývacím pokoji (tatínek není např. doma :lol: ) a když je, tak si dáme žárovku do pokoje od starší, pustíme si hudbu, která se každé z nás líbí na střídačku a tancujeme, kdo chce cvičí, skáče, zpívá :)
Jinak klasika :), nedávno malá objevila v obchodě bublifuk, který si sem tam jde se mnou koupit. U pokladny jí dám korunku, zaplatí si ho a venku cestou domů fouká bublinky ( malá má 26 měsíců).
Více se toho potom bude dát dělat v létě, už se moc těšíííííím :hug:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama