Trojpalanda - zkušenosti

1686
28.2.21 08:35

trojpalanda - zkušenosti

Máme tři děti, nyní je jim cca pět a půl, tři a půl a dva roky. Dvě starší spí spolu v pokoji, nejmenši zatím v ložnici, ale výhledově plánujeme přesun a všechny tři děti budou sdílet pokoj. Řešíme, jak jim tam uspořádat postele.

Pokoj má cca 4×4 metry, strop standartní, vešla by se tam palanda a samostatná postel, ale bylo by to na úkor místa na jiné věci. Proto přemýšlím nad trojpalandou, prostě tři postele nad sebou. Ušetřilo by se tím místo na jiné věci, děti samotné křičí „hurá, hurá, to chceme.“ Nejstarší dítě je dost divoké a taková trojplanda, mi přijde, taky poskytuje dost místa na různé šplhání a tak (teď tam mají palandu a jsou jak opice).

Bylo by to řešení na následujících řekněme osm let, až některé z dětí projeví přání mít vlastní pokoj, můžeme mu vyklidit jednu minimístnůstku, ale to zatím není na pořadu dne, chtějí být spolu.

Máte trojplandu? Jaké to je? Nebo ji sice nemáte, ale něco si o tom myslíte? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
676
28.2.21 08:42

Do trojpalandy ve smyslu tři postele přímo nad sebou bych nesla, málo místa pro děti, nemohli by si sednout a málo vzduchu při spaní. My máme palandu s pristylkou, pod ní je postel, která se vysupuje na noc, a je to super, spím na ni já, protože starší syn ještě nechce spát sám a mladší je zatim moc malý, a přes den je zasoupnuta a nezabírá místo. A nebo nahoře dvojluzko a dole jedno lůžko a nebo palanda a vedle vyvýšená postel, aby pod ní bylo místo na hraní nebo třeba pro psací stůl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
28.2.21 08:44

A tu palandu máme rozebíraci, až budou kluci starší a nebude je to bavit lezt nahoru, tak z toho uděláme normální tri postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2057
28.2.21 08:48

Zaujala me trojpalanda. To jsem jeste neslysela. Google mi nasel tento clanek, kde ukazuji snad vsechny varianty, jak ulozit 3 deti v 1 pokoji. https://www.palandy.cz/…dnom-pokoji/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14062
28.2.21 08:54

Já mám tři děti taky v jednom malém pokoji, mám palandu+zvýšenou postel, protože jsem myslela, že by každé dítě mělo mít svůj prostor na spaní/čtení. Děti jsou už větší, 12,11,9 a zpětne bych šla do palandy s výsuvným lůžkem a nebrala bych šířku 90cm, ale jen 80cm, protoze v malém pokoji se počítá každých 10cm.
Ukázalo se, že zřejmě zas tolik nelpí na tom, aby měly svoji postel. Vubec v ní přes den nejsou. Naučily se ale zalizat do spodní postele palandy, kde sedí vedle sebe a paří. Přes den ta postel funguje jako společenský gauc. Z toho důvodu bych nesla do té trojpalandy. Je to vlastně jediné místo, kde můžou v pokoji sedět -krome země a židlí u stolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8447
28.2.21 08:59
@bibi2233 píše:
Do trojpalandy ve smyslu tři postele přímo nad sebou bych nesla, málo místa pro děti, nemohli by si sednout a málo vzduchu při spaní. My máme palandu s pristylkou, pod ní je postel, která se vysupuje na noc, a je to super, spím na ni já, protože starší syn ještě nechce spát sám a mladší je zatim moc malý, a přes den je zasoupnuta a nezabírá místo. A nebo nahoře dvojluzko a dole jedno lůžko a nebo palanda a vedle vyvýšená postel, aby pod ní bylo místo na hraní nebo třeba pro psací stůl.

Rozebíratelnou palandu s přistýkou máme taky a můžu vřele doporučit. Přes den zabere stejně místa, jako jedna postel a na spaní je komfortnější, než tři postele nad sebou. Pod výsuvným lůžkem máme ještě šuplík - v jednom jsou lůžkoviny ze zasouvací postele a v druhém je lego a muž k palandě vyrobil ještě policové schody, takže vznikl další úložný prostor a lezení na horní palandu je pohodlné. Původně byl k palandám krátký žebřík, který vedl od spodního pevného k hornímu lůžku, ale i mě samotné se po něm lezlo velmi špatně, děti jsou sice opičky, ale rozespalé bych je nav tom viděla nerada, takže proto jsme se rozhodli pro ty policové schody. Pokud na ně nemáte prostor, volila bych žebřík v nohách palandy, který dosáhne až k zemi, pokud má nějaký sklon, tak je to vždy o něco pohodlnější, než když je úplně kolmo.

Příspěvek upraven 28.02.21 v 09:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20686
28.2.21 09:24

Mame take 3 deti v malem pokoji. Postele maji na jedne stene, ale jsou jakoby mimourovnove. Taky jsem bojovala s mistem a chtela jsem, aby na sebe pri spani nevideli.
Primo trojpalandu bych nebrala, meli by tam malo mista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
28.2.21 09:25

3 postele nad sebou určitě ne. Není místo, není vzduch, není pohodlí. Ani si tam nesednou. Zkuste to dát třeba do L do rohu. Ideálně že by ta rohova byla prostřední a pod ní hračky. Nebo dejte klasickou patrovku s vysuvnym třetím luzkem. Nebo se dělají i sklápěcí postele, i ve variantě nad sebou. Nebo patrovka pro 2 a pro třetího sklápěcí. Kombinaci je víc, než dost, ale tripatrovou postel bych fakt neporizovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
28.2.21 10:08

Vzala bych spíš 80 a buď palanda a dole vysuv. Nebo palanda a samostatná postel. Nebo palanda, kde je dole manželské lůžko a nahoře postel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
28.2.21 10:20

My jsme takovou trojpalandu měli na dovolené v Chorvatsku a musím říct, že jsem byla ráda, že to bylo jen na 14.dní.
Měli jsme totiž smůlu a zastihlo nás tam nejen pár dní deště a ty postele jsou tak nízko nad sebou, že se na spodní nedalo ani sedět- chtěli hrát hry.
A taky bylo nejstaršímu asi dva dny blbě a lézt tam, manipulovat s ním, nedej bože třeba tu horní postel převléknout byl děs. Ale třeba to chce jen zvyk a cvik??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23987
28.2.21 10:43

Máme taky 3 děti v malém pokoji, trojpalandu bych nechtěla, jak už tu zaznělo. Vyřešili jsme to viz foto. Omluvte provozní binec 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
28.2.21 20:13

Ahoj, tak trojpalandu ne, díky všem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 10:16
@Platanka píše:
Máme tři děti, nyní je jim cca pět a půl, tři a půl a dva roky. Dvě starší spí spolu v pokoji, nejmenši zatím v ložnici, ale výhledově plánujeme přesun a všechny tři děti budou sdílet pokoj. Řešíme, jak jim tam uspořádat postele.

Pokoj má cca 4×4 metry, strop standartní, vešla by se tam palanda a samostatná postel, ale bylo by to na úkor místa na jiné věci. Proto přemýšlím nad trojpalandou, prostě tři postele nad sebou. Ušetřilo by se tím místo na jiné věci, děti samotné křičí „hurá, hurá, to chceme.“ Nejstarší dítě je dost divoké a taková trojplanda, mi přijde, taky poskytuje dost místa na různé šplhání a tak (teď tam mají palandu a jsou jak opice).

Bylo by to řešení na následujících řekněme osm let, až některé z dětí projeví přání mít vlastní pokoj, můžeme mu vyklidit jednu minimístnůstku, ale to zatím není na pořadu dne, chtějí být spolu.

Máte trojplandu? Jaké to je? Nebo ji sice nemáte, ale něco si o tom myslíte? :-)

Take cekame treti a pokoj je pouze jeden. Nejstarsi je vekove o dost starsi, takze bude mit vsechno zvlast na jedne strane pokoje, ti dva mladsi (vyhledove) - patrova postel.
Ale u vas bych spis nez trojpalandou to vyresila dvojpalandou s treti posteli, ktera se vytahuje z te spodni jako suplik. Videla jsem takove reseni pro 3 male deti vekove blizko sebe a prijde mi hodne sikovne.
Do trojpalandy bych nesla, i dvojpalanda je resenim z nouze, neni uplne idealni pro zdravi deti, pokud teda nemate stropy 3,5 metru.

• Citovat
  • Nahlásit
15041
1.3.21 10:25

My máme trojpalandu. A jsme s tím spokojení. Jen spodní postel musí být na zemi, aby měli děti dostatek prostoru mezi postelemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat