Jak upéct domácí chléb?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1954
3.1.22 20:24

Jak upéct domácí chléb?

Dobrý večer. Prosim jak pecete v el. troubě domácí chleba, aby měl pěknou krupavou kurku. Peču chleba ze 180g zitne chlebove mouky a 350g psenicne chlebove mouky, cukr, ocet, sul, maslo, voda a drozdi susene. Do ceho davate do trouby chleba? Stupně a cas peceni? Davate vodu? Potirate? Děkuji za zlusenosti. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17468
3.1.22 20:30

Z pekárny vypečenou kůřčičku mít nikdy nebudeš. Tam je to vždycky jen tousťák. Když to vyklepneš na plech, bude to lepší. Ale taková ta klasická křupavá kůrka je jen z kváskového chleba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
3.1.22 20:31

Ja peču podle receptu Chléb bez hneteni. Kyne přes noc, ráno ho jen soupnu do trouby a nijak nepotiram atd, je vždycky luxusní, kurka úplně super ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2871
3.1.22 20:31

Potiram tak dvakrat slanou vodou. Maslo nedavam, pecu na plechu na pecicim papire. Na cca 180 stupnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3944
3.1.22 20:39

Delam jen z kvasku, vody a mouky a pecu v litinovem hrnci. Krupavy byva krasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54800
3.1.22 20:46

@rawala já peču v pekáči s poklicí, odkrývám až fakt před koncem a ok. právě teď je těsto v pekárně, ale pak peču v troubě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3897
3.1.22 20:53

Já dělám úplně jednoduše. Hl. mouka 800 g, 200 g žitné, 2 lžičky soli, 2 vrchovaté lžičky kmínu, 1 lžička jedlé sody (nemusí se, kolikrát také nedám a nic se nestalo) jedno droždí to rozmíchám v té žitné mouce s vodou a nechám vykynout. Pokud máš robot tak do robotu nejprve mouku, sůl, kmín, soda a promíchám, pak dám tu nakynulou žitnou mouku a přidám vlažnou vodu s jednou lžičkou octu (ale nemusí se). A začnu mísit a postupně přidávám vodu cca 400 ml, to fakt dávám od oka, už nic neměřím ani mouku. Vznikne krásné vláčné těsto. Nechám vykynout podle teploty v bytě cca 30 minut až hoďku. Po vykynutí opět propracuji a již si dám do nějaké formy. Mám ošatku, do které dám moukou posypanou utěrku. Zase nechám vykynout. Předehřeji si troubu na 200 C. Těsto vyklopím na pekáč, který jsem měla v předehřáté troubě a na spodek trouby rychle vyliji jednu skleničku studené vody a hned zavřu troubu a teplotu snížím na 180 C. Peču podle oka cca 45 minut. Upečená chléb ničím nepotírám ani nemažu je krásně propečený a kůrka vypečená. Po upečení po klepem musí krásně dunit. Tak zjistíš, že je dobře propečený.
Vždy se povedl a pomalu ten den je pryč. Jinak i další dny je krásně vláčný a měkký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55435
3.1.22 21:02

Zkus si sehnat kvásek a péct na plechu. Mouka, voda, kvásek, sůl, nic víc, někdy přidám kmín nebo semínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27343
3.1.22 21:13

Recept mám asi podobný akorát bez másla, dávám na plech a potírám v průběhu vodou. Doba podle velikosti chleba, stupně to nejdřív ohulim na 220 a po pár minutách stáhnu na 180 a tak to nechám dokud není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat