Jak uspáváte vaše děti?

26.3.21 14:20

Jak uspáváte vaše děti?

Čau mamky! Zajímalo by mě, jak uspáváte nebo jste dříve uspávaly vaše batolata? Na denní spaní i na noc. Já si se synem (10m) lehnu do velké postele, zazpívám a pak dělám, že spím. On obvykle sebou ještě chvíli mele, hraje si s dudlíkem, brouká, ale do 10 minut spí, je to hezké, bez řevu. Pak ho přendám do jeho postýlky. Snažím se ho tam dávat ještě v takovém polospánku, aby si nemyslel, že musí nutně spát se mnou ve velké posteli. To bych nerada, asi bych se vůbec nevyspala. 8o za nějakou dobu bych chtěla zkusit ho dát do postýlky rovnou, lehnout si vedle a zase předstírat spánek. Aby se postupně naučil usínat sám. Dřív to zvládal, ale od té doby, co leze a stojí, se jinak neumí zklidnit :roll: díky za názory! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2993
26.3.21 14:25

Od narození je koupačka, pak kojení (později večeře, pak koupačka), do postýlky, pusu a spát. Když jako miminko brečela tak jsem se vždy vrátila, pohladila, dala dudlíka a šla jsem pryč, ale nenechala jsem vyplakat, vrátila jsem se vždycky hned jak zabrekla. Ale za chviličku vždy usnula. První týdny to samozřejmě bylo divočejší, pak kolem půl roku a 9 měsíců byly období kdy spala fakt příšerně, ale mimo tato období neuspávám nijak speciálně. Tady máš postýlku, v té se spí, dobrou noc. Teď už je velká tak před spaním ještě čtem pohádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
26.3.21 14:28

Vicemene ve stejny čas to same - koupani, krmeni, vyvětrat. V tomhle věku ještě pustit kolotoč a odejit.

Funguje to tak doted - 2 roky, už je ve velke posteli. Ve stejny čas okoupat, předtim večere a on už sam běží do postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 14:36

@Lily Evans
Dělali jsme to do nedávna stejně. Dala jsem ho do postýlky, on tam chvíli blbnul, přetáčel se, stavěl se na čtyři, vyhazoval dudlíka. Občas jsem tam přišla, dudlíka vrátila, pusu a odešla. Trvalo to dýl, ale usnul.
Ale teď co stojí a leze, tak to nefunguje. Zkoušela jsem to a hodinu vydržel dělat blbosti, stavěl se a pak už byl tak naštvanej a přetaženej, že jsem ho musela vzít do kočáru, aby usnul. :roll: od ty doby jedeme tu popsanou verzi s postelí. Docela mi to i vyhovuje, jen nechci, aby se z toho vyvinulo trvalé spaní se mnou v posteli, toho se bojím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
503
26.3.21 14:37

Uspavala jsem u prsa do dvou let. Pak jsme spolu ležely, dokud neusnula. Když nechtěla spat, nespala. Postýlku jsme nevedli, když chce tak s nama spi ještě teď. Má 6 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
26.3.21 14:38

Obě děti jsem položila do postýlky, pustila u první kolotoč u druhýho projektor, pohladila a šla. Když jen trochu zaplakaly, neběžela jsem. Když začaly víc řvát, šla jsem utěšit a zase odešla. Musím zaťukat, že v tomhle mám šikovné děti. Jsem ráda, že položím do postýlky a po denním maratonu mám trochu klidu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 14:43

@ivisek85
A v jakém tak byly děti věku? Kolotoč máme ve skříni, ale myslím, že kdybych ho znovu zkusila použít, bude to akorát vnímat jako hračku, kterou má jít okamžitě prozkoumat :nevim: je mu skoro 11 m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
26.3.21 14:57

@Ztřeštěnka malý spal cca do 4.měsíce v košíku, přes den i v noci. Ze začátku většinou usnul na ruce nebo jsem v tom košíku houpala. Ale asi od 2.měsíce už jsem zavedla i v tom košíku položit a jít. Musim říct, že se to brzy naučil. Pak už nebyl takový problém s postýlkou. Občas taky plakal, že jsem tam s nim musela chvíli být, ale další dny zase v pohodě. Co jsem četla, hlavní zásada je nevyndavat, jen utěšovat. To už jsme měli právě naučený z toho košíku. Teď je mu 16m. Má takovou sovičku, která hraje a svítí hvězdičky a projektor na strop a tak usíná. Někdy vydrží i skoro třičtvrtě hodiny si tam povídat a hrát, ale nepláče, tak ho nechávám, pak usne sám. Jo a ještě má takovýho usínáčka, s tím se mudlá, bez něj by asi neusnul :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10522
26.3.21 14:57

Vsechny tri u prsa ve velke posteli. Veget.
Akorat teda u prvni mi trvalo, nez jsem na to prisla, a uspavala ruzne na balonu a tak.

Příspěvek upraven 26.03.21 v 14:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4603
26.3.21 14:58
@Ztřeštěnka píše: Čau mamky! Zajímalo by mě, jak uspáváte nebo jste dříve uspávaly vaše batolata? Na denní spaní i na noc. Já si se synem (10m) lehnu do velké postele, zazpívám a pak dělám, že spím. On obvykle sebou ještě chvíli mele, hraje si s dudlíkem, brouká, ale do 10 minut spí, je to hezké, bez řevu. Pak ho přendám do jeho postýlky. Snažím se ho tam dávat ještě v takovém polospánku, aby si nemyslel, že musí nutně spát se mnou ve velké posteli. To bych nerada, asi bych se vůbec nevyspala. 8o za nějakou dobu bych chtěla zkusit ho dát do postýlky rovnou, lehnout si vedle a zase předstírat spánek. Aby se postupně naučil usínat sám. Dřív to zvládal, ale od té doby, co leze a stojí, se jinak neumí zklidnit :roll: díky za názory! :kytka:

Kdyz byl kluk mimco tak jsem bydlela v garsonce tak mozna poto byl v klidu, byl oddeleny zavesem v postylce. Klasika, jidlo, koupani, pohadka pusa, dudlik do pusy na retizku a chrnet.Jako batole se jednou rozhodl na vylet z rana, udelal kotoul ze zavrene postylky a nakracel si to s usmevem k me posteli, myslela jsem ze mi slehne. Ale nic. Pak mel zabranu..po ranu vzdy vyhazel vsechny hracky ven a s necim rumploval abych k nemu prisla, pocuranou, posr. plinu durch ale v poho a usmev 8o, segra byla jeste vetsi exotka, jako mimco cele dny v postylce rumplovala se spriclema a perovala na kolinkach, uplne ji rozvrzala, hracky ji nezajimali, kupodivu neni autistka jen genialni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2993
26.3.21 15:36
@Ztřeštěnka píše:
@Lily Evans
Dělali jsme to do nedávna stejně. Dala jsem ho do postýlky, on tam chvíli blbnul, přetáčel se, stavěl se na čtyři, vyhazoval dudlíka. Občas jsem tam přišla, dudlíka vrátila, pusu a odešla. Trvalo to dýl, ale usnul.
Ale teď co stojí a leze, tak to nefunguje. Zkoušela jsem to a hodinu vydržel dělat blbosti, stavěl se a pak už byl tak naštvanej a přetaženej, že jsem ho musela vzít do kočáru, aby usnul. :roll: od ty doby jedeme tu popsanou verzi s postelí. Docela mi to i vyhovuje, jen nechci, aby se z toho vyvinulo trvalé spaní se mnou v posteli, toho se bojím :think:

Malá to v podobném věku dělala taky, prostě jsem neustále pokládala a vracela dudlík. Ona teda večer usnula, v deset jedenáct se probrala a jela pártošku klidně do jedné, dvou. To už jsem ji nebrala jako úplný mimino, takže jsem ji klidně nechala chvíli brečet a fňukat, většinou jsem v tu dobu už byla v posteli. Nechala jsem zhasnuto, jakože dělej si co chceš, já spim. Když už byla fakt protivná, tak zas položit, dudlík, pohladit. Po pár hodinách to vzdala a za cca měsíc přestala dělat úplně. V posteli se mnou vřeštěla nebo si odcházela hrát :mrgreen: přejde to, ale na tu postel bych moc nezvykala, jestli ho takhle nechceš uspávat trvale.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62979
26.3.21 16:34

@Ztřeštěnka lehneme si do postele, hrajeme si, mazlime se, pak hladim po tváři až zabere, pak přesun do postýlky :think: 5 měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
26.3.21 16:43

Dokud jsem kojila, uspávala jsem převážně u prsa, pak přišlo období, kdy chtěl střídavě nosit v nosítku, pak kojit, zase nosit, nakonec usnul u kojení. Od té doby co nekojím, tak dostane láhev s mlíkem, lehnem spolu do postele, pak se jen tulíme a čekám, až usne. Občas mu šeptem zpívám, občas mi skáče po hlavě a dělá blbosti, tak jen ležím a čekám, až se uklidní a snažím se ho udržet aspoň na místě. Je to živel, uspávání je jednou z mých oblíbených částí dne, pokud netrvá moc dlouho. Většinou ale do hodiny spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
26.3.21 16:52

Od narozeni vsechny deti usinaly pri kojeni. Starsi ted uz jen prituleni. Kdyz je jeste sila, cteme pohadku, drive jsem zpivala. Starsim bude 6, neumim si predstavit, ze jednou prijde okamzik, kdy u toho nebudu, az budou usinat. Je to ten nejkrasnejsi okamzik, vsichni jsou u me a k tomu je ticho (po celej dni docela sci-fi) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat