Reklama

Jak složit písničku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 19:40
Jak složit písničku

Ahoj hudebníci :srdce:
Chtěla bych složit svojí vlastní písničku, nacházím se ve situaci, která mě uvádí do „vypsání duše“, ze by z toho mohl být hit :)
Jen nevím, co vše to obnáší…napsat, nazpivat (jeste to umet :lol: :lol: ) vikeoklip, úpravy…atd
I o videoklipu bych měla jasno, ale jak vlastně na to? Hazejte prosim rady :srdce: vo nejvice :srdce: :srdce:

Reklama

Reakce:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 29.08.18 19:47

POdle mě na to návod neexistuje. Prostě buď to přijde a nebo to nepřijde.....z nucu nic nenapíšeš.

chaela
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 29.08.18 19:49

Rada číslo jedna = nedělej to. Jinak ano, něco vymysli, pak to nahrej, nazpivej, uprav. Udělej klip a hurá na youtube. To bude hit.
Máš nějaké hudební znalosti a zkušenosti? Podle tvého popisu to vypadá, že jen máš téma (nějakou životní udalost) a chceš ho zbudebnit. Tak to asi bude nejlepší napsat si na to tema rymovany text, nějaké sloky a stále se opakující refrén. Potom k tomu vymysli melodii, akordy, rytmus doprovodu, jaké to budou hrát nástroje,… A je hotovo.
Hodně štěstí.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 29.08.18 20:21

No tak podle toho, v čem jsi dobrá, tím začni. Jestli se chceš vypsat, tak napiš text. Pak samozřejmě musíš složit hudbu. Najít někoho, s kým to nahraješ. To bude hit, těším se. Mám ráda nadané lidi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 20:39

@Čičorečka
Teď otázka jestli jsem nadana :nevim:
Hudbě se věnuji, třeba na to mám a nevim to, ale zatim me i emimino odraduje, nevim, nevim zda bych to zvladla :roll:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 29.08.18 21:00
@Anonymní píše:
@Čičorečka
Teď otázka jestli jsem nadana :nevim:
Hudbě se věnuji, třeba na to mám a nevim to, ale zatim me i emimino odraduje, nevim, nevim zda bych to zvladla :roll:

Umíš hrát na nějaký nástroj? Znáš noty? To je důležitý. Jestli máš pocit, že tvůj příběh bude tahák, napiš báseň, deníček, blog. Jestli se hudbě věnuješ, slož k tomu muziku. Ono skládat sama píseň není jednoduchý. To dokážou jen opravdu od boha nadaní. Jinak je běžné, že jeden skládá text a druhý hudbu. Ale to asi víš. Já mám kamaráda, který si skládá písně. Ale to je fakt neuvěřitelnej talent, od dětství. Tak to zkus. Ale hlavně buď soudná.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 29.08.18 21:05

A je nutné, aby to byl youtubový hit? Nestačí, že se vypíšeš z toho, co potřebuješ, složíš si písničku tak, aby se líbila tobě a třeba ji pak někdy zahraješ pár kamarádům? Nebylo by to lepší, než se pak stresovat, jestli se prosadí nebo ne, a smutnit, že to má málo shlédnutí? :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 09:21

@klamonožka
Nemusí to být youtubovy hit :P :P

TRG
Kecalka 455 příspěvků 30.08.18 10:01

No, já trochu vím, o co jde… Každý to dělá trochu jinak… A asi jen pár profíků / talentů udělá z nuly hit.

1. Normálně máš v hlavě buď nějakou melodií, nebo verše. Aspoň jedno z toho. Nejdřív si např. nadraftuješ slova, domyslíš melodií a spojiš to. Někdy je potřeba třeba ty slova pozměnit, aby šly do rytmu, nebo přizpůsobit melodií. Musíš mít básnické střevo (nebo silnou momentální múzu), dobrou inspiraci a trochu hudebního vzdělání a talentu.
  2. Pak vytvoříš notový zápis - třeba linku zpěvu a k tomu akordy na kytaru, rozepíšeš k tomu slova. To se dá použít. Pak k tomu můžeš rozepsat víc nástrojů, doplnit sóla, ale obejde se to bez toho.
  3. Pak začíná celá další kapitola ohledně tvorby klipu, nebudu vypisovat romány, hrozně záleží, co si představuješ.

Píšeš, že se hudbě věnuješ. Napiš jak, to je hrozně důležitý. Už to tu někdo psal. Umíš noty a hrát aspoň na kytaru nebo klavír? Jestli ne, tak doporučuju si buď napsat jen básničku, nebo povídku, fejeton, úvahu… Nebo se obrátit na nějakého schopného člověka, vysvětlit mu situaci a vytvořit to s ním.
Hodně štěstí, i kdybys neměl žádné zkušenosti, aspoň se pokud to dát dohromady, je to obohacující zábava. :palec:

Annne
Závislačka 3326 příspěvků 30.08.18 10:35

Ked chces robit pop, ktory prerazi az do radii, tak to je jednoduche:
Na uvod zakvilis nieco o utrpeni, potom das refren tri akordy „i need you i fuck you i love you“ a zaverecny bridge: „yeaaaah“. Natocis k tomu taky ten povinny klip: v uvode sa budes tvarit, akoze si v depresii, na refren vystrcis silikony, budes krutit prdelou kopulacne pohyby a budes sa tvarit ako nadrzany, spievajuci, prisprostasty myval, profik ti k tomu urobi fimove efekty a je to. :mrgreen:

Ak chces robit hudbu, ktora za nieco stoji, tak na to vsetko zabudni, mala by si vediet hrat na najeky hudobny nastroj, gytaru, klavir a hraj a zapisuj texty, poeziu a melodiu, tak, ako sa ti rodia v hlave a v srdci. Prajem vela stastia pri skladani. :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >