Nezvládnutá výchova

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 11:14
Nezvládnutá výchova

Ahoj, chtěla jsem se zeptat.
Mám 2,5 letou dceru, se kterou jsou docela problémy. Nezvládla jsem její výchovu. Je strašně hyperaktivní a vůbec neposlouchá. Poslouchá jenom mě a to jen zřídka. Doma se to zvládnout ještě dá, ale když se dostane mezi lidi, tak vůbec. Např. jí říkám, ať si uklidí hračky a ona si dělá co chce do té doby než na ní zařvu. Když se dostaneme někam do obchodu, tak si vzeme nějakou sušenku apod. a když jí to vezmu tak si lehne na zem a řve. Je mi trapně. Jít s ní mezi lidi je prostě za trest. Už nevím co s ní. Nevydrží chvilku sedět, jen lítá. Jsem jediná, která má nad ní nějakou autoritu, ale když je mezi lidma, tak už to tak není. jak mám tohle řešit? Jsem úplně zoufalá. Bojím se s ní chodit ven.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 20.02.17 11:25
@Anonymní píše:
Mám 2,5 letou dceru, se kterou jsou docela problémy. Nezvládla jsem její výchovu. Je strašně hyperaktivní a vůbec neposlouchá. Poslouchá jenom mě a to jen zřídka. Doma se to zvládnout ještě dá, ale když se dostane mezi lidi, tak vůbec. Např. jí říkám, ať si uklidí hračky a ona si dělá co chce do té doby než na ní zařvu. Když se dostaneme někam do obchodu, tak si vzeme nějakou sušenku apod. a když jí to vezmu tak si lehne na zem a řve. Je mi trapně. Jít s ní mezi lidi je prostě za trest. Už nevím co s ní. Nevydrží chvilku sedět, jen lítá. Jsem jediná, která má nad ní nějakou autoritu, ale když je mezi lidma, tak už to tak není. jak mám tohle řešit? Jsem úplně zoufalá. Bojím se s ní chodit ven.

drapnu, odtáhnu - že řve? nezájem :mrgreen: to samé scény někde venku - vezmu, odtáhnu - nelíbí se Ti to, neumíš poslouchat, nebude nic :nevim: se bojíš vlastního děcka?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 11:30

Jestli je dcera hyperaktivní, tak budete muset zajít k odborníkovi, jinak to nevyřešíš. On ti poradí co/kdy/jak dělat a co nedělat, věř že to pomůže. Nejsi špatná matka, podívej já taky občas bojuju se synem (5). On není hyperaktivní, ale inteligentní. Docházíme do poradny a moc nám to pomáhá. I tak mě občas dostane do trapné situace, protože si neumím zvyknout že má vyšší iq a často s ním jednám jako s prckem. Protože to on přece je :mrgreen: Takže se nekoná válení a vztekání, ale proslovy (dloooóuhé unavující proslovy), mluví skoro jako dospělý. Někdy je to boj (psychický) ale vím co mám a nemám dělat a zbytek se snažím přetrpět.

blumen
Hvězda diskuse 41925 příspěvků 20.02.17 11:33

Nejdriv si to srovnej v hlave, bpjis se vlastniho ditete? Kdo ma mit autoritu a hlavni slovo? Tak rve v obchode, no a? Trocha ostudy, ale nechej ji tam vyvalet klidne pul hodiny, zdurazni, ze to nedostane, zlobi. Neustupuj.

Trvej na uklidu tech hracek, zarves, poslechne. Opet neustupuj.

Ja si rika, ze tim prosla spousta lidi, tak nekteri budou mit pochopeni a zbytek me nezajima, i kdyz je to zkouska nervu. Nechej vyrvat, neustupuj. A zkus udrzet chladnou hlavu a neukazovat, ze ses v koncich, vyciti to.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 20.02.17 11:38

Potřebujet najít vlastní jistotu a klid, abyste se nechytala do emocí, které trable s dcerou jen komplikují.

To co popisujete ještě není nic strašného - je to běžné chování živějšího dítěte, které zkouší, kde jsou hranice a jak kdo na co reaguje. Což je přesně to, co má v tomhle věku dělat.

To co říkáte je u takhle malého dítěte vcelku irelevantní, reguje především na emoce které skutečně prožíváte. Proto je potřeba se především srovnat sama v sobě.

Dva trošku odlišné, ale ne zas tak moc, přístup, které vás mohou insporovat
https://www.nevychova.cz/…muzete-uzit/
 http://obchod.portal.cz/…uji-hranice/

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 11:41

Zakladatelko hyperaktivitu jsi jí jako diagnostikovala ty sama? Je hodně malá. Má teprve 2,5 roku a ty si docela brzo uvědomuješ, že jsi zřejmě nebyla dosti důsledná. Já teda moc neuznávám tyhle metody drapnu, vezmu, odtáhnu…dítě naprosto nechápe souvislosti, neví proč mu to děláš, jen chtělo sušenku. Evidentně máš problém s holčičkou komunikovat. Je to dítě a to potřebuje všechno vysvětlit asi tak osumtisíckrát. Takže když víš, že půjdeš do obchodu, kde bude chtít sušenku, můžeš na tom postavit i úklid hraček. Je hnus, když rodič dítěti poroučí: ukliď si hračky. Ona má 2,5 roku a nevnímá nepořádek. Tzn, když chceš poklízet, musíš jí asi tak osumtisíckrát ukazovat jak, povídat o tom, aby se jí hračky nepostrácely nebo aby na ně někdo nešlápl a neudělal si bebino a kde by si tak to bebino mohl udělat…začít to rozebírat a holčička bude tak zaujatá vyprávěním od tebe, že bude hračky uklízet naprosto bezmyšlenkovitě. Samozřejmostí je říct, jak je najednou ten pokojíček krásný, že tam bydlí asi nějaká šikovná holčička, která se umí krásně starat o svoje hračky…v obchodě, když si bez dovolení vezme sušenku, proč jí ji hned bereš? Nemůžeš s ní vést dialog? Zeptat se jí, jestli vydrží počkat na tu sušenku až po obědě, protože jinak by měla nemocné bříško a nebo jí říct, že sušenku kupovat nebudete, protože spolu upečete koláčky a ty budou mnohem lepší a dáte si je spolu a k nim kakajo…Je to jenom o tvém přístupu. Dítě dělá jenom a pouze to, co ho rodiče naučili. A když se válí po zemi a řve, potom je to jenom její bezradnost a vztek z čistého zoufalství, protože když jí nerozumí ani máma, tak potom kdo??!! :nevim: :nevim:

alifie
Extra třída :D 12677 příspěvků 20.02.17 11:42

Osvědčilo se mi domluvit se, ještě před návštěvou obchodu, že si dítko vybere jeden „rohlíček“ pro sebe, a pak si ho neslo samo až k pokladně. Mělo v ruce pytlík s rohlíkem, cítilo se důležitě a nevymýšlelo kraviny. :nevim: Úklid moje děti taky nezajímal - takže jsem pouze hlásila, že za chvilku pouštím vysavač - „pokud nebudou hračky uklizené, tak je za chvíli sežere vysavač“ - a pak to šlo samo. :nevim:

Příspěvek upraven 20.02.17 v 11:45

Tichošlápek
Extra třída :D 10459 příspěvků 20.02.17 11:42

Když děla scény doma, jde do pokojicku a zpět az se uklidní. Venku ho proste popadnu a odchazime. Nervy mam jen jedny a mimino k tomu. Ty jsi matka a ty rozhodujes. A klidně na nej i občas houknu, protože vse ma své hranice

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 20.02.17 11:46
@kdochcekam píše:
Zakladatelko hyperaktivitu jsi jí jako diagnostikovala ty sama? Je hodně malá. Má teprve 2,5 roku a ty si docela brzo uvědomuješ, že jsi zřejmě nebyla dosti důsledná. Já teda moc neuznávám tyhle metody drapnu, vezmu, odtáhnu…dítě naprosto nechápe souvislosti, neví proč mu to děláš, jen chtělo sušenku. Evidentně máš problém s holčičkou komunikovat. Je to dítě a to potřebuje všechno vysvětlit asi tak osumtisíckrát. Takže když víš, že půjdeš do obchodu, kde bude chtít sušenku, můžeš na tom postavit i úklid hraček. Je hnus, když rodič dítěti poroučí: ukliď si hračky. Ona má 2,5 roku a nevnímá nepořádek. Tzn, když chceš poklízet, musíš jí asi tak osumtisíckrát ukazovat jak, povídat o tom, aby se jí hračky nepostrácely nebo aby na ně někdo nešlápl a neudělal si bebino a kde by si tak to bebino mohl udělat…začít to rozebírat a holčička bude tak zaujatá vyprávěním od tebe, že bude hračky uklízet naprosto bezmyšlenkovitě. Samozřejmostí je říct, jak je najednou ten pokojíček krásný, že tam bydlí asi nějaká šikovná holčička, která se umí krásně starat o svoje hračky…v obchodě, když si bez dovolení vezme sušenku, proč jí ji hned bereš? Nemůžeš s ní vést dialog? Zeptat se jí, jestli vydrží počkat na tu sušenku až po obědě, protože jinak by měla nemocné bříško a nebo jí říct, že sušenku kupovat nebudete, protože spolu upečete koláčky a ty budou mnohem lepší a dáte si je spolu a k nim kakajo…Je to jenom o tvém přístupu. Dítě dělá jenom a pouze to, co ho rodiče naučili. A když se válí po zemi a řve, potom je to jenom její bezradnost a vztek z čistého zoufalství, protože když jí nerozumí ani máma, tak potom kdo??!! :nevim: :nevim:
@alifie píše:
Osvědčilo se mi domluvit se, ještě před návštěvou obchodu, že si dítko vybere jeden „rohlíček“ pro sebe, a pak si ho neslo samo až k pokladně. Mělo v ruce pytlík s rohlíkem, cítilo se důležitě a nevymýšlelo kraviny. :nevim: Úklid moje děti taky nezajímal - takže jsem pouze hlásila, že za chvilku pouštím vysavač - „pokud nebudou hračky uklizené, tak je za chvíli sežere vysavač“ - a pak to šlo samo. :nevim:

Souhlas s oběma :mrgreen: Akorát u nás už se přišlo na to, že vysavač hračky nežere :oops: :lol:

AnastazieB
Echt Kelišová 8367 příspěvků 20.02.17 11:46

Že si neuklidi hračky je vcelku normální, to (ne) dělá i můj sestilety syn. A já to na jednu stranu chápu. Takže mu vždycky pomůžu, pak to jde líp. A v obchodě ji dej třeba do sedátka do košíku, to nejde? Všude litá - no ano, je to malé dítě, ne cvicena opicka. teprve se všechno učí, musíš ji to naučit ty, dát ji hranice a dodržovat. A vysvětlovat, vysvětlovat, donekonečna.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 20.02.17 11:47

@kdochcekam
Nesmíš zapomínat že dnešní mamky se svým dětem nerady věnují, a když už ano, tak nekvalitně (nepovídají si)

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 11:50

Je to fakt divné. Lidi mají malé dítě, ale nemají čas se mu věnovat a ani trpělivost přizpůsobit jim třeba nákup nebo obstarávání domácnosti. A to jsem nedávno přemýšlela, že ty starší maminky, jak teď jsou často až dlouho po třicítce jsou už takové trpělivější a láskyplnější, než nějaká rapl máma co pořádně neví co sama ze sebou čerstvě po dvacítce… :nevim: :nevim:
Doba je opravdu sobecká. Já chci uklidit, já chci nakoupit, já chci jít… :nevim:

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 11:52
@Borůvka1990 píše:
@kdochcekam
Nesmíš zapomínat že dnešní mamky se svým dětem nerady věnují, a když už ano, tak nekvalitně (nepovídají si)

Spíš to neumějí. Doba je sobecká. Vidím to mezi svými kamarádkami bezdětnými vrstevnicemi. Nemají děti, protože se nechtějí o TO starat. Když má jakékoliv cizí dítě nějaké přání nebo požadavek, tak je rozmazlené. Přitom milejdy myslí jen na sebe. :nevim:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 20.02.17 11:52

Spíš to vypadá, že problém máš ty (nejistota) než dcera. Její chování je úměrné věku. S uklízením bys ji měla pomoci, čekat, že 2,5 dítě bude s nadšením uklízet je nereálné, udělej z toho třeba závod, prostě ji motivuj. Venku ať se vztekne, co je ti do jiných lidí, pokud neotravuje někde v restauraci? Nechám ji vztekat a rozhodně neustoupím. Případně odtáhnu, pokud je potřeba. Pokud jsi takhle nejistá, tak nejsi její oporou a neděláš ji jasné hranice, ona se je pak snaží posouvat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 11:53
@Anonymní píše:
Mám 2,5 letou dceru, se kterou jsou docela problémy. Nezvládla jsem její výchovu. Je strašně hyperaktivní a vůbec neposlouchá. Poslouchá jenom mě a to jen zřídka. Doma se to zvládnout ještě dá, ale když se dostane mezi lidi, tak vůbec. Např. jí říkám, ať si uklidí hračky a ona si dělá co chce do té doby než na ní zařvu. Když se dostaneme někam do obchodu, tak si vzeme nějakou sušenku apod. a když jí to vezmu tak si lehne na zem a řve. Je mi trapně. Jít s ní mezi lidi je prostě za trest. Už nevím co s ní. Nevydrží chvilku sedět, jen lítá. Jsem jediná, která má nad ní nějakou autoritu, ale když je mezi lidma, tak už to tak není. jak mám tohle řešit? Jsem úplně zoufalá. Bojím se s ní chodit ven.

Můj syn jednou udělal brutální scénu kvůli lizatku.. ten den už asi po 20.. Už mi ruply nervy.. vzala jsem ho za ruku a odtáhla násilím pryč.. prodavačka a lidi na mě koukali jak na idiota.. Nezájem.. Už si to nedovolí..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >