Jak ušít nosítko

107
14.4.17 15:21

Jak ušít nosítko

Ahoj,

prosím nemáte někdo návod, jak si ušít nosítko? Popřípadě jakou látku apod? Na co si dát pozor při šití? Zatím máme 4 měsíce a 6 kilo. Chci nosit pouze příležitostně, takže kupovat si nosítko za 3000 mi přijde hodně.

Předem děkuji :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14.4.17 15:25

Já bych se sama do šití nosítka nepouštěla. Raději si kup nosítko z druhé ruky, které tě na takovou mega částku opravdu nevyjde. A budeš si jistá, že je dostatečně ergonomické a v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2739
14.4.17 15:32

Nešila bych si sama, ale pokud chcete, stačí zadat do googlu a najde to spoustu návodů https://www.google.cz/search?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
14.4.17 15:32

Na internetu určitě najdeš návod. Je důležité koupit pevnou látku (nebo šátek) a kvalitní přezky. Ale jednodušší je podívat se po bazarových nosítkách nebo si nechat nějaké ušít (já mám od Marty's látkové nosítko za 1300KČ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
14.4.17 16:35

Nejsi z Prahy? Já mám nosítko párkrát použité a už delší čas ho chci prodat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
14.4.17 16:40

Jsem z Prahy :) a jaké máš to nosítko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
14.4.17 17:03

@Hrosice23 Free line collection, takové šedo modré :-)
Chtěla jsem za něj kolem pěti set, ale dohoda možná :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
14.4.17 17:40

Beru nosítka od firmy womar, zákaznice si je velmi chválíl, teď vystavovali i na veletrhu v Brně. maloobchodní prodejka běžně okolo 1000kč.
Jinak můžu ti nabídnout i certifikované spony, popruhy a kočárkovinu za 160Kč/m, šíře 160cm. Ale zrovna do tohoto bych doma šít nepouštěl. Jinak za cenu poštovného ( 100kč) ti můžu dát to naše. Nosil jsem v tom malého jen velmi krátce, hrozně rychle mi vyrostl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
14.4.17 18:49

Pokud máš fb koukni na stránku nosíme děti. Prodává se tam spoustu ergonomických nosítek a šátků a navíc maminky ti tam i poradí s výběrem. Tady z těch nabízených co vím, není ani jedno ergonomické.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1715
14.4.17 18:51
@jakanas píše:
Beru nosítka od firmy womar, zákaznice si je velmi chválíl, teď vystavovali i na veletrhu v Brně. maloobchodní prodejka běžně okolo 1000kč.
Jinak můžu ti nabídnout i certifikované spony, popruhy a kočárkovinu za 160Kč/m, šíře 160cm. Ale zrovna do tohoto bych doma šít nepouštěl. Jinak za cenu poštovného ( 100kč) ti můžu dát to naše. Nosil jsem v tom malého jen velmi krátce, hrozně rychle mi vyrostl.

Tak zrovna nosítka womar moc ergonomické nejsou, jsou to spíš visítka, kde mimčo visí za rozkrok. A kočárkovinu na nosítko taky určitě ne, chce to měkkou látku, která se přizpůsobí tělu miminka, ideálně nosící pevný šátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1885
14.4.17 19:39
@Hrosice23 píše:
Jsem z Prahy :) a jaké máš to nosítko?

podle toho, co mi vyskočilo na „googlu“ je ten free line visítko… ;) Za to rozhodně nedávej ani 150 kč :D To je tak pro panenky :D :D pokud budeš nosit panenku, tak ti toto bude stačit, ale jinak bych do toho nešla ani zadarmo :D :D :D :D Pokud teda nechceš, aby se na tebe dívali lidi blbě :D

Já třeba za 500 použila nosítko „Mei Tai“ látkové.. použité a v pohodě… Sehnat se dá.. i ušít by šlo, ale jak to nwm.. Žádné přezky ale na něm nejsou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
14.4.17 19:47

Pokud si sikovna, jde to.. ja si usila pro vetsi deti tzv. onbuhimo a to jen tak, ze jsem vedela, jak vypada a nasla si rozmery na netu.. nositka sijou i zensky na fleru.. hezka, ergo a levna.. :palec: visitka nekupuj… ani zde nabizena, ani odjinud, znicis zada sobe i miminku :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
14.4.17 20:25

Děkuji za rady :) já mám teď půjčené kibi, ale to má na mě až moc utáhovátek a nastavení, co jsem koukala, tak některé jsou mnohem jednodušší.. Moje maminka je švadlenka, takže by si s tím poradila, ale chtěla jsem právě jaké to má mít třeba rozměry, tu látku či tak aby to bylo správné ergo, od kolínka ke kolínku a takhle.. :) přijde mi že na tom kibi se dá nastavit snad uplně všechno možný a na jiných nosítkách mi přijde že se nastavují jenom popruhy na ramenou.. nebo to klame?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
14.4.17 20:41

@Hrosice23
jj, taky jsem zkousela kibi a nesedlo mi tou spoustou utahovatek.. jina nositka mi prijdpu intuitivnejsi.. pro tve ucely asi bude vyhovujici nejake mai tai :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
14.4.17 20:52

@whooro to je na zavazovani ze?? trochu se bojim ze nez bych to zavazala, tak by se kluk zblaznil :D ale ono i nasoukat ho do kibi je docela narocne :D:D ja koukala prave treba na tulu, tu ma kamaradka, nema tolik utahovani.. ale ta cena je docela sila… kluka chci nosit pouze v pripade nouze, ono z kilo na rukou uz je docela znat…ale prave treba v kibi se uklidni jak kdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama