Reklama

Dítě říká slovo, co nechci aby říkal - jak na něj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 17:19
dite mluvi slovo co nechci aby říkal jak na nej

Poradíte mi jak na 2,5 leteho chlapečka. Vzdy když zlobil tak mu říkali, ze je skaredy chlapeček a ze to není nic hezkého. A Mladějov to tedkom rika na všechny. Ze jsou skaredi…
Bydlíme ještě s babičkou a vzdy když jde babička kolem tak ji řekne že je skareda. Čim víc mu povídám, ze se to neříká tak to rika víc a víc. Poradíme mi jak na nej… Řeším vse skryte chodi tady pár lidi z rodiny:-Dobrý Tak se tímto omlouvám…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 20.02.17 17:25

Ignorovat, neupozorňovat na ‚chybu‘.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 17:28

Chlapeček je chytrej, pouzil na vas vasi vkastni velmi nedomyskenou zbran. Jak se vam libi, ze vas nalepkuje a hodnoti? ;) Změňte doma slovník, a dítě bych se snažila naucit pojmenovavat jeho pocity pravym jmenem. Napr. Nelibi se mi, ze se nemuzu divat na pohadku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 17:30
@Svistice píše:
Chlapeček je chytrej, pouzil na vas vasi vkastni velmi nedomyskenou zbran. Jak se vam libi, ze vas nalepkuje a hodnoti? ;) Změňte doma slovník, a dítě bych se snažila naucit pojmenovavat jeho pocity pravym jmenem. Napr. Nelibi se mi, ze se nemuzu divat na pohadku.

Presne jak pisete…a to máme slovník slušný doma se mluvi slušné až na tohle to. Zase poučení. Deti jsou chytre :(.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 17:34
@Anonymní píše:
Presne jak pisete…a to máme slovník slušný doma se mluvi slušné až na tohle to. Zase poučení. Deti jsou chytre :(.

Ale on mluvi slusne. Co je neslusneho na slove „skaredy“? Vy ho tak oznacovat muzete a on vas ne? Detska logika je neuprosne jednoducha.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 17:50
@Svistice píše:
Ale on mluvi slusne. Co je neslusneho na slove „skaredy“? Vy ho tak oznacovat muzete a on vas ne? Detska logika je neuprosne jednoducha.

Taky pravda -ale pak babička ze se s nim nebude bavit. A me je to lito. Vím není to s proste nic. Ale tak vysvětlují mu co to slovo znamena. Uvidíme…e

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 20.02.17 17:52
@Anonymní píše:
Taky pravda -ale pak babička ze se s nim nebude bavit. A me je to lito. Vím není to s proste nic. Ale tak vysvětlují mu co to slovo znamena. Uvidíme…e

Tak snad babičce nejsou necelý 3, aby se urážela za něco takovýho ne? :roll:

Martanka92
Kecalka 267 příspěvků 20.02.17 18:08

U nás jedna babička volala na dcerkuHej, když ji nevnímala. A dcera to brzo začla i používat na mě, krldyž jsem se třeba s někým bavila a jí se nevěnovala. Dost mě to štvalo, tak jsem ji pořád opakovala,.že se to neříká. Ale bylo to k ničemu. Pak mi mamka poradila ji ignorovat a na hej vubec nereagovat. Tak během týdne to přestala používat

jita22
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 3 inzeráty 20.02.17 18:09
@Anonymní píše:

A byla to zrovna ona, kdo mu rikal ze je skaredy, ne?

Petulka1234
Závislačka 3380 příspěvků 20.02.17 18:09
@Anonymní píše:
Poradíte mi jak na 2,5 leteho chlapečka. Vzdy když zlobil tak mu říkali, ze je skaredy chlapeček a ze to není nic hezkého. A Mladějov to tedkom rika na všechny. Ze jsou skaredi…
Bydlíme ještě s babičkou a vzdy když jde babička kolem tak ji řekne že je skareda. Čim víc mu povídám, ze se to neříká tak to rika víc a víc. Poradíme mi jak na nej… Řeším vse skryte chodi tady pár lidi z rodiny:-Dobrý Tak se tímto omlouvám…

Když už ho ti další takhle očarovali tímto oslovením, tak mu zkuste vysvětlit, proč se to tak neříká, např: miláčku, já vím, že ti řekli, když jsi něco udělal, co nepasovalo tomu druhému do jeho světa, že jsi škaredý, ale já tě mohu ujistit, že to vůbec není pravda, protože jsi moc milý chlapec a já tě mám moc ráda a ten, kdo ti tak předtím říkal, vůbec neměl pravdu, sám potřebuje, aby mu někdo pomohl. A babička tě má moc ráda a tohle slovo se jí nelíbí. Babička je moc milá.
Třeba to zabere, já bych to zkusila broučkovi vysvětlit, je mi ho líto, tak malý kluk a už ho tak soudit. Zkusit si dát pozor na používání slov. Opravdu mají moc silnou moc.

Malaga
Generální žvanilka 24378 příspěvků 20.02.17 18:13
@Anonymní píše:

No tak aspoň syn uvidí, jaké to má důsledky…vysvětli mu proč se s ním ta babička nebaví…i když nevím, jestli to pobere…

hofka
Extra třída :D 14971 příspěvků 20.02.17 18:27

To buďte rádi, že nemáte sprostého dědečka jako my. Za výraz škaredý bych byla velmi vděčná:-)

eumedon
Extra třída :D 13255 příspěvků 20.02.17 19:13
@Svistice píše:
:palec:
A nechápu, jak někdo může svému děcku říkat, že je škaredé. Škaredá může být nějaká věc, kterou dělá, to jo, ale děcko ne. My jsme taky například varovali dítě, aby se neposmívalo postiženým nebo vůbec, méně šťastným, že je to (to posmívání) hrozně škaredé. A aby je neokukovalo. Že je to pro ně nepříjemné. Ale dítěti bych neřekl, že je škaredé. Svému, ani cizímu.

Příspěvek upraven 20.02.17 v 19:23

ospalámyš
Závislačka 4826 příspěvků 20.02.17 19:22

Neříkejte mu, že je škaredý, zlobivý, zlý, neposlušný chlapeček. děti se považují za takové, jaké jim tvrdí rodiče, že jsou. On není škaredý, jen se nejspíš chová úměrně věku. Tohle souzení druhých není příjemné nikomu, ani malým dětem, ani dospělým.
Používejte spíš popis situace, nelíbí se mi, že hážeš kostky, to můžeš něco rozbít atd.

Kluk jen používá to, co používáte vy, děti své rodiče napodobují, takže co nechcete aby dělal jiným nedělejte jemu.

te´d je těžké vysvětlit mu, že škaredý se babičce neříká, když jemu jste to říkali. ;) tak asi mu říct, že jste mu to sice říkali, ale není to pravda a že to se neříká nikomu ani jemu, ani babičce.

eumedon
Extra třída :D 13255 příspěvků 20.02.17 19:40
@Nowuka2 píše:
Tak snad babičce nejsou necelý 3, aby se urážela za něco takovýho ne? :roll:

No, to taky. :lol: Mohlo by jí i docvaknout, jak to vzniklo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama