Uspávání 11měsíčního dítěte

17.3.21 16:23

Uspávání 11mesicniho dítěte

Chci se zeptat zkušenějších jak dlouho jste museli děti uspávat v náručí, zpívat jim a kdy už byly zralé poslouchat pohádku? Mám 11m synka, bije mě, škube vlasy, neposlouchá, nechce spát, výjimečně usne jen v náručí když mu zpívám, ještě do nedávna potřeboval usnout u prsa. Jaká bude další fáze? :D Jinak stále kojím xkrat denně i v noci, nechce tekutou stravu ze lžičky pouze to co může sám držet a kousat. S jídlem bojujeme :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7798
17.3.21 16:38

@Sedmikráskakrásná no, v náručí jsem neuspávala nikdy, ani jedno dítě. Starší usínal většinou sám, na mladšího zatím funguje dodržení rituálů (koupání krmení, stále stejná deka na přikrytí…) a bílý šum z mobilu. Nakrmim, zabalim, dám pusinku, pustim bílý šum a odcházím.

Myslím, že dítě na spaní potřebuje klid a ne chování, zpívání a kdesi cosi. Písnička nebo pohádka ano, ale pak usíná sám v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3446
17.3.21 16:40

Odmala dám dceru do postýlky, nakrmim a maximálně hladim po zádech nebo držím za ruku, zpívám a čekám, než usne. Je jí teď rok a půl.
Jestli tvuj syn nechce jist tekuté, tak mu prostě dej kousky, které může vzít do ruky. Třeba vývar s trochou vody, ať si vybere z misky to, co chce. Podusenou mrkev třeba, klidně i kousek pečeného kuřecího masa. A k dispozici mu dej lžičku, třeba ho to bude bavit nabírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
17.3.21 17:14

@Sedmikráskakrásná Dobry den, samozrejme kazde dite je jine a na kazdeho funguje neco jineho. Myslim si, ze pohadka zacina fungovat az po roce a pul, ale to zalezi. Kdyz Vam „nechce spat“ - zkontrolovala bych nejprve denni rytmus (rezim) - zda delka bdeni je vyhovujici, zda mate optimalni pocet spanku na tenhle vek. Pro kvalitni spanek a snadne uspavani a usinani je dobre rozdelit asociaci na usinani a samotne usinani a naladit denni rezim. Styl uspavani muzete zmenit podle toho, jak si to predstavujete - jsou na to ruzne metody. Jinak hadat, kdy se to zmeni samo, neni jednoduche, protoze kazde dite je jinak citlive, jinak nachylne k samousinani, jedno dite uklidnuje mamincin hlas, druhe - hlazeni atp…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3589
17.3.21 19:09

Ani jedno dítě jsem neuspávala v náručí, proč taky, najedené do postýlky, pohladit, natáhnout kolotoč a odcházím. To, že něco potřebuje si namlouváš, třeba by se mu mnohem líp spalo v klidu na pevné podložce, možná mu mačkáš plné bříško a ještě s ním kvedláš :nevim:
Tahání za vlasy a bití odnaučuj ve dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
17.3.21 19:37

Ja jsem v naruci uspavala do 16 mesicu, proste jsem to nastavila v hlave, ze jsem si to uzivala, pak mi jednoho dne rekla, ze chce sama do pokojiku do velky postele, tak jsem houpala i v posteli… po mesici me pozadala, zda to muze zkusit sama… takze cca v roce a pul, prectem pohadku, pomazlime se, ulozim a je tam sama a usne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1731
17.3.21 19:41

No, ideální je, když ho nenaučíš na uspávání v náruči nikdy. Zbavit se toho pak je hrozná dřina. Zvorali jsme to takto u nejstaršího a horko těžko jsem ho přeučovala na usínání v postýlce asi kolem patnácti měsíců. Bylo to dost hrozný.
Mladší už jsem od miminka učila na usínání v postýlce, je to mnohem lepší. Blbé je to období, kdy se naučí v postýlce stoupat, to se to většinou trochu rozbije. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 11:49

Když ho dám do postýlky řve jako kdybysme ho mučili a žádné hlazení zpívání nic nepomáhá, slzičky jako balvany.. vztekle skáče.. :think: :,( :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1731
20.3.21 18:53
@Anonymní píše:
Když ho dám do postýlky řve jako kdybysme ho mučili a žádné hlazení zpívání nic nepomáhá, slzičky jako balvany.. vztekle skáče.. :think: :,( :srdce:

Ano, a to se s časem nebude zlepšovat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat